loader

İnce dudaklıların kullanması ve uzak durması gereken ruj renkleri

Favoriye Ekle

Hangimiz saatlerini ayna karşısında, hangi tonun dudaklarını daha kusursuz ve dolgun gösterdiğini keşfetmek için geçirmedi ki! İtiraf ediyoruz, biz geçirdik!

Eğer ince dudakların varsa, dudaklarının, tıpkı dolgun dudaklar gibi ön plana çıkmasını istemek en doğal hakkın. İnce dudaklara sahip olmak kötü bir şey değildir, ama eğer doğru renkleri ve uygulama tekniklerini kullanmazsan ince dudaklarına "wow" etkisini ne yazık ki veremezsin.

Neyse ki, biz araştırmamızı yaptık ve ince dudaklara doğru renkleri en iyi şekilde uygulayabilmek için ufak bir rehber hazırladık! İnce dudakların mutlaka kullanması gereken ruj renkleri ve kaçınması gereken tonları öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun!

İnce dudaklıların kullanması gereken ruj renkleri

İnce dudaklıların kullanması ve uzak durması gereken ruj renkleri_1


 Sandığının aksine; şeftali, toz pembe, açık bej ve nude tonları gibi açık tonlar dudaklarının daha daha dolgun gözükmesini sağlayacak. Fakat kullandığın ruj renklerinin tonlarına da dikkat etmelisin. 

 Nude ruj tonları

İnce dudaklıların kullanması ve uzak durması gereken ruj renkleri_2

Nude ruj renkleri, dudakları olduğunda daha büyük ve dolgun gösterir. Ten rengine yakın olan bu renk, dudaklarında illüzyon yaratarak dudak çevreni büyük gösterir. Bu nedenle ince dudaklarından şikayet edenler cilt tonuna uygun nude ruju bularak dudaklarını daha dolgun gösterebilirler.

Dolgun görünen dudaklar için biz mat nude tonlarını öneririz. En iyi likit mat rujlardan olan Maybelline New York Super Stay Matte Ink serisindeki 65 Seductress rengi her cilt tipine uyabilen nude rengi. Kahverengi alt tonlu bu nude ruj, kadifemsi etkisi ile dudaklarında kalın bir tabaka yaratmıyor. Dudaklarında doğal bir dolgunluk etkisi isteyenler, Matte Ink serisindeki nude rujlarla en kısa zamanda tanışmalılar!

Şeftali

İnce dudaklıların kullanması ve uzak durması gereken ruj renkleri_1

Açık şeftali tonları ince dudaklarda hem dolgun hem de canlı bir etki bırakıyor. Biz şeftali tonlarındaki ruju hem yazın hem de kış mevsiminde sürmeyi çok seviyoruz.

Maybelline New York Color Sensational Shine Compulsion rujların parlak bitişlerine bayılıyoruz! Parlak bitişli rujlar ince dudaklarda ışıltılı bir hava yaratarak dudağı olduğundan daha büyük gösteriyor. Açık, nude tonlu şeftali rengi arıyorsan Color Sensational Shine Compulsion 70 Secret Blush rengini öneririz. 

Pembe

İnce dudaklıların kullanması ve uzak durması gereken ruj renkleri_2

İnce dudakların var diye pembe ruj renginden uzak duracak değilsin! Pembe rujlardan soğuk alt tonlu olan renkler, dudaklarını dolgun ve daha geniş gösterecekler.

İnce dudaklar için pembe ruj önerisi arıyorsan sana Maybelline New York Color Sensational Smoked Roses renklerinden 300 Stripped Rose rengini öneriyoruz. Smoked Roses rujlar, dudaklarını kurutmadan zengin renk verme özelliğine sahip. Bu serideki pembe renklerini tek tek deneyerek sana en çok yakışan pembe ruj rengini bulabilirsin.

Editörün önerisi: Dudaklarının natürel rengine yakın bir dudak kalemi ile dudaklarını çerçevele ve çerçevenin içini açık pembe veya bej lip glossu'unla renklendir. 

İnce dudaklıların uzak durması gereken renkler

İnce dudaklıların kullanması ve uzak durması gereken ruj renkleri_3

Bunu söylediğimiz için üzgünüz ama kırmızı, koyu kırmızı, koyu mor ve kahve tonları dudaklarının olduğundan da küçük görünmesine neden olacak. 

Sözün özü, eğer ince dudakların varsa, koyu parlak renkler yerine, daha soft, natürel ve ışıltılı rujları tercih etmelisin. 

Kırmızı

İnce dudaklıların kullanması ve uzak durması gereken ruj renkleri_4

İnce dudakların varsa kırmızı rujdan uzak durmalısın. Kırmızı ruj, oldukça dikkat çekici bir renk olduğu için bütün gözler dudaklarında olacak. Kırmızı ruj dudaklarını olduğundan daha ince göstereceği için ince dudaklarının daha çok ön plana çıkmasını istemezsin, değil mi?

Mutlaka kırmızı ruj sürmek istiyorsan Maybelline Super Stay Ink Crayon kalem rujlardan 45 numaralı Hustle in Heels rengini denemeni öneriyoruz. Nar çiçeği tonlarındaki bu kırmızı ruj, ince dudaklarda harika görünecek!

Mor

İnce dudaklıların kullanması ve uzak durması gereken ruj renkleri_5

Mor, koyu mor, mürdüm gibi rujlar ince dudakları olduğundan daha dar ve minik gösterecektir. Bu nedenle mor ruj sevdanı rafa kaldırıp, dudaklarını olduğundan daha kalın gösterecek renklere doğru yönelmelisin.

Mor ruj yerine açık mor ve pembe alt tonlu bir ruj sürerek dudaklarını daha çekici göstermek senin elinde! Maybelline Super Stay Ink Crayon Kalem Mat Rujlar’dan 30 Seek Adventure rengini dudaklarına sür ve dolgun görünen dudaklarının keyfini çıkarmaya başla!

Editörün önerisi: Dudaklarına makyaj öncesi, peeling yapıp nemlendirmeyi unutma. Böylece dudak makyajın çok daha uzun vadeli ve çok daha efektif olacak! 

Kahverengi 

İnce dudaklıların kullanması ve uzak durması gereken ruj renkleri_6

Koyu kahvarengi rujlar hiç sana göre değil, aman diyelim! Kahverengi rujlar yerine açık kahverengi, koyu nude gibi ruj renklerini kullanarak dudaklarına kahve tonlarını başarılı bir şekilde uygulayabilirsin.

İnce dudaklar için önerdiğimiz en doğru kahverengi ruj Mat bitişli Color Sensational Creamy Mattes rujlardan 745 Wooden Brown rengi olacaktır. Dudağında kremsi bir matlık yaratan bu ruj, dudaklarını kurutmadan dolgun ve canlı görünmesini sağlayacak.

Photo Credit: Istock, Instagram/Maybelline 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler