loader

İlk defa Biz Deniyoruz: Hyalüronik Asit ile Yeni Nesil Bakım

Favoriye Ekle

Hyalüronik asitin son zamanlarda hayatımıza girişiyle, cilt bakımında resmen seviye atladık ve bugün muhteşem bir ürünle karşındayız!

Kusursuz ve doğal görünen bir makyaj için nemli ve sağlıklı bir cildin önemi tartışılmaz. Özellikle cildinin nemsiz oluşundan, mat görünmesinden şikayetçiysen, nemlendiricilerle aran epey samimi olmalı. Aynı zamanda cildindeki ufak tefek çizgiler dikkatini çekmeye başladıysa, nemlendirmenin yanında bu çizgilere de iyi gelecek bir ürün aramaya başlamış olmalısın. İşte tam bu noktada bizim hayatımıza giren Hyarülonik asit ve cildimizde yarattığı mucizelerden sana bahsetmek istedik. Cildi iyi bir şekilde nemlendirirken aynı zamanda pürüzsüzleştirmek mümkün, hazırsan denediğimiz muhteşem bir ürünle bu konuya açıklık getiriyoruz.

Vichy Minéral 89

İlk defa Biz Deniyoruz: Hyalüronik Asit ile Yeni Nesil Bakım_1

Cildinin nemsiz, mat olmasından şikayetçiysen, yorgun göründüğünü düşünüyor ve bir de ufak ince çizgiler canını sıkmaya başladıysa, Vichy Minéral 89 tam sana göre demektir. Eğer kısaca Vichy Minéral 89’dan kısaca bahsetmek gerekirse %89 oranında, Fransa volkanlarından gelen 15 farklı mineral içeren termal sudan elde edilmiş bir jel nemlendirici. İçerisinde %0.4 oranında da Hyraülonik asit barındırıyor.

Jel yapıda olmasına rağmen tamamen su gibi, cilde sürüldüğünde hemen suya dönüşüyor. %89 termal sudan oluşan bu nemlendirici jel, cilde ihtiyacı olan nemi veriyor, bunu korumasını sağlıyor, canlandırıyor ve pürüzsüzleştiriyor.

Vichy Minéral 89 Ne İşe Yarıyor?

İlk defa Biz Deniyoruz: Hyalüronik Asit ile Yeni Nesil Bakım_2

İçerisindeki Hyarülonik asit oranı, diğer bu tür nemlendiricilere oranla daha fazla, yani cildi pürüzsüzleştirmede ve nemini korumada oldukça başarılı. Yaklaşık 1 haftadır gündüz ve gece olmak üzere günde iki kere, cilt bakım rutinimizin ilk ayağı olarak kullandık ve daha ilk günden farkı fark ettik. Cildimiz eskisine oranla çok daha canlı ve sağlıklı görünmeye başladı. Özellikle fondöten uyguladıktan sonra dikkat çeken çizgilere dolma sorunu ortadan kalktı. Ne kadar mat bitişli bir fondöten kullanırsak kullanalım, cildin kendi ışıltısı fark edilir bir şekilde belli oldu.

Vichy Minéral 89’u cilt bakım rutinine dahil edip gündüz ve gece kullanılabileceği gibi aynı zamanda çok iyi bir makyaj bazı görevini görüyor. Nemsiz ciltlerin mutlaka makyaj öncesi nemlendirici uygulamaları gereği düşünüldüğünde, Vichy Minéral 89 bu noktada gerçekten sihirli bir etki bırakıyor.

Vichy Minéral 89’un Yapısı

İlk defa Biz Deniyoruz: Hyalüronik Asit ile Yeni Nesil Bakım_3

Yukarıda bahsettik ama bizim en çok hoşumuza giden kısmı ise Vichy Minéral 89’un yapısının su gibi olması. Tüm cilde en fazla 2 pompa yetiyor ve sürer sürmez cilt tarafından hızla emiliyor. Sanki yüzünüzü yıkamış gibi ferah bir etki bırakıyor. Parfümsüz olduğu için hiç rahatsız etmiyor, hatta erkekler tarafından da gönül rahatlığıyla kullanılabilir!

Tüm cilt tiplerine uygun olan Vichy Minéral 89, parfüm içermediği gibi paraben, silikon, alkol ve renklendirici de içermiyor. Hassas ciltlerin çok severek kullanacağı bu ürün, kısacası alerji yapmıyor.

Vichy Minéral 89’u denediğimiz 1 hafta sonunda, aynaya baktığımızda cildimizin çok daha sağlıklı ve canlı göründüğü bir gerçek. Kullanımı çok kolay ve çok doğal içerikli bir ürün olduğu için, günün her anında desteğinden yararlanmak için tüm gün boyunca çantamıza bize eşlik ediyor. Günün her anı kullanmak için son derece uygun.

Peki Hyarülonik Asit Nedir?

İlk defa Biz Deniyoruz: Hyalüronik Asit ile Yeni Nesil Bakım_4

Şimdi bir de Hyarülonik asitten biraz daha detaylı bahsedelim; Aslında tüm dokularda doğal bir şekilde var olan, vücudun kendi ürettiği bir asit. Vücut dokularındaki hücrelerin arasındaki boşlukları dolduran, ciltteki suyu tutan ve elastikiyeti koruyan doğal bir asit. Hyarülonik asiti vücut kendi üretiyor fakat bu üretim 20’li yaşların sonuna yaklaşıldığında azalmaya başlıyor. Haliyle de ortaya, canımızı sıkan ufak tefek kırışıklıklar çıkıyor. Cildimiz eskisinden daha nemsiz, ince ince çizgili, yorgun bir görünüme sahip oluyor.

Hyarülonik asitin vücuttaki konsantrasyonu yaş ilerledikçe azalıyor ve vücut da eskisi gibi üretemediği için bu noktada, dışarıdan iyi bir takviye gerekiyor. Son zamanlarda cilt bakımında büyük bir trend olan Hyarülonik asit içeren kremler de tam da bu işe yarıyor. Vücudun artık eski yoğunlukta üretmediği bu asidi, biz kullandığımız cilt bakım ürünleri ile yerine koyuyor ve zamanı biraz olsun durduruyoruz. 

Eğer sen de cildindeki cansızlıktan, nemsizlikten, matlıktan şikayetçiysen ve pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmak istiyorsan, Vichy Minéral 89’u mutlaka günlük bakım rutinine dahil etmelisin. Bu harika ürünle tanışmak için en yakın Vichy yetkili eczanesine doğru yol almanı şiddetle tavsiye ediyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler