loader

İlham Zamanı: Zendaya'nın Makyaj Stilini Deniyoruz!

Favoriye Ekle

Lancome’un yeni parfümü Idole’un yüzü olan, güzelliğinden ilham aldığımız Zendaya’nın makyaj stili de ikonik! Lancome Idole parfümün lansman partisinde ışıltısıyla gözlerimizi kamaştıran Zendaya’nın makyajını denedik!

Lancome parfümlerin hepsinin yeri bizde ayrı, fakat yeni çıkan parfümü Idole ise artık bambaşka bir boyutta! Tertemiz, ferah, kadınsı ve zarif bir kokuya sahip olan yeni Lancome Idole’un, tıpkı kendisi gibi, yüzü de çok zarif: Zendaya’nın hem oyunculuğuna, hem stiline hem de güzelliğine hayran olmamak mümkün değil. Lancome Idole’u radarımıza aldığımız bugünlerde, Zendaya’nın Paris’te yapılan lansman partisindeki makyajına da vurulmuştuk. İşte bugün, Zendaya’nın makyajını, kullandığı ürünlerle birlikte yapmayı denedik. Bakalım sen de Idole parfümün bu ışıltılı havasından ilham alarak yaptığımız bu makyajı beğenecek misin?

Editörün Notu: Lancome'un yeni parfümü Idole'ün, 22 Ağustos'ta Türkiye'de satışa çıkacağının da haberini verelim! Bu harika parfümü bir an önce denemek için telefonuna bir hatırlatıcı eklemeyi unutma!

Zendaya’nın parti makyajı

Zendaya’nın parti makyajı

Son dizisi Euphoria ile yıldızı gittikçe parlayan Zendaya, en sevdiğimiz markalardan biri olan Lancome’un da yüzü. Lancome, yeni parfümü Idole’u Zendaya ile birlikte tanıttığında ne kadar da heyecanlanmıştık! Sevdiğimiz makyaj markalarının yüzleri, bize makyaj konusunda büyük ilham veriyorlar. Zendaya, hem kariyerinde çok başarılı, hem de sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle her zaman hayranlık duyduğumuz güçlü bir kadın. Bu özellikleriyle, güçlü kadınların parfümü Idole ile birebir örtüşüyor ve bize ilham veriyor.

Zendaya’nın, Lancome Idole’un lansman partisindeki ışıl ışıl makyajı gerçekten de göz kamaştırıcıydı. Hem doğal, hem zarif hem de kadınsı havadaki makyaj stili, Idole parfümle birebir örtüşüyordu. İçten gelen bir ışıltı, toprak tonlarda buğulu göz makyajı, dramatik kirpikler, pürüzsüz bir ten, geriye taranmış saçlar ve nude tonlarda uçuş uçuş bir elbise ile lansman partisine damgasını vuran Zendaya’nın makyajını şimdi gel birlikte deneyelim.

Pürüzsüz, doğal, kadife gibi bir ten

Pürüzsüz, doğal, kadife gibi bir ten

Zendaya’nın Lancome Idole parfüm lansmanındaki makyajına ilk baktığımızda pürüzsüz ve kadife gibi görünen cildi dikkatimizi çekiyor. Biz de bu etkiyi elde etmek için Lancome’un Teint Idole Ultra Wear fondötenini kullanıyoruz. Yüksek kapatıcılığına rağmen hiç ağırlık yaratmadan ciltte çok doğal duran bu fondöten, gece makyajları için de ideal. Cildinin pürüzsüz ve kusursuz görünmesini istediğin her zaman bu fondöteni kullanabilirsin. Teint Idole Ultra Wear fondöteni tüm yüzümüze fondöten fırçasıyla uyguladıktan sonra, göz altlarımızı da tamamen gizlemek için kapatıcı adımına geçiyoruz.

Kusursuz bir ten elde etmek için, uzun süre kalıcı ve tam kapatıcılığa sahip bir kapatıcı kullanmak gerek. Lancome Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcının en koyu göz altı halkalarını bile tek seferde gizleyen yapısı, böyle bir makyaj için en doğru seçenek. Ufacık bir miktarı bile çok yüksek kapatıcılık veriyor ve çizgilere dolmadan gün boyu kalıcılık sağlıyor.

Belirgin ve kalın kaşlar

Belirgin ve kalın kaşlar

Zendaya’nın parti makyajında kaşları yüzüne ifadesini veren, en dikkat çekici noktalarından. Çok doğal bir şekilde belirginleştirilmiş ve kalınlaştırılmış kaş görüntüsünü elde etmek için ilk adımda kaşlarımızdaki boşlukları doldurmamız gerek. Pudra bitişli ama uygulandığında kreme dönüşen ve çok doğal bir etki veren Lancome Brow Densify Powder To Cream kaş pudrasını, kaşlarımızın seyrek olduğu noktalara uygulayarak, doğal bir dolgunluk elde ediyoruz. Kaşları kalınlaştırmak için bu kaş pudrası mükemmel. Sonra, tıpkı Zendaya’nın makyajında olduğu gibi kaş maskarası ile kaşlarımızı yukarı tarayarak sabitliyoruz. Lancome Sourcils Styler kaş maskarası, fırçasının şekli sayesinde kaşları kavrıyor ve etkili bir şekilde sabitliyor. 14 saate kadar da kalıcı olduğu için, gece boyunca kaşlar bozulmadan kalıyor.

Buğulu göz makyajı

Buğulu göz makyajı

Zendaya’nın Idole lansman partisindeki göz makyajı ise gerçekten çok çekici. Genel olarak ışıltılı toprak tonlarına yer verilen bu buğulu göz makyajının en üst seviyesi de dramatik kirpikleri. Biz de tıpkı onun gibi buğulu bir etki elde etmek için Lancome Hypnose far paletlerinden Brun Adore rengini kullanıyoruz. Smoky göz makyajı için ihtiyaç duyulabilecek tüm renkleri bir arada barındıran bu far paleti gerçekten de çok kullanışlı. Farların yapıları o kadar yumuşak ve pigmentli ki, sadece iki renkle bile dumanlı bir göz makyajı yapmak çok kolay. Paletin tam ortadaki ışıltılı boz rengini tüm göz kapağımıza uyguluyoruz. Dış köşeleri belirginleştirmek için de hemen yanındaki koyu tonu hafifçe uygulayarak dağıtıyoruz.

Zendaya’nın göz makyajında kirpikleri çok belirgin ve yoğun olduğu için, biz de aynı etkiyi elde etmek için kirpik diplerini siyah göz kalemi ile belirginleştiriyoruz. Lancome Khol Hypnose Waterpfoor göz kalemini, kirpik diplerine hafifçe uyguladıktan sonra bir far fırçası yardımıyla dağıtarak yumuşatıyoruz. Buğulu etkiyi tamamlamak için alt kirpik diplerine de aynı göz kalemini uyguladıktan sonra yine dağıtıyoruz.

lancome hypnose drama maskara

Gelelim makyajın en dikkat çekici noktalarından birine: Hacimli, yoğun ve dramatik kirpikler. Zendaya’nın takma kirpik etkisi elde etmek için aklımıza gelen tek bir maskara var: Lancome Hypnose Drama maskara. Bu maskaranın kirpiklere tek seferde verdiği hacim ve yoğunluk gerçekten de takma kirpik etkisi yaratıyor. Özel günler ve gece makyajları için mutlaka bu maskarayı denemelisin.

İçten gelen ışıltılı bir ten

İçten gelen ışıltılı bir ten

Zendaya’nın ışıltısının ne kadar doğal, içten gelen aynı zamanda da güçlü olduğunu kilometrelerce öteden bile fark etmek mümkün. Eminiz ki parti mekanına girdiğinde bütün gözler üzerine çevrilmiştir! İşte bu doğal ama aynı zamanda da çekici ışıltıyı elde etmek için biz de likit bir aydınlatıcıdan yardım alıyoruz: Lancome Custom Glow Drops likit aydınlatıcıların Moonlight Glow rengini elmacık kemiklerimizin üzerine, burnumuza, alnımıza ve kaşlarımızın altına uygulayarak tam bir Idole ışıltısı elde ediyoruz.

Parlak ve mat dudak makyajı seçeneği

Parlak ve mat dudak makyajı seçeneği

Zendaya’nın parti makyajında, ışıltısını tamamlamak için dudaklarında ışıltılı bir lipgloss kullanılmış. Ne kadar da kusursuz görünüyor değil mi? Bu doğal, ışıltılı ve dolgun görünen dudaklar için Lancome L’Absolu Gloss Sheer likit rujlardan 222 Beige Muse rengini kullanıyoruz. İnci ışıltısı içeren ve dudaklara 3 boyutlu bir parlaklık veren bu ruj herkese lazım!

Eğer mat bir ruj seçeneği de istersen, bu doğal dumanlı göz makyajına uyacak bir ruj önerimiz de var. Lancome L’Absolu Drama Matte mat rujlardan 274 Sensualite rengi, pembe-nude tonuyla çok uygun. Yoğun pigmentli bu mat rujlar hem çok opak hem de dudaklarda çok hafif, kadife gibi bir his bırakıyor.

Son adım: Parfüm

Son adım: Parfüm

Tabii ki Zendaya’nın Lancome Idole lansman partisi makyajını yapıp parfümden sıkmamak olmazdı! Lancome parfümlerin en yenisi Idole, bu makyajı tamamlayan ve zarafeti en üst seviyeye çıkaran adım. Miskli şipre ve yasemin notaları ile çok ferah, kadınsı, güçlü ve yeni nesil bir kokuya sahip Lancome Idole parfümü, daha sıkar sıkmaz insana kendini çok zarif hissettiriyor. Eğer sen de feminen ve çiçeksi, ferah kokuları seviyorsan, bir parfüm önerisi olarak Lancome Idole’u denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler