loader

İlk buluşma makyajı önerileri

Favoriye Ekle

Senin için özel olan kişiyle ilk buluşmanda birazcık panik yapman çok doğal. “Ne giyeceğim, saçım nasıl olmalı, makyajım nasıl olmalı?” gibi sorular seni sardı mı? Giyince kendine olan güvenini tavan yaptıran (tabii ki abiye elbiselerden bahsetmiyorum!), rahat ve şık bir “küçük siyah elbise”, saçlarına da dalgalı fön çektirdinmi hazırsın! Ama dur bir dakika, makyajın nasıl olmalı? İşte bu konuda da aşağıda sana önerdiğim ve adım adım açıkladığım makyaj stilinden ilham alabilirsin!

Haydi başlayalım!

İlk adım: Ten makyajı

İlk buluşma makyajı önerileri_1

Doğal güzelliğini ortaya çıkartacak, sade bir ten makyajı yeterli olacaktır. Ten makyajına başlamadan önce cildinin pürüzsüz görünebilmesi için makyaj bazı kullanmanı öneririm. Ardından; ten rengine uygun tonda fondötenini tüm yüzüne uygulayıp, gözaltlarına kapatıcı uygula. Sonrasında, yanaklarının oyuk kısımlarına Nyx Professional Makeup Sweet Cheeks Allık Paleti’nin soldan 3. tonunu allık fırçanla uygula. Yanaklarına bu renk çok sağlıklı ve canlı bir görünüm katacaktır.

İlk buluşma makyajı önerileri_2

Son olarak da aydınlatıcını elmacık kemiklerinin üzerine uygulayıp daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsin.

İkinci adım: Göz makyajı

İlk buluşma makyajı önerileri_3

Göz kapaklarına ve alt kirpik diplerine açık kahve tonda göz farı uygulayıp, gözlerine derinlik katabilirsin. Eğer göz makyajında eyeliner’sız yapamayanlardansan, siyah, kuyruklu eyeliner da uygulayabilirsin.

Geldik göz makyajının en can alıcı kısmına! Kirpiklerinle dramatik bir görüntü elde etmek için Nyx Professional Makeup Double Stacked Maskara’nın önce maskarasını 1 kat uygulayıp, ardından beyaz fiber maskara ile görünümü yoğunlaştırıp, 1 kat daha maskara uyguladığında çarpıcı bakışlarınla karşındakini etkileyeceğinden emin olabilirsin!

Üçüncü adım: Dudak makyajı

İlk buluşma makyajı önerileri_4

Sade ve romantik makyaj stillerinin olmazsa olmazlarından nude mat ruj ile ilk buluşma için en doğru makyaj stiline imza atmış olacaksın. Nyx Professional Makeup Lip Lingerie serisinin “Babydoll” tonunu dudakların uygula ve işte hazırsın!

İlk buluşmanda makyaj önerimizin işe yarayıp yaramadığını bizimle Facebook ve Instagram (@makyajcom) hesaplarımız üzerinden paylaşmayı da unutma. Ayrıca farklı makyaj öneri ve stilleri için de takipte kal!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler