loader

İlk buluşma makyajı

Favoriye Ekle

Konumuz ilk görüşte aşk! Bugün sana ilk görüşte hoşlandığın çocuğu nasıl aşık edeceğini anlatıyoruz, daha doğrusu ilk buluşma makyajını! Etkileyici ama sanki doğal halimizmiş gibi görünen, sade ve nude tonlardaki bu makyajda yine gözler ön planda. E ne de olsa birinden etkilenmemizdeki ilk aşamalarda hep gözler büyük rol oynar! Değil mi? Gözlerini daha büyük gösterecek makyaj tüyoları ve sanki hiç saatler harcamamışsın gibi görünen yok gibi makyaj tavsiyelerini bu yazımızda bulabilirsin.

 Etkileyici göz makyajı

Etkileyici göz makyajı

Seçtiğin nude tonlardaki göz farını tüm göz kapağına yay. Seçtiğin açık ve parlak göz farını ise yalnızca göz kapağının tam ortasına uygulayarak gözlerinin daha büyük gözükmesini sağla. Pratik göz makyajı adımlarında krem farların kolaylığından yararlanabilirsin. Maybelline New York Color Tattoo farlardan ilk önce Color Tattoo 93 Creme de Nude rengini baz olarak kullan. Daha sonra gözlerinde metalik pembe görünüm için Pink Gold rengini katlanma çizgisine uygulamalısın.

Hollywood eyelinerı olarak da bilinen gizli eyeliner uygulaması için siyah göz kalemini üst kirpik çizginin içine çek. Bunun için Maybelline New York Hyper Easy Eyelinerı kullanabilirsin. Kaşlarını kaş maskaran yardımıyla belirginleştirdikten sonra kirpiklerine hacim ve uzunluk vererek göz makyajını tamamla. Maybelline New York Brow Precise Kaş Maskarası ile Maybelline New York Falsies Lash Lift Maskarayı ilk buluşma makyajına eklemelisin. Kaşların ne kadar sabit ve pürüzsüz görünürse gözlerin de o kadar açık ve iri görünür. Maskaranı da hafif başını yukarı kaldırarak uygulamalısın. Böylece göz makyajına bulaşmaz ve kirpiklerin daha kalkık görünür.

Işıl ışıl ten makyajı

ışıltılı ten makyajı

Fondötenin yardımıyla cilt tonunu eşitleyerek ten makyajına başla. Işıl ışıl bir ten makyajı için Fit Me Fondöteni kullanmanı öneririz. Göz altlarında ise somon rengi bir kapatıcı kullanabilir, bunun için de Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'dan yardım alabilirsin. Kapatıcının üstünden pudra ile geçerek göz altı makyajını mutlaka sabitlemelisin. 

Nontouring tekniği ile yüz hatlarını belirginleştirmek için Maybelline New York Fit Me Pudranı kullan. Gül tonlarındaki bir allık yardımı ile cildine sıcaklık kat. İlk buluşma için romantik allık tercihini Maybelline New York Cheek Heat allığın 20 Rose Flash renginden yana kullanmalısın. 

Nude dudaklar

Nude dudaklar

Son olarak mat nude rujunu dudaklarına uygula ve romantik makyajını tamamla. Maybelline New York Matte Ink 65 Seductress rengini tercih edebilirsin. Genellikle ilk buluşma makyajlarında romantik kırmızı tonlu rujlar tercih edilir. Fakat belirgin göz makyajını ortaya çıkarmak için dudaklarında daha doğal ve nude tonlara yer vermelisin. Ayrıca, nude tonların dudaklarını olduğundan daha dolgun gösterdiğini de unutma!Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler