0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

İddialı bir ruju kusursuz bir biçimde taşımak için ipuçları

Favoriye Ekle
İddialı bir ruju kusursuz bir biçimde taşımak için ipuçları

Baharın gelişiyle daha soft renklere yönelsek de, iddialı rujlar kalbimizdeki yerini koruyor. İddialı, çekici, göz alıcı bir görünüm istediğimizde elimiz hep iddialı rujlarımıza gidiyor. Ancak, doğru uygulandığında tüm havanı değiştirebilecek iddialı tonlardaki rujlar, en ufak bir hatada etkiyi tam tersine çevirebiliyor. İddialı bir ruju kusursuz bir biçimde taşıyıp, tüm bakışları üzerinde toplamak için birkaç makyaj ipucundan fazlasına ihtiyacın yok.

Renk eşitsizliklerini gider

Tek odağın, koyu dudakların olmasını istiyoruz. Bu nedenle cildimizde tek bir pürüz olmamalı. Cildinde sivilce izleri, koyu halkalar ve renk eşitsizlikleri varsa renk eşitleyici kapatıcılardan yardım alabilirsin. Sivilce izleri ve kızarıklıkların varsa yeşil kapatıcını, koyu halkaları aydınlatmak için şeftali tonlarındaki kapatıcını kullanabilirsin. Maybelline New York Master Camo Renk Eşitleyici Kiti kullanabilirsin.  

Aydınlık bir cilt görünümü yarat

Yine, tüm ilgiyi dudaklarına çekebilmek için, cildinin aydınlık görünmesi gerek. Cildinden daha açık tonda bir kapatıcıyı göz altlarına, burun ve kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine ve alnına uygulayarak aydınlık bir cilt görünümü yakala. Maybelline New York Instant Age Rewind Kapatıcıyı (yeni adıyla Maybelline Anti Age Eraser Kapatıcı) kullanabilirsin.

Tüm odağı dudaklara taşı

Bütün odağın, iddialı, göz alıcı dudakların olması için geri kalan tüm makyajını sade tutmayı unutma. Göz makyajın için birkaç kat maskara uygulamak ve kaşlarını belirginleştirmek yeterli olacaktır.

Doğru tonu bul

En etkili dudak makyajları için ten rengine en uygun tonu bul. Eğer açık tenli ve soğuk alt tonluysan mavi alt tonlu koyu rujları, eğer buğday tenli ve sıcak alt tonluysan turuncu alt tonlu koyu rujları tercih edebilirsin.

Vurgula

Rujunu uyguladıktan sonra, hem hataları kapatmak hem de dudaklarını vurgulamak için dudak çizginin dış kısmına, ince bir fırça ile kapatıcı sürmeyi deneyebilir ya da dudak çukuruna aydınlatıcı uygulayabilirsin. Böylece dudakların da daha dolgun görünecek.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön