loader

Sahte Çil Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Son zamanların en eğlenceli makyaj hilesi ile karşındayız: Makyaj ile çil nasıl yapılır, tüm detaylarıyla öğrenmeye hazır mısın?

Çil görünümünü seviyor musun? Biz çil görünümün genç, sıra dışı ve sevimli görünümüne bayılıyoruz! Son zamanlarda makyaj trendleri arasında en çok ilgimizi çeken ve yaparken en çok eğlendiğimiz bu trendi bugün seninle birlikte masaya yatırıyoruz! Çil yapma makyajı aslında çok kolay görünse de ileri derece bir makyaj tekniği istiyor. Merak etme, Makyaj.com editörleri olarak sana adım adım makyajla sahte çil yapımını öğretiyor olacağız! Burun çillerinin çok moda olduğu bu günlerde, makyajla çil yapmanın tüm püf noktalarını öğrenmek istiyorsan, şimdi en doğru yerdesin!

Makyajla Çil Nasıl Yapılır?

Makyajla çil nasıl yapılır?

Burun çilleri bize kalırsa son derece tatlı ve havalı görünüm sunuyor! Özellikle bahar ve yaz aylarında görünüşümüze enerjik bir etki katan çil görünümünü bronz ve aydınlık makyajımıza uyarlayarak bu cool havayı biraz daha sürdürme peşindeyiz. Peki, makyaj ile sahte çil nasıl yapılır

Tek ihtiyacın olan iki renkte kaş kalemi! Ten rengine uygun tonlarda iki farklı kahverengi kaş kalemini al ve burnunun ve yanaklarının üzerine minik noktalar koyarak çil yapmaya başla. Burada iki farklı kaş kalemi tavsiye etmemizin sebebinin daha doğal bir görünüm elde etmek olduğunu da belirtelim. Daha etkili bir sonuç almak için kalemleri bastırıp çevirebilirsin. Kaş kalemleri genelde göz kalemlerine oranla daha az pigmentli olduklarından bu tercih sayesinde çil için kalem seçiminden en doğal sonucu alacaksın!

Kaş Kalemi ile Çil Yapmak için İpuçları

Kaş kalemi ile çil yapmak

Kaş kalemiyle çil yaparken en iyi kaş kalemlerinden iki farklı rengi yanında bulundurmalısın. Kaş kaleminden bir-iki ton daha açık olan diğer kaş kalemi ile burun üzerinde ve burun kenarlarında noktalar yapmaya devam etmelisin. Burada dikkat etmen gereken detay, tek tip noktalar yerine büyük ve küçük noktalar yapmaya özen göstermen olacak. Bu şekilde sanki gerçekten doğal çillerin varmış hissini yakalayacağından eminiz. 

Makyajla çil yapımını kalıcı hale getirmek için son adımda nemli makyaj süngeri ile koyduğun noktaların üzerinden tampon hareketlerle geçmeyi unutmamalısın. Ek olarak ince yapılı bir pudra ile sabitlemeyi de es geçme. Böylece doğal çil görünümü hedefine giden yolda çok daha etkili ve kalıcı bir sonuç elde edeceksin.

Sahte Çil Yapmak için Kaş Kalemi Önerileri


Sahte Çil Yapmak için Kaş Kalemi Önerileri

Başarılı bir sahte çil görünümü için deneyimlediğimiz kaş kalemlerini senin için aşağıda bir araya getirdik! Kahverenginin farklı tonlarından oluşan bu kalemler, sahte çil makyajı yapmak için sana tahmin ettiğinden çok daha fazlasını vadediyor!

1. Maybelline New York Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi

Maybelline New York Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi

Çil makyajı için bizim kaş kalemi önerilerimiz arasında, ön sırada Maybelline New York Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi seçenekleri bulunuyor. İnce ucu ve kremsi yapısı ile çil makyajına son derece uygun olan bu kaş kalemleri, kahverenginin üç ayrı tonunu sunuyor. Böylece ten rengine en çok yakışacak ve doğal görünüm elde etmeni sağlayacak sahte çil yapmaya olanak tanıyor. Uzun süre kalıcılık etkisine sahip olan ve akma ve bulaşmaya karşı dirençli olan Tattoo Brow 36H kaş kalemleri, kalıcı sahte çil makyajı noktasında seni fazlasıyla tatmin edecek!

2. Maybelline New York Express Brow Shaping Pencil

Express Brow Shaping Pencil Medium Brown, çil makyajı yapman için sana önereceğimiz bir diğer kaş kalemi! Yumuşak ucu sayesinde sahte çil görünümü için benzersiz bir seçenek olan Express Brow kaş kalemi, kahverenginin orta tonuyla istediğin etkiyi yaratmanı sağlacak. Sahte çil kalemi olarak rahatlıkla kullanabileceğin bu kaş kalemi, yoğun pigmenti ile yüzünde hem doğal hem de çarpıcı bir çil görünümü oluşturacağı için bizce senin de favorilerin arasında yer alacak.

3. Maybelline New York Brow Tattoo Geçici Kaş Dövmesi

Uzun süre kalıcı sahte çil makyajı için diğer bir seçeneğin ise Maybelline New York Brow Tattoo Geçici Kaş Dövmesi! Soyulabilir yapısı ve günlerce kalıcılığı ile çil görünümü için son derece güçlü bir alternatif olan Brow Tattoo Geçici kaş dövmesi, kahverengi tonlarıyla hayal edilen sahte çilleri yapmaya olanak tanıyor. Pratik bir şekilde uygulanabilir olmasıyla sahte çil yapma işlemini senin için de keyifli bir sürece dönüştürecek olan bu kaş boyası, üç temel adımla kullanılıyor. Uygula, kurut ve soy. İşte günlerce yüzünü süsleyecek sahte çil görünümü yapmak bu kadar kolay!

Simden Çillere Ne Dersin?

Simden Çillere Ne Dersin?

Eğer bir parti veya festivale gideceksen ve değişik bir tarz denemek istiyorsan, kaş kalemi ile yaptığın çil makyajına sim de ekleyerek ışıldayabilirsin. Simlerin cildine tutunabilmesi için öncesinde makyaj sabitleme spreyi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Festival makyajı için bu görünümü glitter makyaj simleriyle de elde edebilirsin. Göz makyajında kullanılan glitter farı bu sefer burun üzerine ve kenarlarına yay. Farklı renkteki glitter simleri karıştırarak marjinal görünümler yaratmak senin elinde!

Daha Kalıcı Burun Çilleri Nasıl Yapılır?

Daha Kalıcı Burun Çilleri Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyajla çil yapmak artık mümkün! Üç güne kadar kalıcılığı olan Maybelline New York Brow Tattoo Gel Tint ile çil yapmak çok pratik. Maybelline Gel Tint'i burun üzeri, burun kenarına ve istersen yanaklarının dış çerçevesine uygula. Daha doğal bir görünüm istiyorsan Maybelline Gel Tint'in iki rengini karıştırmalısın.

20 dakika bekletme sonucunda bir gün, iki saat bekletme sonucunda ise üç gün kalıcılığı olan bu Loreal sahte çil için kaş ürünü, yüzünde harika çiller oluşmasına yardımcı olacak. Biz çil makyajı yaparken Brow Tattoo Gel Tint'i yüzümüzde iki saat bekletiyoruz. Böylece ikinci günün sonunda yüzümüzdeki çillerde hafif solma başlıyor ve çiller çok daha doğal görünüyor.

Sahte çil görünümü ile en popüler makyaj trendlerine uyman için bilmen gerekenler bu kadar! Hadi, hiç vakit kaybetmeden doğal ve sevimli görünen çil makyajı için ihtiyacın olan ürünleri dene ve sonuçlarını bizimle paylaş!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler