loader

İnce dudaklarını daha dolgun göstermek için bir de bu taktikleri dene!

Favoriye Ekle

Kalın ve dolgun dudakları kim beğenmez ki? Evet, güzellik görecelidir ancak pürüzsüz bir teni, fındık bir burnu veya köfte dudakları kimse çirkin bulmaz. Sen de bizim gibi dolgun dudaklarla doğmadıysan, bizim de denediğimiz aşağıdaki makyaj hileleriyle dolgun dudak görünümüne kavuşabilirsin!

İnce dudakları daha dolgun ve kalın gösterecek makyaj hilelerini anlatıyoruz! İnce dudaklar nasıl daha kalın gösterilir? İnce dudak makyajının nasıl yapılması gerektiğini anlatıyoruz.

Dolgun dudaklar için kalem hilesi

Kalem hilesi

Daha dolgun görünen dudaklar için dudak kalemini taşırarak uygulamayı dene. Dudaklarını kalem ile çerçevelerken dudak çizginin bir tık dışına çıkarak dudaklarını daha dolgun ve kalın gösterebilirsin. Dudak kalemi adımının doğal görünmesi için nude tonlarındaki bir dudak kalemini kullanmalısın.

Dudak kalemi önerisi isteyenler için Maybelline New York Color Sensational Dudak Kalemi 20 numaralı Nude Seduction rengini tavsiye ederiz. Zengin ve kremsi yapısı sayesinde dudaklarını yeniden şekillendirir ve çok kolay uygulanır. Dudağı kurutmayan, tam tersi daha dolgun ve nemli görünmesine yardımcı olan dudak kalemini tüm dudak çevresine dikkatlice uygula.

Gölgeleme ve aydınlatma hilesi

Gölgeleme ve aydınlatma hilesi

Dudaklarını gölgeleyip aydınlatarak daha dolgun görünmesini sağlayabilirsin! Kontür tekniğinden de bildiğin üzere, aydınlık görünen bölgeler her zaman daha belirgin ve dolgun görünür. Bu tekniği dudaklarında da uygulayarak dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlayabilirsin.

Maybelline New York Chrome Extreme Aydınlatıcılardan 200 numaralı Diamond Glow rengini, üst dudağının çizgisine uygula. Maybelline aydınlatıcının kremsi yapısı sayesinde dudakların daha dolgun ve kalın görünür. Kesik uçlu ruj fırçasını kullanarak aydınlatıcı uygulamasını yapabilirsin. Aydınlatıcını yoğun olarak üst dudak çizgisiyle burun arasında kalan ters üçgen bölgesine uyguladığında dudaklarının daha kalkık ve kalın göründüğünü fark edersin.

Kapatıcı hilesi

kapatıcı

Dudak üstüne ve altına aydınlatıcını/kapatıcını uygulayarak daha dolgun bir dudak görünümü yakala. Likit kapatıcılar bu işlem için daha uygun olacak. Likit formdaki kapatıcını dudaklarının çerçevesine minik noktalar halinde uygula ve ıslak makyaj süngeri ile dağıt.

Kapatıcı seçerken, ten rengine uygun kapatıcıları tercih edebilirsin. Bu hileyi özellikle kırmızı veya bordo ruj sürdüğün günlerde uygulamalısın.

Editörün önerisi: Nude ve açık ruj renkleri her zaman dudakları daha dolgun gösterir. Koyu renkler ise dudakları daha ince gösterme eğilimdedir. Bu nedenle ince dudaklarını kalın göstermek için nude tonlarını kullanmalısın. En iyi ruj önerilerinden Maybelline New York Matte Ink 65 Seductress mat nude ruj, dudakları daha kalın göstermek için doğru bir tercih olacak. Dudakları kurutmayan mat ruj önerisi isteyenler Matte Ink renklerine mutlaka bakmalı.

Dudaklarını parlak göster

parlak dudak

Dudaklarının orta kısmına parlak bitişli ruj uygulayarak dudaklarının daha dolgun ve belirgin görünmelerini sağlayabilirsin. Bunun için likit aydınlatıcını dudakların tam orta kısımlarına hafifçe uygulayabilirsin.


Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/