loader

İnceleme: Esmer ünlüler hangi tonları seçiyor?

Favoriye Ekle

Ülkemizin de çoğunluğunu oluşturan esmerlerde, bazı tonlar daha belirgin ve güzel görünüyor. Sen de bir esmersen ve örnekleri incelemek istersen, ünlü yıldızların makyajlarında kullandıkları tonlara bakarak esmerler için makyaj ilhamı alabilirsin.

En sevdiğimiz esmer ünlülerin makyaj tarzlarını inceledik. Ünlülerin en son makyaj trendlerinden kopya çekerek makyajına farklılık katabilir ve ten rengine uygun renklerle daha havalı görünebilirsin.

Esmerler için ten makyajı

Fondöten

fondöten

Luma Grothe için esmer demek pek doğru olmaz ama siyah saçları ve beyaz teniyle bize Türk kadınlarını andırıyor. Latin model, ten makyajında sıcak alt tonlu cildine uygun fondötenler seçerek daha doğal sonuçlar yaratıyor. Sen de tıpkı Luma Grothe gibi cildinde doğal bir kapatıcılık etkisi görmek istiyorsan L'Oreal Paris Infaillible 24H Fondöten ile tanışmalısın. 24 saat boyunca devam eden nefes alan kapatıcılık özelliği sayesinde cildin gün boyu kusursuz görünürken, yağlanma ve parlama gibi problemlerle karşılaşmazsın. Suya ve tere dayanıklı formülü sayesinde esmer gibi pürüzsüz gösteren ve cilt kusurlarını gizleyen bu fondöteni alışveriş sepetine eklemelisin.

Far seçimi

Far seçimi

Galerimizi oluşturan ünlülerin fotoğraflarına baktığımızda; hepsinin kahverengi, bronz ya da füme tonlarında far ve göz kalemlerini tercih ettiğini görüyoruz. Koyu renkli gözlerini bu tonlarla çerçeveleyen esmer güzeller, böylece kendi renkleriyle bir bütün oluşturuyorlar.

Esmerler göz makyajı yaparken kahve tonlarındaki gözlerini ortaya çıkarmayı amaçlamalı. Gözlerini olduğundan daha büyük göstermek için en sevdiğimiz Instagram ünlülerinden biri olan Rania Fawaz gibi toprak renklerinden ilham alabilirsin. Sen de toprak renklerinde göz makyajı yapmak için Maybelline New York Nudes of New York Far Paleti ile tanışmalısın. Bu paletteki mat ve ışıltılı toprak renklerini kombinleyerek kahve göz makyajına uygun far renkleri yaratabilirsin. Kızıl, kiremit rengi, çikolata kahvesi ve koyu kahve tonları esmerlere çok yakışır. Göz makyajını ortaya çıkarmak ve gözlerini daha iri göstermek için Maybelline New York Tattoo Liner göz kalemi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Gün boyu akmayan ve bulaşmayan siyah göz kalemi, esmer göz makyajının en önemli tamamlayıcısı olacak.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Dudak makyajı

Dudak makyajı

Pembe:

Açık pembe ruj ile esmer tenini öne çıkarırken masum ve taze görünebilirsin. 

Nude:

Esmer tenini ortaya çıkarmak için Eva Longoria gibi kahve alt tonlu rujunu tercih edebilirsin. Bu görünüm seni daha doğal ve genç gösterir. Nude ruj önerisi isteyenler için L'Oreal Paris Color Riche Free The Nudes serisini öneriyoruz. Bu serideki kadifemsi mat nude etkisi sayesinde dudaklarında yumuşak bitişli nude görünümü yakalayabilirsin.

Bordo:

Koyu tenini bordo rujla tamamlayarak asil ve çekici bir gece görünümü elde edebilirsin. Ruj öncesinde bordo kalemle dudaklarını çerçevelemek ve boyamak, hem rujunun daha kalıcı olmasını sağlar, hem de rujunun taşmasını engeller.

Allık ve bronzer

Allık ve bronzer

Soft ve çekici bir dokunuş için, şeftali tonlarını tercih ederek yanaklarını ve dudaklarını vurgulayabilirsin. Dudaklarında parlatıcıyla daha çekici bir etki yaratabilir, yanaklarına ise şeftali rengi allık üzerine transparan pudra uygulayarak kalıcı bir görünüm yaratabilirsin. Canlı şeftali rengi arıyorsan Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık renklerinden 30 Coral Ember sana öneririz. Cildinde göz alıcı parlaklık ve canlı bitiş sağlayan bu allığı yaz kış kullanabilirsin.

Emily DiDonato gibi bronz tenini ön plana çıkarmak için L'Oréal Paris Back To Bronze Bronzer kullanabilirsin. Loreal bronzer cilde doğal bir görüntü verir. Bu sayede her an yaz güneşinin tatlı esintilerini cildinde taşıyabilirsin. Mat bitişi cildinde kadifemsi bir bitiş sağlar ve esmer teninle mükemmel uyum oluşturur.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler