loader

İlk buluşmada kaçınman gereken 3 makyaj hatası

Favoriye Ekle

İlk buluşmalar her zaman özeldir. Uzun zamandır mesajlaştığın çocukla buluşma zamanı geldi! 'O' gün için ne kadar heyecanlandığını tahmin edebiliyoruz. Ne giyeceğin, nasıl makyaj yapacağına dair bir fikrin yoksa makyaj.com imdadına yetişiyor. O gün sakin kalarak, abartılı stillerden uzak durarak hoşlandığın çocuğu rahatlıkla etkilyebilirsin. Önce kendine güven daha sonra da aşağıdaki hataları yapma. Gerisi basit!

1- Abartılı makyajdan uzak dur

Sana verebileceğimiz ilk tavsiye, abartılı makyajdan uzak durman! Çünkü, minicik sivilce izini kapatmak için kat kat fondöten sürmeyi deneyebilirsin. Bu gibi hatalardan kesinlikle uzak durmalısın. Erkekler, abartılı makyajlardan hiç hoşlanmazlar. Bu nedenle hafif ten makyajı yapmalısın. BB krem bu sıcak yaz günlerinde senin kurtarıcın olacaktır. Eğer yağlı bir cildin varsa, trasnparan pudra ile BB kremini sabitleyebilirsin. Göz makyajında da dumanlı göz makyajı yerine ince eyeliner stilini tercih edebilirsin. 

2- Cansız ve donuk görünüm

İlk buluşma için donuk ve mat bir makyaj yerine daha fresh ve renkli bir makyaj stili tercih etmelisin. Hem yaz mevsimine uygun hem de daha canlı görünen bu tarz sayesinde erkek arkadaşın seni daha enerjik bulacaktır. 2016 yılının trendlerinden olan dudak parlatıcıları bu gün için ideal! Gözlerinde ise bakır veya pembe gibi canlı tonları kullanarak daha fresh bir görünüm yakalayabilirsin. 

3- Makyaj malzemelerini evde bırakma

İlk buluşmada herşeyin mükemmel olmasını sağlamalısın. Yemekten sonra yarım kalan rujunla geceye devam etmek istemezsin, değil mi? Bu nedenle makyaj yaptıktan sonra malzemelerini mutlaka yanına almalısın. İhtiyacın olan durumlarda, tuvalete giderek aynada makyajını tazelemelisin. Makaj yaparken waterproof malzemeler kullanarak makyajının bir kısmını gün boyu kalıcı hale getirebilirsin ama sen yine de o özel gün için risk almamalısın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler