loader

İhtiyacın Olan Hangisi? Kaş Kalemi, Farı veya Maskarası

Favoriye Ekle

Son yılların en önemli trendleri arasında

şekillendirilmiş kaşlar

başrolde. Bu trendi yakalamak için Cara Delevingne gibi kalın kaşlara sahip olmak zorunda değilsin. Bu konuda makyaj malzemelerinden yardım alarak etkileyici kaşlara sahip olabilirsin. Ama hatırlatmakta yarar var, öncelikle kaşlarını almayı bırakmalısın ve kaş makyaj hilelerini öğrenmelisin! Kaş kalemi, kaş maskarası veya kaş farı ile kaşlara istediğin şekli verebilirsin. Peki, bu ürünlerden hangisi senin kaşlarına uygun? Güzellik marketlerinde gördüğün kaş ürünleri kafanı karıştırıyor olabilir. En iyi kaş kalemi, en iyi kaş farı derken reyonların önünde yorgun düştüğünü tahmin edebiliyoruz. Makyaj.com editörlerinden kaş dosyasına el atıyor! Kendine uygun olan kaş ürününü merak ediyorsan yazının devamına bekleniyorsun. Kaş boyama ve doldurma tekniklerini öğrendikten sonra kaşlarının nasıl göründüğüne inanamayacaksın.

Kaş kalemi

Kaş kalemi

Hızlı makyaj yapmanın püf noktalarından birisi de doğru bir kaş kalemidir. Kaş kalemi, kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurmana yardımcı olacan bir kaş makyaj malzemesi. Kaş kalemi, en yaygın şekilde kullanılan kaş ürünüdür. Kaş kalemi kullanarak ideal kalın ve doğal görünen kaşlara sahip olabilirsin. 

Kimler İçin Uygun?

Kaşlarının arasında boşluklar varsa, kaş kalemini kaşlarını şekillendirmek için kullanabilirsin. Kaş kalemi alırken, kaşların ile aynı renkte olmasına çok dikkat etmelisin. 1-2 ton farklılık bile kaşlarında yapay bir görüntü oluşturabilir. Ayrıca kaş kaleminin ucu ne kadar yumuşak olursa o kadar kolay uygulayabilirsin. Sert kaş kalemleri hem zor bir uygulamaya neden olur hem de kaşlarının dökülmesine yol açabilir. 

Nasıl kullanmalısınız?

via GIPHY

Kaş kalemini her uygulamadan önce ucunu açmalısın. Önce kaşlarını yukarı doğru tarayarak aralardaki boşlukları belirle ve sadece boşlukları doldur. Kaş kalemini rastgele bütün kaşına uygulamamalısın. Bu tarz yanlış uygulamalar kaşlarında yapay ve abartılı bir görünüme neden olabilir. Son dönemlerde kaşlarda doğal akımlar popüler olduğu için kaşlarının tamamını doldurmak yerine lokal uygulamalarla daha modern görünebilirsin. 

En İyi Kaş Kalemi Önerileri

Belirgin Kaşlar İçin Makyaj Çantana Atman Gereken 4 Kaş Ürününden biri de kaş kalemi! Kaş kalemi alırken doğal bir görünüm yakalamak için her zaman ince uçlu kaş kalemlerini tercih etmelisin. Öncelikle kaşlarını taramak için eski bir diş fırçası veya maskara fırçasından yardım al. Daha sonra NYX Professional Makeup Micro Brow Pencil Kaş Kalemi ile kaşlarının aralarındaki boşlukları yukarıdan aşağı doğru doldur. Bu ürünün incecik ucu sayesinde kaşlarının arasını daha doğal bir şekilde dolduracak böylece daha genç bir sonuç elde edeceksin. 

İpucu: Kaşlarını doldururken bastırmadan değil tam tersine hafif bir uygulama yapmalısın. Kaşlarını sankli kalemle tarar gibi yukarıdan aşağı doldur ve gerekirse taşırdığın kısımları makyaj temizle suyu ile temizle. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kaş Farı

Kaş Farı

Kaş farı makyaj teknolojisinin gelişmesiyle hayatımıza giren en önemli makyaj malzemelerinden biri oldu. Kaşlarını ortaya çıkarmak isteyenler veya daha belirgin görünmesini tercih edenler kaş farı kullanarak kaşlarını doldurup göz alıcı kaş görünümleri ortaya çıkarabiliyor. Kaş farının uygulaması diğer kaş ürünlerine göre daha pratik olduğu için kaş farıyla daha hızlı sonuç alabilirsin.

Kimler İçin Uygun?

Kaşlarının rengi çok açık renkte olanlar ve çok seyrek kaşlılar, kaş farı ile kaşlarını şekillendirmelilerdir. Kaşlarının aralarındaki boşluklar çok fazlaysa kaş farıyla çok daha kolay uygulama yapabilirsin. Kaş farı aynı zamanda kaşlarının daha pürüzsüz görünmesine de yardımcı olur. Özellikle davet makyajlarında kaş farıyla daha iddialı görünebilirsin. 

Nasıl Kullanmalısınız?

via GIPHY

Kaşlarını tarayarak işe başla. Daha sonra kaş diplerinden başlayarak, farını küt uçlu bir fırça yardımıyla uygula. Sadece boşlukları doldurmak için değil, kaş farını bütün kaşına diplerden uygulamalısın. Böylece kaş makyajında daha etkili bir sonuca ulaşacaksın. 

Eğer kaşlarını olduğundan kalın göstermek isteriyorsan; kaş farını kaşlarının üst çizgisine de uygulabilirsin. Bu uygulama için öncelikle kaş farınla kaşlarının dış taslağını oluştur. Daha sonra çizdiğin çerçevenin içini kaş farıyla doldur. 

En İyi Kaş Farı Önerileri

Kaş farı satın alırken kaş rengine uygun olmasına özen göstermelisin. Aksi takdirde kaşların çok yapay görünecektir. Yumuşacık formülü ve kalıcı yapısıyla bizim en sevdiğimiz kaş farlarından biri olan Urban Decay Brow Box Kaş Makyaj Kiti'ni sana da şiddetle tavsiye ederiz. Kitin içindeki far fırçasıyla kaş farını kolaylıkla uygulayabilirsin. Unutma en iyi kaş farı aynı zamanda en kullanışlı olanıdır!

Editörün önerisi: Kaş kitinin içindeki aydınlatıcı rengini kaşlarının altına uygulayarak kaşlarının daha aydınlık ve belirgin görünmesini sağlayabilirsin. 

Kaş Maskarası 

Kaş maskarası

Kaş maskarası, kaş makyajının en son aile üyesi. Hayatımıza son yıllarda girmesine rağmen makyaj çantamızın en önemlisi olmayı başardı. Eğer dinamik ve doğal görünümleri seviyorsan kaş maskarasını yanından ayırmamalısın. 

Kimler İçin Uygun?

Kaş maskarası, saç spreyi gibi, kaşları sabitlemek amacıyla kullanılır. Kaşları sürekli düşen kişiler daha yorgun görünür. Bu görünüme son vermek için, kaşlarını kaş maskarası ile yukarı doğru sabitlemelisin. Kaşları uzun olan kişiler, kısaltmak istemeyenler veya koşuşturmalı geçen gün içinde kaşlarının her daim güzel görünmesini isteyenler kaş maskarasını mutlaka kullanmalı. 

Nasıl Kullanmalısınız?

via GIPHY

Maskaranı, kaşlarının çıkış yönünden yukarı doğru tarayarak uygulamalısın. Kaş jelleri genellikle birkaç tonda üretiliyor. Sen de kaş rengine en yakın tonu bulmak için satış görevlisinden yardım isteyebilirsin. Eğer doğal bir görünüm arıyor ve kendi kaş rengini ön plana çıkarmak istiyorsan şeffaf kaş maskarası da kullanabilirsin. 

En İyi Kaş Maskarası Önerileri

Kaş maskarası alırken, maskara fırçasının küçük olmasına dikkat etmelisin. En iyi maskaralar genellikle ufak ve tarak şeklinde fırçaya sahip oluyor. Böylece kaşlarının her yanını eşit olarak renklendirebilir ve yukarı doğru sabitleyebilirsin.

En iyi kaş maskarası denilince aklımıza bizim severek kullandığımız Maybelline New York Brow Precise Fiber Filler kaşlarımızı hem renklendiriyor, hem de gün boyu bizlere dinamik bir görünüm sunuyor. Ünlü bloggerların da elinden düşürmediği bu maskarası, kaşları sertleştirmiyor tam tersi kaş makyajı sonrası kaşlarında yumuşacık bir his bırakıyor. 

Artık kaş makyajının tüm detaylarını öğrendin, artık deneme sırası sende!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön