loader

İki parmak tekniği ile allık uygulama

Favoriye Ekle

Allık sürmek çok kolay görünse de en zor makyaj aşamalarından birisidir. Makyaj fırçasıyla bazen fazla dağılabilen veya yapay görünebilen allık için yeni bir önerimiz var! Allığını parmaklarınla sürmeye ne dersin? Evet, yanlış okumadın.

Parmakla allık nasıl sürülür?

İki parmak tekniği ile allık uygulama_1

Allığını risk almadan sürmek istiyorsan parmaklarını kullanmalısın. Özellikle krem allıklarda çok işe yarayan bu teknik, pratikliğiyle bizim gönlümüzde taht kurdu. Öncelikle kocaman gülümse. Daha sonra elmacık kemiklerinin en yüksek yerine allığını uygula ve iki parmağını kullanarak allığını saç dibine doğru yay. Yüzünün daha yukarı doğru sıkı görünmesini istiyorsan allığını da yukarı doğru uygulamalısın. 

İki parmak tekniği ile allık uygulama_2

Bu teknik için yüzünün nemli olması gerekiyor. Kuru cildine allık uyguladığın zaman bunu yaymak daha zor olacaktır. Bu nedenle makyaj yapmadan önce mutlaka cildini iyice nemlendirmelisin. Özellikle bahar aylarında hızlı makyaj yapmak istiyorsan bu tekniği mutlaka denemelisin. 

Editörün önerisi: Allığını parmaklarınla yayarken çok fazla bastırmanı önermiyoruz. Hafif hareketlerle allığını yaydığında daha canlı bir görünüm elde edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler