loader

İhtiyacın Olan Hangisi? Kaş Kalemi, Farı veya Maskarası

Favoriye Ekle

Belirgin görünün kaşlar için kaş kalemi, kaş farı ve kaş maskarası önerilerimizi bir araya getirdik!

Son dönemlerin en önemli makyaj trendleri arasında belirgin, yukarı taranmış kaşlar başrolde. Bu trendi yakalamak için doğru kaş makyajı ürünlerinden yardım alarak etkileyici kaşlara sahip olabilirsin. Belirgin kaşlar için kaş kalemi, kaş maskarası veya kaş farı ile kaşlarına istediğin şekli verebilirsin. Peki, bu ürünlerden hangisi senin kaşlarına uygun?

Güzellik marketlerinde gördüğün kaş ürünleri kafanı karıştırıyor olabilir. En iyi kaş kalemi, en iyi kaş farı derken reyonların önünde kafanın karıştığını tahmin edebiliyoruz. Makyaj.com editörlerinden kaş dosyasına el atıyor! Kendine uygun olan kaş ürününü merak ediyorsan yazının devamına bekleniyorsun. Kaş boyama ve doldurma tekniklerini öğrendikten sonra kaşlarının nasıl göründüğüne inanamayacaksın.

Kaş kalemi nedir ve ne işe yarar?

kaş kalemi nedir ve ne işe yarar?

Hızlı makyaj yapmanın püf noktalarından birisi de doğru bir kaş kalemidir. Kaş kalemi, kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurmana yardımcı olacak bir kaş makyaj malzemesi. Kaş kalemi, en yaygın şekilde kullanılan kaş ürünüdür. Kaş kalemi kullanarak ideal kalın ve doğal görünen kaşlara sahip olabilirsin. İnce uçlu kaş kalemleri, kaş kıllarının şeklini birebir taklit etmeye ve doğal bir şekilde doldurmaya yarar.

Kaş kalemi kimler için uygundur?

Kaşlarının arasında boşluklar varsa, kaş kalemini kaşlarını şekillendirmek için kullanabilirsin. Kaş kalemi alırken, kaşların ile aynı renkte olmasına çok dikkat etmelisin. 1-2 ton farklılık bile kaşlarında yapay bir görüntü oluşturabilir. Ayrıca kaş kaleminin ucu ne kadar yumuşak ve ince olursa o kadar kolay uygulayabilirsin. Sert kaş kalemleri hem zor bir uygulamaya neden olur hem de kaşlarının dökülmesine yol açabilir.

Kaş kalemi nasıl sürülür?

Kaş kalemi nasıl kullanılır?

 • Önce kaşlarını yukarı doğru tarayarak aralardaki boşlukları belirleyerek başlayabilirsin.
 • Boşlukları boyamak yerine, kendi kaş kıllarına benzeyen çizgiler çekmelsin.
 • Kaşlarının başlangıç kısmını belirginleştirmek için doldurmalısın.
 • Kaş kaleminin arkasındaki kaş fırçası ile kaşlarını tarayarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.

İnce uçlu kaş kalemi önerisi

Boşlukları doğal bir şekilde doldurulmuş, kusursuz görünen bir kaş makyajına sahip olmak için önerimiz, L'Oréal Paris Brow Artist Skinny Definer Kaş Kalemleri. Kaş kılı inceliğinde ucu sayesinde birbir kaş kıllarını kolaylıkla taklit edebilir, gerçek bir kaş görünümü elde edebilirsin. Üstelik bu kaş kaleminin formülü de gün boyu dayanıklı. Arkasındaki kaş fırçası ile son adımda kaşlarını tarayarak çok daha doğal bir görünüm elde edebilirsin. 

Kaş farı nedir ve ne işe yarar?

Kaş farı nedir ve ne işe yarar?

Kaş farı makyaj teknolojisinin gelişmesiyle hayatımıza giren en önemli makyaj malzemelerinden biri oldu. Kaşlarını ortaya çıkarmak isteyenler veya daha belirgin görünmesini tercih edenler kaş farı kullanarak kaşlarını doldurup göz alıcı kaş görünümleri ortaya çıkarabiliyor. Kaş farının uygulaması diğer kaş ürünlerine göre daha pratik olduğu için kaş farıyla daha hızlı sonuç alabilirsin.

Kaş farı kimler için uygundur?

Kaşlarının rengi çok açık renkte olanlar ve çok seyrek kaşlılar, kaş farı ile kaşlarını şekillendirebilirler. Kaşlarının aralarındaki boşluklar çok fazlaysa kaş farıyla çok daha kolay uygulama yapabilirsin. Kaş farı aynı zamanda kaşlarının daha pürüzsüz görünmesine de yardımcı olur. Özellikle gecemakyajlarında kaş farıyla daha iddialı görünebilirsin. 

Kaş farı nasıl kullanılır?

Kaş farı nasıl kullanılır?

Kaş farını en iyi şekilde uygulamak için öncelikle kesik uçlu bir kaş fırçasına sahip olmalısın.

 • Kaşlarını yukarı doğru tarayarak işe başlayabilirsin.
 • Daha sonra kaş diplerinden başlayarak, farını kesik uçlu kaş fırçasıyla uygula çizgiler halinde uygulayabilirsin.
 • Sadece boşlukları doldurmak için değil, kaş farını bütün kaşına diplerden uygulamalısın. Böylece kaş makyajında daha etkili bir sonuca ulaşacaksın.
 • Son adımda kaşlarını tarayarak, kaş farının daha homojen bir şekilde dağılmasını sağlayabilirsin.

Eğer kaşlarını olduğundan kalın göstermek isteriyorsan; kaş farını kaşlarının üst çizgisine de uygulabilirsin. Bu uygulama için öncelikle kaş farınla kaşlarının dış taslağını oluştur. Daha sonra çizdiğin çerçevenin içini kaş farıyla doldur. 

Kaş farı önerisi

Kaş farı satın alırken kaş rengine uygun olmasına özen göstermelisin. Aksi takdirde kaşların yapay görünebilir. Yumuşacık formülü ve kalıcı formülüyle bizim en sevdiğimiz kaş farlarından biri olan NYX Professional Makeup Eyebrow Cake Powder'ı sana da şiddetle tavsiye ederiz. Bu kitin içerisinde iki tonda kaş farı, kaşlarını sabitlemek için şeffaf bir sabitleyici, kesik uçlu bir kaş fırçası bir de kaş tarama fırçası bulunuyor. İnanılmaz pratik ve etkili!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


Kaş maskarası nedir ve ne işe yarar?

Kaş maskarası nedir ve ne işe yarar?

Kaş maskarası, kaş makyajının en pratik malzemelerinden biri. Hayatımıza son yıllarda girmesine rağmen makyaj çantamızın en önemlisi olmayı başardı. Kaşların gün boyu sabit kalmasını sağlayan şeffaf kaş maskaralarından, daha doğal bir görünüm sağlayak renkli kaş maskaralarına, tüm kaş maskarası çeşitleri kaşları saniyeler içinde şekillendirmeyi sağlıyor.

Kaş maskarası kimler için uygundur?

Kaş maskarası, genellikle kaşları sabitlemek amacıyla kullanılır. Kaşları sürekli düşen kişiler daha yorgun görünür. Bu görünüme son vermek için, kaşlarını kaş maskarası ile yukarı doğru sabitlemelisin. Kaşları uzun olan kişiler, kısaltmak istemeyenler veya koşuşturmalı geçen gün içinde kaşlarının her daim güzel ve belirgin görünmesini isteyenler kaş maskarasını mutlaka kullanmalı.

Bunun dışında seyrek olmayan, gür kaşlara sahip olanlar da, kaşlarının daha düzenli ve belirgin görünmesi için renkli kaş maskaralarını kullanabilirler.

Kaş maskarası nasıl kullanılır?

Kaş maskarası nedir ve ne işe yarar?

Yukarı doğru taranmış, kalkık kaşlar için, kaş maskarasını kaşlarının çıkış yönünden yukarı doğru tarayarak uygulamalısın.

 • Kaşlarının iç kısımlarını tamamen yukarı doğru tarayabilirsin.
 • Kaşlarının kuyruk kısmını ise 45 derecelik bir açıyla tarayabilirsin.
 • Şeffaf kaş maskarasını veya renkli maskayı tek başına kullanabileceğin gibi, kaş kalemi veya farı ile kaşlarını doldurduktan sonra sabitlemek için de kullanabilirsin.

Kaş maskarası önerisi

Kaş maskarası alırken, maskara fırçasının küçük olmasına dikkat etmelisin. Böylece kaşlarının her yanını eşit olarak renklendirebilir ve yukarı doğru sabitleyebilirsin.

En iyi kaş maskarası denilince aklımıza bizim severek kullandığımız Maybelline Brow Fast Sculpt geliyor. Bu kaş maskarasının minik fırçası çok kolay kontrol edilebiliyor ve kaşlara hızlı şekil vermeye yarıyor. Hem şeffaf hem de sarışın, kumral ve esmerler için renk seçenekleri var ve gün içerisinde kalıntı veya topaklanma yapmıyor. Tek seferde kaşları belirginleştirmek için son derece kullanışlı.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler