0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

İnceliyoruz: Kahverengi Göz Makyajı Modelleri

Favoriye Ekle

Modası hiç geçmeyen ve yılın her dönemi mutlaka tercih ettiğimiz makyaj stillerinin başında kahve göz makyajı geliyor. Kahverengi göz makyajı her göz rengine adapte olabilen harika bir stil! Hem gece, hem de gündüz makyajlarına ayarladığımız kahve göz makyaj stillerini biz çok seviyoruz. Sen de kahverengi göz makyajı yapmak için mutlaka bu yazımızdan ilham almalısın. Kahverengi göze ne renk makyaj yapılır? Arkadaşlarına sorup durduğun o sorunun cevabını anlatmaya geldik.

Kahverengi göz kalemi ile makyaj

Kahverengi göz kalemi ile makyaj

Kahverengi göz makyajı, koyu makyajlara en iyi doğal alternatif olarak öne çıkıyor. Keskin bir makyaj yapmak istemiyorsan onun yerine doğal ve toprak renklerini kullanmalısın. Kahverengi göz kalemi makyajını denedikten sonra, özellikle günlük makyajlarında sık sık kullanacağına emin olabilirsin.

Kahve tonlarında göz makyajı için yumuşak uçlu bir göz kalemi edinmelisin. Kahverengi göz kalemi herkesin makyaj koleksiyonunda olması gereken en önemli makyaj malzemesi. Bize göre en iyi kahve göz kalemlerinin başında Maybelline Tattoo Liner Gel 911 Smooth Walnut rengi geliyor. Sıcak alt tonlu kahve rengi göz kalemi göz makyajını yumuşatıyor ve daha naturel görünmesini sağlıyor. Tattoo Liner Gel göz kalemlerinin yumuşak ucu sayesinde gözlerini yaşartmadan göz kalemi uygulayabiliyorsun. 36 saate kadar kalıcı olan jel formda göz kalemi buğulu makyaj yapmak için ideal! Göz kalemini kirpik dibine uygula ve far fırçasıyla gözlerinin dış köşelerine doğru dağıt. Makyajının ne kadar yoğun görünmesini istiyorsan o kadar kalın göz kalemi sürmelisin.

Kahverengi eyeliner makyajı

Kahverengi eyeliner makyajı

Kahve tonları göz makyajı için en sevdiğimiz modellerden biri de kahverengi eyeliner. Kahverengi eyeliner, klasik siyah eyelinera oranla çok daha yumuşak ve doğal bir sonuç veriyor. Kahve eyeliner makyajı için biz Maybelline New York Hyper Precise Eyeliner Forest Brown rengini tercih ediyoruz. Gün boyu kalıcı, suya ve bulaşmaya dayanıklı bu eyeliner, incecik ucuyla da çok kolay bir uygulama sağlıyor. Pigmentli formülü sayesinde tek seferde eyeliner çekmeyi de kolaylaştırıyor.

Koyu kahve göz makyajı

Koyu kahve göz makyajı

Gece makyajı için ilk tercih ettiğimiz makyaj stilini sorsalar hiç düşünmeden koyu kahverengi makyaj deriz. Koyu kahve makyajın asilliği ve karizmasını başka makyaj modellerinde henüz göremedik! Koyu kahverengi makyaj yaparken her zaman elimiz Maybelline Nudes of New York far paletine gidiyor. İçindeki nude ve toprak tonları sayesinde kahve göz makyajında kullanabileceğimiz bütün renkler mevcut. Nudes of New York paletindeki açık renkli nude farı göz kapağının tam üzerine uygula. Katlanma çizgisine de koyu kahve tonlarını sür ve iyice karıştır. Böylece alttaki geçiş rengi göz makyajına doğal bir görünüm kazandıracak. Göz makyajının daha iddialı görünmesi için koyu kahve farını kullanarak dış köşelerini yoğunlaştır. Gözlerinin dış köşelerine her zaman yuvarlak hareketlerle farını sürmelisin. Böylece fırçanın çizgisi belli olmayacak ve göz makyajın daha profesyonel görünecek.

Kolay kahverengi göz makyajı

Kolay kahverengi göz makyajı

Kahverengi göz makyajı yapmak bize göre siyah veya renkli göz makyajlarına göre daha kolay. Nude ve toprak renklerinde makyajlar daha doğal göründüğü için yaptığın hatalar göz önünde olmayacak. Son makyaj trendlerinden olan kızıl kahve göz makyajını da en kolay şekilde nasıl yapabileceğiniz anlatıyoruz.

Son günlerde makyaj çantamızdan çıkarmadığımız kalem farları seninle tanıştıralım. Maybelline Color Strike Kalem Far, kremsi yapısı sayesinde çok kolay uygulanıyor, yoğun pigmentli formülü sayesinde tek uygulamada istediğimiz rengi elde edebiliyoruz. Dağılmayan yapısı sayesinde gün boyu gözlerimizde istediğimiz kızıl, kahve, bronz renklerini görmek mümkün. Maybelline kalem farın en sevdiğimiz diğer özelliği de birden fazla rengi kombinleyebilmek! Böylece kızıl kahve makyajı yapmak çok kolay bir hale geliyor. Tempt ve Rally renklerini kullanarak sen de dakikalar içinde trendy görünebilirsin.

Hacimli kirpikler ile makyajını tamamla

Hacimli kirpikler ile makyajını tamamla

Kahve göz makyajını ortaya çıkaran hacimli kirpikleri unutma! Kirpiklerinin daha uzun ve dolgun görünmesi için Maybelline Lash Sensational Maskara kullanmalısın. Unutmadan ekleyelim; güzellik marketlerinde Lash Sensational Maskara'nın ambalajının değiştiğini görebilirsin. Merak etme, Lash Sensational'ın o kusursuz formülü hala aynı, değişmedi! Ambalajının değiştiğini gördüğünde endişelenme, Lash Sensational Maskara sayesinde kirpiklerinde o istediğin iddialı, hacimli ve uzun görünümü hala elde edebilirsin.

Maskarnaı uyguladıktan sonra kahverengi göz makyajının ortaya çıktığını fark ettin, değil mi? Gece makyajında iki kat maskara sürerek gözlerini gecenin yıldızı yapabilirsin. Dediğimiz gibi, kahve göz makyajlarına alıştıktan sonra elin diğer renklere gitmeyecek, bizden söylemesi :)

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler