loader

İki parmak tekniği ile allık uygulama

Favoriye Ekle

Allık sürmek çok kolay görünse de en zor makyaj aşamalarından birisidir. Makyaj fırçasıyla bazen fazla dağılabilen veya yapay görünebilen allık için yeni bir önerimiz var! Fırçasız allık nasıl sürülür? İki parmak kuralı ile dışarıda, işte veya okulda hızlıca allığını sürebilirsin. İki parmak allık uygulaması ile doğal ve profesyonel bir görünüm yakalamak mümkün. Nasıl mı? Allık uygulama teknikleri konusunda artık usta olduğumuzu düşünüyoruz. İhtiyacın olan tek şey allık ve iki parmak! Makaleyi bitirdikten sonra ayna karşısında hemen deneme yapacağına eminiz.

Unutmadan söyeyelim, iki parmak tekniğiyle allık sürmek istiyorsan likit, kremsi veya kolay yayılabilen pudra formundaki allıkları tercih etmelisin. Stick allıklar veya mat yapıdaki yoğun allıklar bu yöntem için uygun olmayabilirler.

Allık Nasıl ve Nereye Sürülür?

Allık Nasıl ve Nereye Sürülür?

Likit allık nasıl sürülür? Likit allığı iki parmak ile uygulamak çok basit. Allık sürme teknikleri için likit allığını nokta nokta elmacık kemiğinin üzerine uygula. Bu allk sürme işlemi için en iyi allık önerilerinden olan Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık 20 numara kullanabilirsin. Rose flash pembe tonlarındaki bu allık yanaklara doğal canlılık kazandırıyor.

Allık neyle sürülür? Yanaklarına ve buruna allık sürmek için sadece parmaklarını kullanabilirsin. iki parmağını burun kenarına yerleştir ve nokta nokta uyguladığın allığı tampon hareketlerle dağıt. ''Allık elle sürülür mü?'' Evet pek ala sürülür!

Krem allık nasıl sürülür? Parmak ile allık sürme şekillerini krem allığa da uyarlayabilirsin. Özellikle krem allıklarda çok işe yarayan bu teknik, pratikliğiyle bizim gönlümüzde taht kurdu. Öncelikle kocaman gülümse. Daha sonra elmacık kemiklerinin en yüksek yerine allığını uygula ve iki parmağını kullanarak allığını saç dibine doğru yay. Yüzünün daha yukarı doğru sıkı görünmesini istiyorsan allığını da yukarı doğru uygulamalısın. 

Allık nereye sürülür?

Bize en çok sorulan sorulardan biri: allık nereye uygulanır? Allığı burun kenarın ile saç diplerin arasında orta bölgeye uygulamalısın. Yüzünün daha renkli ve uyumlu görünmesi için allığını burun üzerine ve hafifçe çene de uygulamanı öneririz. Yüze allık nasıl kullanılır? Yüzünü renklendirmek için yanaklarının dış kısmına, çene, kaş üstüne ve burun üstüne de allık sürmeyi unutma. Evet, bu bölgelere de parmakla allık sürebilirsin. Yüzünün geneline allık sürerken bronz tonlarındaki allığı tercih edebilirsin.

Editörün önerisi: Maybelline New York City Bronzer Bronzlaştırıcı & Kontür Pudrası en iyi bronz ve kontür pudralarının başında geliyor. Biz bu bronzerı parmakla allık olarak da bazen kullanıyoruz. İçinde sim olmadığı için doğal tonlarda bronzluk kazandırıyor ve yüz hatlarını belirginleştiriyor.

Ruju allık olarak kullanabilir miyim?

Ruju allık olarak kullanmak acil durumlarda mümkün! Allık olarak ruj seçerken saten bitişli ve kolay yayılabilen rujlarını tercih etmelisin. Ruju yanaklarına uygula ve iki parlakla dışarı doğru dağıt. Rujun yapısı allığa göre daha sert olduğu için yayılması da zor olabiliyor. Bu yüzden ruju az az uygulamalı ve allığının yoğunluğuna sen karar vermelisin. Pembe tonları, mercan rengi ve fuşya rujlar allık olarak kullanılabilirler.

İki parmak kuralı nedir? Yeni allık sürme trendi olarak keşfedilen iki parmak uygulaması, daha doğal bir sonuç veriyor. İki parmağınla allığını yaymak ve saç diplerine doğru yüzünü renklendirmek mümkün. Parmakla allık uygulayanlar ilk denemede kusursuz sonuç alamayabiliyorlar. Birkaç deneme sonrası allığının çizgi şeklinde kalmadığını fark edeceksin.

 Öncelikle ''allık neyle sürülür?' sorusunu yanıtlayalım. Allık fırçayla sürülebildiği gibi parmakla veya makyaj süngeri ile de uygulanabilir. Ruju allık olarak kullanmak, allığı parmakla uygulamak gibi yöntemler makyajı daha doğal gösterdiği için tercih ediliyor.

Parmakla allık nasıl uygulanır? Bu teknik için yüzünün nemli olması gerekiyor. Kuru cildine allık uyguladığın zaman bunu yaymak daha zor olacaktır. Bu nedenle makyaj yapmadan önce mutlaka cildini iyice nemlendirmelisin. Özellikle bahar aylarında hızlı makyaj yapmak istiyorsan bu tekniği mutlaka denemelisin. 2 parmak kullanarak (tercihen işaret ve orta parmak) allığını tampn hareketlerle yuvarlak bir şekilde dağıt. İki parmak ile allık sürerken yoğun allık sürmek yerine adım adım ilerlemelisin. 

Editörün önerisi: Allığını parmaklarınla yayarken çok fazla bastırmanı önermiyoruz. Hafif hareketlerle allığını yaydığında daha canlı bir görünüm elde edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler