loader

İmdat! Tırnaklarım soyuluyor!

Favoriye Ekle

Kırılan tırnaklardan daha tat kaçırıcı bir sorun varsa; o da soyulan, katmanlara ayrılan tırnaklardır! Hevesle uzatmaya çalıştığın tırnaklarını kesmek zorunda kalırsın. Ojelerinin bozulması da cabası... Bu soruna en garantili çözümü bulmak istersen, önerilerimizden faydalanabilirsin.

Limon sık

Soyulan tırnaklar için atılması gereken ilk adım, kesinlikle limondan faydalanmak! Bu işlemi yaparken için nazik davranman ve aynı yöne doğru hareket etmen iyi olacaktır. Kabuğu tırnaklarının uzama yönüne doğru sür. Bu arada, limon tırnaklarındaki sararmayı da giderecek!

Koru

Tırnaklarını limon kalıntılarından iyice temizledikten sonra, tırnak sertleştirici özellikli bir "base coat" uygula. Bu şeffaf oje, tırnak yüzeyini pürüzsüzleştirmene yardımcı olurken, düzenli kullanımında tırnaklarını ojelerin zararlı etkilerinden koruyacaktır. Bu sayede tırnakların daha dayanıklı hale gelecektir.

Nemlendir

Tenin gibi tırnakların da nemlendirilmeye ve beslenmeye ihtiyaç duyar. Hassas ve kırılgan hale gelmemeleri için, besleyici tırnak yağlarından mutlaka faydalan. Bu yağlar tırnaklarını nemlendirmeye ve korumaya, dolayısıyla güçlendirmeye çok yardımcı olacaktır. Haftada bir gün yağı tırnaklarına sür, masaj yap ve ılık suyla durula. Kısa zamanda güçlendiklerini göreceksin.

İpucu: Güçlü tırnaklara sahip olma yolunun iyi beslenmekten geçtiğini daima aklında bulundur.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/