loader

İnceliyoruz: Siyah Göz Makyajı Modelleri

Favoriye Ekle

Siyah göz makyajı denilince bizim için akan sular durulur. Siyah göz makyajı modellerini denemeyi ve yeni modellerle arkadaşlarımızın karşısına çıkmayı çok seviyoruz. Bugün seninle en sevdiğimiz siyah göz makyajı modellerini inceleyeceğiz. Siyah göz makyajıyla hem minimal hem de iddialı göz makyajı modellerini ortaya çıkarmak mümkün. En iyi makyaj malzemeleri, akmayan göz kalemi, kalıcı göz kalemi bulduktan sonra harika siyah göz makyajı örnekleri çıkaracağına eminiz. İhtiyacın olan tek şey biraz ilham ve biraz makyaj bilgisi! Her ikisi de makalemizde mevcut.

Minimal siyah göz makyajı

Minimal göz makyajı

Siyah göz makyajının en ikonik hali minik kuyruklu eyeliner modelidir, aksini iddia eden? Simsiyah kalıcı eyeliner ile çekilen kuyruklu eyeliner stili gün boyu kusursuz görünüyor. Hem geceye hem de gündüze uyarlanabilen bu makyajı biz çok seviyoruz. Kuyruklu eyeliner için mutlaka denemeni önerdiğimiz eyeliner Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner. Bu eyelinerın yumuşak ucu sayesinde çok rahat eyeliner çekilebiliyor ve tek seferde yoğun renk veriyor. İkinci kata hiç gerek kalmadan kusursuz siyahlıkta eyelinera sahip olabiliyoruz.

Kuyruklu eyeliner nasıl çekilir?: Kedi gözü eyeliner modelini çekmek aslında çok basit. İlk olarak eyelinerını gözlerinin dış köşesinden yukarı doğru uygulayarak kuyruk bölümünü belirle. Daha sonra kirpik diplerinden ilerleyerek kuyruğunla eyelinerı birleştir. Kedi gözü eyeliner çekerken göz pınarına doğru çok ilerleme, bu adım gözlerinin daha küçük görünmesine neden olabilir.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Grafik eyeliner

grafik eyeliner

Siyah göz makyajına biraz modern dokunuş eklemek istiyorsan asimetrik çizgilerden yardım alabilirsin. Grafik eyeliner modelini ilk defa deneyecekler için önce evde pratik yapmalarını öneriyoruz. Gözlerin derin ve içeri doğru görünüyorsan göz kapağının katlanma çizgisine çekilen çizgiler gözlerinin daha derin görünmesine neden olabilir. Bunun yerine göz kapağının katlanma çizgisinin biraz üstüne eyeliner çekerek gözlerini daha büyük gösterebilirsin.

Grafik eyeliner çekerken akmayan ve kolay uygulanan göz kalemine ihtiyacın olacak. Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemi gibi...Akmayan, bulaşmayan, suya ve tere dayanıklı ve yumuşacık ucu sayesinde çok kolay uygulanan Maybelline göz kalemi ile çok rahat bir şekilde grafik göz makyajı yapabileceksin. Siyah grafik eyeliner makyajına farklı renkler eklemek istersen Tattoo Liner Jel göz kalemlerinin diğer renklerini değerlendirebilirsin.

Buğulu siyah göz makyajı

Buğulu göz makyajı

Esmer ve buğday tenliler buraya. Sizin ten renginize en çok yakışan gece makyaj stilini anlatıyoruz. Siyah buğulu göz makyajı, kusursuz ten ve kırmızı dudaklar. Daha iddialı gece makyajı modeli görmedik!

Göz rengini ortaya çıkaracak buğulu göz makyajı için ikonik Maybelline Color Tattoo Krem Far 35 On and On Bronze ve Risk Maker renklerini kombinleyebilirsin. Risk Maker çok kolay yayılabilen ve gün boyu kalıcı olan krem siyah far. Bu rengi gözlerinin dış köşelerine doğru yoğunlaşacak şekilde dağıt. Gözlerinin daha aydınlık görünmesi için On and On Bronze rengini de gözlerinin ortasına ve göz kapağının katlanma çizgisine parmaklarınla yayabilirsin.

Gözlerini daha büyük göster

Gözlerini daha büyük göster

Gözlerini daha büyük göstermek için hem alt hem de üst kirpik diplerine siyah eyeliner çekmelisin. Fakat eyeliner çekerken yapacağın birkaç hata gözlerinin daha küçük görünmesine sebep olabilir. Öncelikle eyelinerı göz pınarına kadar ilerletme. Gözlerinin 3/4'üne siyah eyeliner çekerek, göz pınarını boş bırakmalısın.

En kolay sürülen ve kısa sürede kuruyarak mat görünüm alan Maybelline Master Ink Mat Eyeliner, mat siyah göz makyajı için ideal! Önce üst kirpiklerinin diplerinden başlayarak gözlerinin dış köşesine kadar eyeliner çek. Sonra alt kirpiklerine de aynı işlemi uygula. Gözlerini daha geniş ve iri göstermek için kirpiklerinin tam dibinden değil, biraz altından başlayarak eyelinerını uygulayabilirsin.

Aydınlık göz makyajı

Aydınlık göz makyajı

Siyah göz makyajı demek aydınlık olamayacağı anlamına gelmez. Koyu göz makyajını aydınlık ve ışıltılı farlarınla birleştirerek gözlerinin daha belirgin olmasını sağlayabilirsin. Bu göz makyajı için kolay yayılan simsiyah göz kalemine ihtiyacın var. Maybelline New York Colossal Kajal göz kalemi, 12 saate kadar kalıcı etkisi sayesinde seni yarı yolda bırakmıyor ve gün boyu kusursuz görünmene yardımcı oluyor. Kajal göz kalemini uyguladıktan sonra far fırçasıyla dağıtarak daha buğulu bir görünüm yaratabilirsin. Eğer göz kalemi uygularken minik hatalar yapıyorsan, bunları dağıtarak daha kusursuz görünmesini sağlayabilirsin. Göz kapağının katlanma çizgisine aydınlık farını uygulayarak siyah göz kaleminle uyumlu hale getirebilirsin.

Simsiyah kirpikler

Simsiyah kirpikler

Siyah göz makyajını en çok ortaya çıkarak makyaj hamlesi kuşkusuz simsiyah kirpikler. Eğer kısa, cılız kirpiklere sahip olduğun için belirgin göz makyajı yapmaktan çekiniyorsan henüz Maybelline New York Lash Sensational Maskara ile tanışmadın demektir. Lash Sensational maskaranı kirpik diplerinden uçlarına doğru dikkatli bir şekilde uygula. Zig zag hareketler yaparak maskaranın kirpik aralarına girmesini sağlayabilirsin. Maybelline Maskara kirpiklerini tek tek ayırır ve kirpiklerine yoğun, dolgun ve hacimli bir görünüm verir. Siyah göz makyajını ortaya çıkarmak için Lash Sensational maskaranın desteğini almayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/