loader

Burun Çillerinin Moda Olduğu Günlerde Makyaj ile Çil!

Favoriye Ekle

Son zamanların en eğlenceli makyaj hilesi ile karşındayız: Makyaj ile çil nasıl yapılır, tüm detaylarıyla öğrenmeye hazır mısın?

Son zamanlarda makyaj trendleri arasında en çok ilgimizi çeken, yaparken en eğlendiğimiz trendi bugün seninle birlikte masaya yatırıyoruz! Makyajla çil yapmak aslında çok kolay görünse de ileri derece bir makyaj tekniği istiyor. Merak etme, Makyaj.com editörleri olarak sana adım adım makyajla çil yapmayı öğretiyoruz! Burun çillerinin çok moda olduğu bu günlerde, makyajla çil yapmanın tüm püf noktalarını öğrenmek istiyorsan, şimdi en doğru yerdesin!

Makyajla çil nasıl yapılır?

Makyajla çil nasıl yapılır?

Burun çilleri bizce de çok sevimli ve havalı! Özellikle bahar ve yaz aylarında enerjik bir etki veren çil görünümünü bronz ve aydınlık makyajımıza uyarlayarak bu cool havayı biraz daha sürdürme peşindeyiz. Peki makyaj ile çil görünümünü nasıl elde ediyoruz?

Tek ihtiyacın olan iki renkte kaş kalemi! Ten rengine uygun tonlarda kahverengi bir kaş kalemini al ve burnunun ve yanaklarının üzerine minik noktalar koyarak çil yapmaya başla. Daha etkili bir sonuç almak için kalemi bastırıp çevirebilirsin. Kaş kalemleri genelde göz kalemlerine oranla daha az pigmentli olduklarından, çil için en doğal sonucu elde edeceksin.

Kaş kalemi ile çil yapmak

Kaş kalemi ile çil yapmak

Kaş kalemiyle çil yaparken, en iyi kaş kalemlerinden iki farklı rengi yanında bulundur. Kaş kaleminden bir-iki ton daha açık olan diğer kaş kalemi ile burun üzerinde ve burun kenarlarında minik noktalar yapmaya devam et. Büyük ve küçük noktalar yapmaya özen göster. Sonrasında da istersen parmaklarınla, istersen de nemli makyaj süngeri ile koyduğun noktaların üzerinden tampon hareketlerle geç. Böylece çok daha kalıcı bir sonuç elde edeceksin. Son olarak da ince yapılı bir pudra ile sabitlemeyi unutma!

Editörün önerisi: Çil makyajı için bizim kaş kalemi önerimiz Maybelline New York Brow Ultra kaş kalemleri. İnce ucu ve kremsi yapısı ile çil makyajına son derece uygun olan bu kaş kalemleri ile en doğal çil görünümünü elde edebilirsin.

Simden çillere ne dersin?

Burun Çillerinin Moda Olduğu Günlerde Makyaj ile Çil!_1

Eğer bir parti veya festivale gideceksen ve değişik bir tarz denemek istiyorsan, kaş kalemi ile yaptığın çil makyajına sim de ekleyerek ışıldayabilirsin. Simlerin cildine tutunabilmesi için öncesinde makyaj sabitleme spreyi kullanabilirsin.

Festival makyajı için bu görünümü glitter makyaj simleriyle de yapabilirsin. Göz makyajında kullanılan glitter farı bu sefer burun üzerine ve kenarlarına yay! Farklı renkteki glitter simleri karıştırarak marjinal görünümler yaratmak senin elinde.

Daha kalıcı burun çilleri nasıl yapılır?

Daha kalıcı burun çilleri nasıl yapılır?

Kalıcı makyajla çil yapmak artık mümkün! 3 güne kadar kalıcılığı olan Maybelline New York Brow Tattoo Gel Tint ile çil yapmak çok pratik. Maybelline Gel Tint'i burun üzeri, burun kenarı ve istersen yanaklarının dış çerçevesine uygula. Daha doğal bir görünüm istiyorsan Maybelline Gel Tint'in iki rengini karıştırmalısın.

20 dakika bekletme sonucunda 1 gün, 2 saat bekletme sonucunda ise 3 gün kalıcılığı olan bu kaş ürünü yüzünde harika çiller oluşmasına yardımcı olacak. Biz çil makyajı yaparken Brow Tattoo Gel Tint'i yüzümüzde 2 saat bekletiyoruz. Böylece 2.günün sonunda yüzümüzdeki çillerde hafif solma başlıyor ve çiller çok daha doğal görünüyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler