loader

Holografik Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Kızlar müjde! Artık simli gözler, uzay çağından fırlamış gibi makyajlar yapmak için Burning Man’e ya da kostümlü bir partiye gitmemize gerek kalmadı! Holografik makyaj artık moda! Highlighter olayına bayılıp “Ay gözümüze de sürsem fazla kaçar mı?” diye düşünmeye son, çünkü artık az bile kaçar. Ne de olsa artık holografik makyaj moda!

Bu makyajın olayı, cildinin saunadan yeni çıkmışsın gibi ıslak ve parlak görünmesi. Bu yüzden önce aydınlatıcı bir bazı yüzümüze nokta nokta sürerek dağıtıyoruz. Tabi ki benim favorimi biliyorsunuz, ama ilk kez yazımı okuyanlar için söyleyeyim ki onlar da bu ileri teknolojiden mahrum kalmasın: L’Oreal Paris Aydınlatıcı Makyaj Bazı.

Unutmayın, holografik makyajda mottomuz “ISLAK”. Bu da demek oluyor ki, bazın üstüne yine ıslak bitişli bir fondöten uygulamamız gerek. Ben nemlendirme etkili, yüzde kalıp gibi durmayan, günlük rutinimde de kullandığım L’Oreal Paris True Match fondötenin Ivory Rose tonunu kullanıyorum. Yine nokta nokta suratıma uygulayıp, sünger yardımıyla tenime iyice yediriyorum. Holografik makyajın daha bu noktasında bile aynada cildinizin parlaklığını beğenip “Ben böyle tamamım ya” diyerek gidebilirsin, gitme. Daha başlamadık bile…

Holografik Makyaj Nasıl Yapılır?_1

Allık olarak holografik makyajdaki favorim L’Oreal Paris Infaillible Shaping Stick Allık 001 Sexy Flush. Çünkü mottomuz neydi? Islak. Nemli görümü korumak için toz allık kullanmak istemiyorum. Açık pembe rengi o kadar doğal ve tatlı ki, sanki gerçekten saunadan çıkmışım, cildim tazelenmiş biraz da sıcaklamışım gibi bir izlenim veriyor.  L’Oreal Paris Infaillible Shaping Stick Allık 001 Sexy Flush’ı yanaklarımın birazcık üstüne sürüyorum.

Holografik Makyaj Nasıl Yapılır?_2

Gelelim işin en can alıcı noktasına, holografik etkinin aydınlatıcıyla buluşmasına! Size Maybelline New York Master Holographic Prizmatik Aydınlatıcı Opal’i altın -ay pardon- HOLOGRAFİK tepside sunuyorum. Peki neden tercihim Maybelline New York Master Holographic Aydınlatıcı inci tozları, yüzünü her çevirdiğinde farklı ışık açıları alarak farklı renkler ortaya çıkarıyor. Aynı güneşe tutulmuş bir prizma gibi, ışığın duruma gore renk değiştiriyor! Bu fikre şimdiden aşık olduğunu biliyorum. Bu yüzden aydınlatıcıyı alır almaz heyecanlanıp güneşe çıktığında parayan vampirler gibi dolaşmaman için nasıl uygulaman gerektiğini de kısacık paylaşacağım. Ben elmacık kemiklerimden başlayarak kaşlarıma doğru geniş bir C yaparak uyguluyorum. Burnumun biraz daha kalkık durması için burnumun ucuna veüst dudağımın çukuruna da parmağımla bir pıt sürüyorum. Sana da tavsiye ederim, başka parlatmak istediğin yerler varsa orası sana kalmış :)

Holografik Makyaj Nasıl Yapılır?_3

Far olarak kullandığım ürün seni biraz şaşırtacak. Çünkü aslında NYX Professional Makeup Duo Chromatic Illuminating Powder da bir aydınlatıcı. Benim favorim, aynı allığımla benzer doğal bir pembeliği yakalayan NYX Professional Makeup Duo Chromatic Illuminating Powder ‘ın Snow Rose rengi. Normal bir far yerine bu aydınlatıcıyı tercih etmemin sebebi tabi ki holografik yapıda olması ve farklı açılardan farklı renklere bürünmesi. Çok hafif bir pembeliği olduğu için, baz sürermiş gibi tüm göz kapağıma iyice yayarak uyguluyorum.

Holografik Makyaj Nasıl Yapılır?_4

Gelelim makyajın en eğlenceli kısmına! Buraya kadar sakin sakin geldiğimize göre, istediğimiz çılgınlığı yapabileceğimiz ürünü açıklıyorum: NYX Professional Makeup Holographic Pigment. 24 farklı rengi var, sen istediğin renkleri birbirleriyle kombinleyerek şöyle bir görüntü bile elde edebilirsin:

Benim kullandığım ise Professional Makeup Holographic Pigment’in Constellation rengi. Gözlerimin rengini ortaya çıkarsın diye bu rengi aldım, fakat kullandıktan sonra şimdi gözüm diğer renklerde kaldı. Pigmenti bir far fırçası yardımıyla göz kapağımın tam ortasına uyguluyorum. Daha sonra parmağımla hafifçe dağıtıyorum. Holografik makyajı bittiğine göre, şimdi biraz ışık alan yerlere çıkma vakti!

Holografik Makyaj Nasıl Yapılır?_5

Holografik makyaj için tercih ettiğim ruj, L’Oreal Paris Color Riche Shine #BAE. Bu ruj aslında şeffaf ve simli. Dudağa uygulandığında ıslak bir görünüm veriyor ve simleri holografik bir ışıltı katıyor. Kirpiklerime ise verdiği dolgunluk sebebiyle son zamanlardaki favori rimelim olan L’Oreal Paris Miss Baby Roll Mega Volume’ün siyah rengini uyguluyorum.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler