loader

Kaş rengine uygun kaş kalemini nasıl seçebilirsin?

Favoriye Ekle

Son yıllara damgasını vuran doğal ve kalın kaş modası tüm hızıyla devam ediyor. Moda haftalarında, sokaklarda gördüğümüz kalın kaş furyasına eminiz bu yazıyı okuyan herkes katıldı. Makyaj çantamızın en önemli kurtarıcıları, kaş kalemleri, farları ve kaş jelleri oluverdi. Artık elimiz cımbıza gitmiyor, doğal kaşlarımızın keyfini çıkarıyoruz.

Peki, kaşlarını kalemle doldururken hangi rengi tercih ediyorsun? Yanlış kaş kalemi kullanmak, en büyük makyaj hatalarından biridir. Bu hataya düşmemek için, senin için hazırladığımız rehbere göz atmanı öneriyoruz. Kaş boyama ve doldurma teknikleri için doğru kaş kalemini bulman şart!

Doğru kaş kalemi rengi nasıl seçilir?

Doğru kaş kalemi rengi nasıl seçilir?

Kaşlarının arasındaki boşlukları doldurmak için kullandığın kaş kalemini her zaman kaş renginden bir ton açık almalısın. Kaş kalemi seçerken, kaş rengini baz almalısın, saç rengini değil. Bu nedenle kaş kalemi siyah kullanmak önerilmez. Çünkü siyah kaş kalemi, koyu kaşlarda dahi çok koyu kalabilir.

Eğer kaşlarını daha koyu veya açık göstermek istiyorsan kaş kalemi bir çözüm değildir. Kaşlarını boyatabilir veya kaş pomadı/farlarından yardım alabilirsin. Kaş kalemi alırken, yapısının yumuşak olmasına da dikkat etmelisin. Sert kaş kalemleri kaşlarını kırabilir. Kaşlarını küstürmek istemezsin, değil mi?

Sarışınlar

sarışınlar

Sarışın kadınlar, kaş kalemi alırken sıcak tonları tercih etmeliler. Açık tenli kadınlar küllü ve gri tonlarından kaçınmalı. Kaş renginin bir ton açık rengi, kaşlarının arasındaki boşluğu en doğal biçimde kapatacak. Kaşlarını doldurmadan önce, kaş fırçasıyla kaşlarını yukarı doğru tarayıp, boşlukları tespit edebilirsin. Açık tonlardaki kaşlarının daha doğal görünmesini istersen kaşlarına lokal uygulamalar yaparak sadece boşluklarını doldurabilirsin. 

Sarışınlar için kaş kalemi önerisi: Sarışınlar için renk tonlarını en çok beğendiğimiz kaş kalemi L'Oréal Paris Skinny Definer. Bu kaş kaleminin incecik ucu ve yumuşak yapısı sayesinde kaşların arasında boşlukları kolayca doldurabilirsin. En iyi kaş kalemlerinden biri olan Loreal kaş kalemi, kaş rengiyle uyumlu olduğu için oldukça doğal bir sonuç ortaya çıkarıyor.

Kumral tenliler

Kumral tenliler

Kumral tenli kadınlar, çok koyu olmayan kahverengi tonlarında kaş kalemi almalılar. Kaş kalemi alırken, mutlaka kaş rengine uyup uymadığını kontrol etmelisin. Kumral kaş kalemi alırken küllü tonlara öncelik vermelisin. Küllü kaş kalemleri, kumral kaşlara daha doğal uyum sağlıyor. Kaş kalemi alırken en çok dikkat etmen gereken konulardan biri de kaş kaleminin yapısı. Yumuşak uçlu kaş kalemleri, kaşlarının kırılmasını önler. Kalemi kaşlarına bastırarak değil, eğik açıda sanki kaşlarını tarar gibi uygulamalısın. 

Kumral kaş kalemi önerisi: Küllü tonlarını çok sevdiğimiz Maybelline New Yok Brow Ultra kaş kalemi 04 Medium Brown ince ve boşluklu kaşları doldurmak için uygun. Kumral kaşa sahip olanlar genellikle zayıf ve kaşlarının aralarındaki boşluklardan şikayetçi oluyorlar. Kaşlarının arasında boşluk varsa, kalın uçlu kaş kalemi kullanmak yapay bir görünüm yaratabilir. Brow Ultra kaş kaleminin incecik ucu sayesinde kaşların doğal bir şekilde kalın görünecek.

Esmer tenliler

esmer tenliler

Esmer tenli kadınların en büyük hatası, siyah kaş kalemi kullanmalarıdır. Siyah saçların olsa dahi, çok koyu kahverengi kaş kalemi kullanmalısın. Siyah kaş kalemi, kaşlarının doğal görünümüne uymayacaktır. Kaş kalemi seçerken mutlaka gün ışığında seçmeli veya iyi aydınlatılmış makyaj masası önünde deneme yapmalısın. Koyu renk kaşlarının ve kaş kaleminin arasındaki ton farkı ilk bakışta gözüne çarpmasa da güneşin altında bu farklılık gözle görülür derece olacaktır. 

Esmerler için kaş kalemi önerisi: Esmer tenliler genellikle daha yoğun ve kalın kaşlara sahip olma eğilimde. Kalın kaşları şekillendirmek için NYX Professional Makeup Fill and Fluff Kalem Kaş Pomadı kullanmanı öneriyoruz. NYX kaş kalemi ile önce kaşlarının tamamını aşağıdan yukarı doğru doldur. Daha sonra kaş pomadının arkasındaki tarak ile kaşlarını yukarı doğru tarayarak, ürünün tüm kaşlarına dağılmasını sağla. Böylece esmer teninde doğal görünümlü kaşlara sahip olacaksın.

Ten rengine uygun kaş ürününü buldun. Şimdi mükemmel kaş makyajı için ayna karşısına ve ten rengine göre kaşlarını şekillendirmeye başla!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/