0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

İnceliyoruz: Badem Tırnak Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Badem tırnak yapımı ve törpüleme yöntemlerini seninle paylaşıyoruz!

Badem tırnak modası günden güne popülerliğini devam ettiriyor. Tırnakların uç kısımlarının sivrilerek uzaması yani badem tırnak stili özellikle nail art modelleri ile harika görünüyor. Evde badem tırnak yapmak aslında düşündüğünden daha basit. Öncesinde yapman gereken tek şey tırnaklarını biraz uzatmak. Gerisini Makyaj.com editörlerine bırak! Tırnaklarını nasıl badem tırnak yapacağını ve hangi nail art modellerini denemen gerektiğini anlatıyoruz. Şimdi deneme sırası sende!

Badem tırnak yapımı

1- Badem tırnak törpüleme

1- Tırnaklarını törpüle

  • Badem tırnak yapımı için kağıt törpüleri kullanabilirsin.
  • Tırnaklarının tamamının aynı boyda olmasına dikkat et.
  • Tırnaklarını badem şeklinde törpülemek için yanlardan başlayarak ortaya doğru törpüle.
  • Badem tırnak modelini elde etmek için tırnaklarının üst tarafını küt şekilde törpülemekten uzak durmalısın. Bunun yerine tırnaklarını yandan uca doğru törpülersen daha yuvarlak bir şekil verebilirsin.
  • Son olarak tırnağının üst kısmını da törpünün parlatıcı bölümüyle geçerek hassas bir şekilde pürüzsüz görünmesini sağlamalısın.

Editörün önerisi: Eğer tırnakların doğal küt olarak uzuyorsa tırnaklarının yan kısımlarını makasla kesmen gerekebilir. Böylece törpüleme işlemi senin için daha kolay olacak.

2- Badem tırnaklarını renklendir

2- Badem tırnaklarını renklendir

Tırnaklarını badem şeklinde törpüledin... Şimdi sırada badem tırnaklarını renklendirmek var! Bu tırnak modeliyle farklı tırnak modellerini deneyerek kendi stilini keşfedebilirsin. Birbirine yakışan iki farklı oje rengini seçerek French manikür yapmaya ne dersin?

7 güne kadar kalıcı olan ve tek katta yoğun renk veren Maybelline New York Super Stay 7 Days ojelerden 130 numaralı Rose Poudre rengiyle tırnaklarına baz oluşturabilirsin. Toz pudra tonlarındaki bu oje rengi, tırnaklarında açık pembe alt tonlu nude bir baz oluşturacak. Böylece tırnakların olduğundan daha uzun ve ince görünür.

French manikürün uç kısmına geldiğinde siyah veya koyu kahve tonlarını kullanmalısın. Bizim tercihimiz Maybelline ojelerden 888 numaralı Brick Tan renginden yana. Kahverengi ojeler arasında en güzel renge sahip olan bu renk, tırnak uçlarında farklı bir etki yaratacak. Eğer French manikür konusunda kendine güvenmiyorsan manikür bantları kullanarak da bu nail artı yapabilirsin.

3- Ojelerini kurut

3- Ojelerini kurut

Badem tırnak nail art modelinin hızlı kurumasını istiyorsan mutlaka oje kurutucu top coat uygulamalısın. Yoksa fark etmeden ojelerinin bozulmasına neden olabilirsin. En hızlı ve kalıcı bir şekilde ojeleri kurutan Maybelline Super Stay Quick Dry'ı biz manikür setimizden çıkarmıyoruz. Tırnakların dayanıklılığını arttıran ve ojelerin soyuların çıkmasına engel olan bu koruyucu oje, nail art modeline hak ettiği uzun ömrü sağlıyor. Sen de bizim gibi sabırsızsan oje kurutucusuyla dakikalar içinde badem tırnak nail artını tamamlayabilirsin.

Badem tırnak modelleri

Puantiyeli badem tırnak

puantiyeli badem tırnak

Badem tırnak modeline daha romantik bir görünüm kazandırmak istiyorsan puantiyelerden yardım alabilirsin. İlk önce Maybelline ojelerden 890 Greige Steel rengiyle tırnaklarına baz oluşturmalı, sonrasında da 255 Mauve On leylak rengiyle tırnaklarına noktalar ekleyerek romantik görünüm vermelisin. Romantik tırnak modelleri en çok badem tırnak stiline yakışıyor!

Klasik badem tırnak modeli

klasik badem tırnak

Badem tırnak modeline daha klasik bir görünüm kazandırmak istersen kırmızı ojeden şaşmamanı öneriyoruz. Maybelline Super Stay Oje 287 Midnight Red tam da ikonik kırmızı ojelerin başında geliyor. Badem tırnak kesimine çok yakışan bu kırmızı oje, tırnaklarının daha çekici görünmesini sağlar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler