loader

İlham Perimiz Chiara Ferragni'nin Düğün Makyajını İnceliyoruz!

Favoriye Ekle
İlham Perimiz Chiara Ferragni'nin Düğün Makyajını İnceliyoruz!

Yılın beklenen günü geldi ve çattı: Chiara Ferragni’nin 31 Ağustos’taki tüm Instagram’ı sallayan düğünü “The Ferragnez”i hepimiz heyecanla takip ettik. Düğünün aylar öncesinden geri sayıma başlamasıyla hepimizi de bir merak saldı. İlham perimiz ve stiliyle hepimizi büyüleyen Chirara’nın sevgilisi Fedez'den aldığı evlilik teklifi, gelinliği, düğününü detayları, bekarlığa vedası uzunca bir süre hepimizi meşgul etti.

The Ferragnez’in başladığı saatlerde Chiara’nın ilk gelinlikle fotoğrafının Instagram feedimize düşmesiyle, bu kadar sansasyona değdiğini gördük! Bu büyük günde giydiği Dior imzalı 3 farklı göz alıcı gelinliği gölgede bırakan makyajı, tabii ki Makyajcom editörleri olarak hepimizin nefesini kesti.

Chiara’nın doğal güzelliğini ön plana çıkaran, son derece doğal ama bir o kadar da romantik ve cezbedici görünmesini sağlayan gelin makyajı, Chiara Ferragni’nin makyaj artisti Manuele Mameli’nin eseri. Eğer sen de  hala bizim gibi The Ferragnez’in etkisinden çıkamadıysan, işte Chiara’nın makyaj artistinden, düğün makyajı hakkında akıllara kazınacak tüyolar!

The Ferragnez: Chiara Ferragni’nin büyüleyici gelin makyajı

Manuele Mameli, Chiara Ferragni’nin makyaj artisti, uzun bir zamandır kendisiyle pek çok işte birlikte çalışmış. Hem Chiara’yı yakından tanıyor hem de ne istediğini çok iyi biliyor. The Ferragnez öncesi prova makyajını bir kere yapmışlar ve makyaj stilinde hemen anlaşmışlar. Makyaj artistinin Chiara’yı iyi tanıyor ve ne istediğini biliyor oluşunun avantajı…

Dünyayı gezen ve yerinde bir dakika durmayan “The Blonde Salad”ımızın düğünden aylar önce başladığı hazırlıklar, bekarlığa vedası ve katıldığı tüm etkinlikler bir bir hepimizin feedine düştü. Hem bu kadar sık seyahat eden, hem de parti ve etkinliklerin aranan bir ismi için, düğün günü kusursuz ve enerjik görünmek en önemli kriterlerden. Manuele Mameli de, Chiara’nın düğün makyajında kullanacağı ürünleri seçerken bu noktalara dikkat etmiş. Lancôme’un İlham Perisi olan Chiara Ferragni’nin düğün makyajında tamamen Lancôme ürünleri kullanılmış. En doğal görünümden, gecenin eğlence dozuna göre artış gösteren dramatik ve ışıltılı etki için Manuele’nin kullandığı tüm ürünleri öğrendik ve şimdi seninle paylaşıyoruz!

Yılın Instagram düğününde, gelinin kusursuz ve doğal güzelliğini ön plana çıkarmak için makyaja başlamadan önce cildi nemlendirmek makyaj artisti için en önemli adım olmuş. Bunun için Lancôme’un Prep & Hydrate Face Primer’ını tüm yüzüne uygulamış. Ekim ayında satışa sunulacak bu makyaj bazı bizde şimdiden heyecan yarattı!

Chiara Ferragni’nin düğün makyajında son derece doğal bir ten görünümü elde etmek için Lancôme Teint Idole Ultra Cushion fondötenin 03 Beige Peche rengi kullanılmış. Yorgunluk ve önceki gecenin parti izlerini gizlemek ve enerjik bir etki elde etmek için de Manuele, Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcının 025 Beige Lin rengi gerekli yerlere uygulayarak hem yoğun kapatıcılık hem de doğal bir bitiş elde etmiş.

The Ferragnez denince ışıltının dozu da sınırsız! Bunun için Manuele Mameli, Chiara’nın ten makyajında aydınlatıcı olarak Lancôme Teint Idole Ultra Custom Highlighting Drops kullanmış. Gelinin yerinde durmayacağı bir düğünde, tozdan çok likit bir aydınlatıcı kullanmak bizce de çok mantıklı. Hem doğal bir ışıltı hem de kalıcılık için likit aydınlatıcılar ideal.

Chiara’nın yanaklarına doğal bir sıcaklık eklemek için allıkta da Manuele Mamelli, Lancôme Blush Subtil toz allıklardan mercan tonlu 03 Sorbet Corail’i kullanmış. Özellikle buğday tenlilere çok yakışan bu ton Chiara’da da mükemmel durmuş.

Chiara’nın gelin makyajını sabitlemek ve The Ferragnez’in tüm eğlencesi boyunca yerinden kıpırdamayıp parlamasını engellemek için Lancôme’un Long Time No Shine Setting Powder’ını kullanmış. Ekim ayında Türkiye’de satışa çıkacak olan bu transparan pudrayı denemek için sabırsızlanıyoruz!

Chiara’nın göz makyajında ise son derece doğal tonlar tercih edilmiş. Manuele Mameli göz makyajında Lancôme Hypnôse Palette’lerden 108 Beige-Brule’yi kullanmış. Düğünün ilk başlarında hafif ve doğal bir etkiyle başlayıp, değişen gelinlikler ve parti konseptine göre altın ve kahverengi ışıltılar eklenmiş. Maskara olarak da, her duruma, özellikle de düğünün duygusal anlarına dayanıklı Lancôme Monsieur Big Waterproof maskara kullanılmış. 12 kata kadar hacim veren bu maskara sayesinde takma kirpik kullanmaya da gerek kalmamış!

Chiara’nın düğün makyajında, dudaklarda da sıcak tonlu mat bir nude ruj tercih edilmiş. Lancôme L’Absolu Drama Matte rujlardan 510 Beige Matte rengi, doğal makyajla inanılmaz güzel bir uyum sağlamış. Son adımda da Manuele Mameli, Chiara’nın makyajını sabitlemek için Ekim ayında Türkiye'de satışa çıkacak Lancôme Fix It Forget It makyaj sabitleme spreyini kullanmış.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön