loader

İkonik Stil: Rockstar Makyaj Trendi

Favoriye Ekle

Rock müziğin sınırlarının dışına çıkan asi ve özgür hissi makyajına da taşımaya ne dersin? Makyaj malzemelerini hazırla, 2023 TikTok makyaj trendleri arasında yer alan rockstar makyajı nasıl yapılır anlatıyoruz!

TikTok makyaj trendleri hayatımıza her geçen gün yeni bir makyaj görünümünü daha ekliyor. Bunlardan biri de rockstar makyaj trendi! Rock yıldızlarının cesur ve güçlü görünümlerini yansıtan bu makyaj stili, kısa sürede TikTok kullanıcılarının favorisi haline geldi. Biz de TikTok makyaj akımlarını denemeyi çok seven bir ekip olarak rockstar makyajı nasıl yapılır hemen göz attık ve elde ettiğimiz çarpıcı görünümüne bayıldık. Sen de rockstar makyajı yapımını ve rockstar makyajı için gereken malzemeleri öğrenmeye hazırsan okumaya devam et!

Rockstar Makyaj Trendi Nedir?

Rockstar Makyaj Trendi Nedir?

Rockstar makyaj trendi, rock yıldızlarının cazibesinden alınan ilhamla ortaya çıkan bir makyaj stili. Globalde “rockstar makeup” ya da “rockstar girlfriend makeup” olarak da bilinen bu makyaj trendi, bakışlara ve yüze kazandırdığı derin hatlarla TikTok makyaj hileleri arasında da gösterilebilir. Siyahın cesur duruşundan ve rock müzik tınılarının düzene meydan okuyan enerjisinden ilham alan bu makyajda en çok da gözler ön planda oluyor.

Rockstar Makyaj Trendinin Özellikleri Nelerdir?

Rockstar Makyaj Trendinin Özellikleri Nelerdir?

 • Her zaman fotoğrafının çekilmesine hazır bir rock yıldızı görünümü için öncelikle pürüzsüz bir ten makyajı yapmalısın.
 • Yanaklarını bronzer ve allık yardımıyla abartıya kaçmadan renklendirebilirsin.
 • Bakışlarını tümüyle çevreleyen siyah ağırlıklı bir göz makyajı yapmalısın.
 • Uzun ve kıvrık kirpikler elde etmelisin.
 • Cesur görünümü tamamlamak için dudaklarında belirgin renkler tercih edebilirsin. Dilersen ön plana sadece gözlerini çıkarmak için nude tonlar da kullanabilirsin.

Rockstar Makyajı Hangi Zamanlar için Uygundur?

Rockstar Makyajı Hangi Zamanlar için Uygundur?

Rockstar makyajını yılın her döneminde kullanabilirsin. Rockstar makyaj akımı, bize sorarsan ilhamını aldığı sahnelere, yani konser ortamlarına çok yakışıyor. Özellikle dağınık saçlarla yapılan rock yıldızı makyajı bizce tam müzik etkinliklerine göre. Ancak bu makyajı daha özenli saçlarla tamamlarsan özel davetlerde de rahatlıkla kullanabilirsin.

Rockstar Makyajı Hangi Malzemelerle Yapılır?

Rockstar Makyajı Hangi Malzemelerle Yapılır?

 • Pürüzsüzleştirici makyaj bazı
 • Mat bitişli fondöten
 • Pembe/şeftali allık
 • Siyah göz farı/eyeliner/göz kalemi
 • Uzun görünüm veren siyah maskara
 • Koyu renk ya da nude ruj

Rockstar Makyajı Nasıl Yapılır?

Rockstar Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj malzemelerini hazırladıysan, rockstar makyajını yapmaya geçebiliriz. İşte rockstar makyajı yapımı için izlemen gereken adımlar: 

1. Cildini Makyaja Hazırla

1. Cildini Makyaja Hazırla

Makyaja geçmeden önce cildini temizlemeyi, nemlendirmeyi ve güneş kremi sürmeyi asla unutmamalısın. Bu adımların ardından da kusursuz bir makyaj elde etmek için makyaj bazı uygulamalısın. Biz Maybelline Face Studio Prime Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı’nı tercih ettik. Formülündeki blurlama etkili mikro pudralarla gözenek görünümünü azaltan bu makyaj bazı, farkını gerçek manada hissettiriyor.

2. Pürüzsüz Bir Ten Makyajı Yap

Pürüzsüz Bir Ten Makyajı Yap

Rockstar makyajının çıkış noktası rock yıldızları olunca yüzde parlama yapmayacak mat bitişli bir fondöten şart. Malum, rockstar’ların yüzünde 1 saniyede onlarca flaş patlıyor. Biz de çektiğimiz fotoğraflarda saatler sonra bile pürüzsüz bir ten makyajı görünümü sunalım diye Maybelline New York Fit Me Fondöten’i kullandık. Yağlanmayı önleyen mat bitişli formülü ve uzun süre kalıcı etkisiyle bu fondöten, beklentilerimizi her defasında karşılıyor.

3. Yanaklarını Renklendir

3. Yanaklarını Renklendir

Yanaklarını hafifçe renklendirmek için Maybelline New York Fit Me Allık serisinden 30 Rose rengini ya da 40 Peach rengini kullanabilirsin. Bu noktada abartıya kaçmaman önemli.

4. Bakışlarını Siyahın Asaletiyle Buluştur

Bakışlarını Siyahın Asaletiyle Buluştur

Rockstar makyajı yaparken gözlerinde siyahı belirgin şekilde kullanmalısın. Bunun için Maybelline New York Color Tattoo serisinden “190 Risk Maker” isimli siyah göz farını kullanabilirsin. Bu farla tüm göz kapağını siyaha boyadıktan sonra Maybelline New York Tattoo Liner Ink Pen ile de kirpik diplerine kalın bir eyeliner çekebilirsin.

5. Dudak Makyajını Tamamla

Bakışlarını Siyahın Asaletiyle Buluştur

Rockstar makyajı TikTok’ta hem koyu hem de nude rujlarla yapılıyor. Sen de isteğine göre ikisinden birini uygulayabilirsin. Bunun için sana önerimiz Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink Ruj serisinden 120 Punchy. Biz bu rujun dudaklarımızdaki görünüme bayılıyoruz!

İster okula giden bir üniversiteli isterse de iş çıkışı arkadaşlarıyla konsere giden bir beyaz yakalı olsun… Rockstar makyajını deneyenler bu zamansız görünüme bayıldıklarını her fırsatta belirtmeden edemiyor. Sen de bu makyajı hemen dene, siyahın güçlü enerjisiyle bulunduğun ortamda öne çık!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler