loader

Badem Tırnak Nasıl Yapılır? En Popüler Modelleri Nelerdir?

Favoriye Ekle

Badem tırnak yapımı ve törpüleme yöntemlerini seninle paylaşıyoruz!

Badem tırnak modası günden güne popülerliğini devam ettiriyor. Tırnakların uç kısımlarının sivrilerek uzaması yani badem tırnak stili özellikle nail art modelleri ile harika görünüyor. Evde badem tırnak yapmak aslında düşündüğünden daha basit. Öncesinde yapman gereken tek şey tırnaklarını biraz uzatmak. Gerisini Makyaj.com editörlerine bırak! Tırnaklarını nasıl badem tırnak yapacağını ve hangi nail art modellerini denemen gerektiğini anlatıyoruz. Şimdi deneme sırası sende!

Badem Tırnak Nedir?

Badem Tırnak Nedir?

Badem tırnak modeli, tırnağının uç kısmının yuvarlak, tıpkı badem gibi oval olduğu tırnaklara verilen isimdir. Badem şeklinde tırnaklar kısa badem tırnak veya uzun badem tırnak olarak ikiye ayrılıyorlar. Badem tırnaklar dünden bugüne popülerliğini koruyor. Oval tırnaklara renk renk oje çok yakışıyor. Badem tırnak nail art yapmak için ideal! İster tek renk oje sürebilir veya badem tırnaklarına farklı nail art modelleri yapabilirsin.

Badem tırnak yapımı

1- Badem tırnak törpüleme

1- Tırnaklarını törpüle

  • Badem tırnak yapımı için kağıt törpüleri kullanabilirsin.
  • Tırnaklarının tamamının aynı boyda olmasına dikkat et.
  • Tırnaklarını badem şeklinde törpülemek için yanlardan başlayarak ortaya doğru törpüle.
  • Badem tırnak modelini elde etmek için tırnaklarının üst tarafını küt şekilde törpülemekten uzak durmalısın. Bunun yerine tırnaklarını yandan uca doğru törpülersen daha yuvarlak bir şekil verebilirsin.
  • Son olarak tırnağının üst kısmını da törpünün parlatıcı bölümüyle geçerek hassas bir şekilde pürüzsüz görünmesini sağlamalısın.

Editörün önerisi: Eğer tırnakların doğal küt olarak uzuyorsa tırnaklarının yan kısımlarını makasla kesmen gerekebilir. Böylece törpüleme işlemi senin için daha kolay olacak.

2- Badem Tırnak French

2- Badem tırnaklarını renklendir

Tırnaklarını badem şeklinde törpüledin... Şimdi sırada badem tırnaklarını renklendirmek var! Bu tırnak modeliyle farklı tırnak modellerini deneyerek kendi stilini keşfedebilirsin. Birbirine yakışan iki farklı oje rengini seçerek French manikür yapmaya ne dersin?

7 güne kadar kalıcı olan ve tek katta yoğun renk veren Maybelline New York Super Stay 7 Days ojelerden 130 numaralı Rose Poudre rengiyle tırnaklarına baz oluşturabilirsin. Toz pudra tonlarındaki bu oje rengi, tırnaklarında açık pembe alt tonlu nude bir baz oluşturacak. Böylece tırnakların olduğundan daha uzun ve ince görünür.

Badem French manikürün uç kısmına geldiğinde siyah veya koyu kahve tonlarını kullanmalısın. Bizim tercihimiz Maybelline ojelerden 888 numaralı Brick Tan renginden yana. Kahverengi ojeler arasında en güzel renge sahip olan bu renk, tırnak uçlarında farklı bir etki yaratacak. Eğer French manikür konusunda kendine güvenmiyorsan manikür bantları kullanarak da bu nail artı yapabilirsin.

3- Ojelerini kurut

3- Ojelerini kurut

Badem tırnak nail art modelinin hızlı kurumasını istiyorsan mutlaka oje kurutucu top coat uygulamalısın. Yoksa fark etmeden ojelerinin bozulmasına neden olabilirsin. En hızlı ve kalıcı bir şekilde ojeleri kurutan Maybelline Super Stay Quick Dry'ı biz manikür setimizden çıkarmıyoruz. Tırnakların dayanıklılığını arttıran ve ojelerin soyuların çıkmasına engel olan bu koruyucu oje, nail art modeline hak ettiği uzun ömrü sağlıyor. Sen de bizim gibi sabırsızsan oje kurutucusuyla dakikalar içinde badem tırnak nail artını tamamlayabilirsin.

Badem tırnak modelleri

Puantiyeli badem tırnak

puantiyeli badem tırnak

Badem tırnak modeline daha romantik bir görünüm kazandırmak istiyorsan puantiyelerden yardım alabilirsin. İlk önce Maybelline ojelerden 890 Greige Steel rengiyle tırnaklarına baz oluşturmalı, sonrasında da 255 Mauve On leylak rengiyle tırnaklarına noktalar ekleyerek romantik görünüm vermelisin. Romantik tırnak modelleri en çok badem tırnak stiline yakışıyor!

Klasik badem tırnak modeli

klasik badem tırnak

Badem tırnak modeline daha klasik bir görünüm kazandırmak istersen kırmızı ojeden şaşmamanı öneriyoruz. Maybelline Super Stay Oje 287 Midnight Red tam da ikonik kırmızı ojelerin başında geliyor. Badem tırnak kesimine çok yakışan bu kırmızı oje, tırnaklarının daha çekici görünmesini sağlar.

Badem Tırnak Nasıl Kısaltılır?

Badem Tırnak Nasıl Kısaltılır?

Badem tırnaklarını kısaltmak ve badem şeklini korumak için badem tırnak törpüsü kullanabilirsin. Badem tırnak törpüsü yapmak için kağıt törpüleri kullanmalısın. Kağıt törpüyle önce tırnaklarının yan taraflarını törpülemelisin. Tırnağının uç kısmını küt törpülemek yerine sadece yanlardan ilerleyerek yuvarlak şekilde törpüle.

Badem tırnaklarını kısaltmak için tırnak makası kullanmanı önermiyoruz. Tırnak makası tırnaklarının küt kesilmesine sebep olur ve badem şekli bozulabilir. Badem tırnakları kısaltmak için sadece törpü kullanman yeterli olacak.

Kısa Badem Tırnak Yapımı

Kısa Badem Tırnak Yapımı

Evde badem tırnak yapımının çok basit olduğunu artık biliyorsun. Şimdi sıra evde kısa bdem tırnak yapımında! Badem tırnak yapımı için kağıt törpü kullanman yeterli olacak. Tırnak etlerini geriye doğru ittikten sonra törpünü al ve tırnaklarını yandan uca doğru törpülemeye başla. Kısa badem tırnak yapmak için tırnağının uç kısmını yuvarlak hareketlerle törpülemelisin. Tırnaklarının yanlarından ilerle ve tırnak ucuna oval şeklini ver. Kısa badem tırnaklar, uzun tırnaklara göre daha düz görünebilirler. Bu da kısa badem tırnaklara daha doğal bir görünüm kazandıracaktır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler