loader

İnceliyoruz: Urban Decay Makya Sabitleme Spreyleri

Favoriye Ekle

Kusursuz makyaja giden yolda en büyük yardımcılarımızdan biri de makyaj sabitleyiciler. Peki makyaj spreyleri ne işe yarar?

Makyajın kalıcılığını arttıran, ten makyajını yüze sabitleyen ve uzun süreler de bir yere kıpırdamasına engel olan, doğal bir bitiş sağlayan makyaj spreyleri hepimizin kurtarıcısı. En yaygın olarak makyaj sabitlemeye yarayan spreyler, artık gelişen teknoloji sayesinde daha başka pek çok işe yaramaya başladı. Makyaj öncesi cildi hazırlamak, ışıltılı bir bitiş sağlamak, cildi beslemek, şehir hayatıyla bile savaşmak gibi görevleri var. Şimdi, kullanmayı en sevdiğimiz ve en iyi makyaj spreylerini bir araya getirdik. Bu yazımızın özellikle yaz aylarında çok işine yarayacağına eminiz!

Makyaja hazırlık spreyleri

Makyaja hazırlık spreyleri

Dediğimiz gibi, artık sadece makyajı bitirdikten sonra kullanılan sabitleme spreyleri değil, makyaja başlamadan önce kullanılan, cildi makyaja hazırlayan spreyler de var hayatımızda. Biliyorsun ki makyaja başlamadan önce cildi nemlendirerek makyaja hazırlamak çok önemli. Cilt tipine veya ihtiyacına göre seçeceğin makyaj hazırlık spreyi ile ne çok şeyin değişeceğini bilmelisin.

Nemlendirici makyaj hazırlık spreyleri

Nemlendirici makyaj hazırlık spreyleri

Cildini nemlendirmeden makyaja başlamıyorsun değil mi? Bu en önemli adımlardan biri ve makyaj hazırlık spreyleri de bu konuda işimizi epey kolaylaştırıyor. Cildi nemlendiren, besleyen makyaj hazırlık spreyleri, nemlendirici uygulamaktan çok daha pratik. Urban Decay’in B6 Complexion Prep Spreyi de, içerisindeki vitaminlerle cilde ekstra nem ve sağlıklı bir görüntü veriyor. Rahatlatıcı özelliği olan bu sprey, makyaja başlamadan önce uygulandığında parlamayı azaltıyor, yumuşatıyor ve makyaj için kusursuz bir zemin hazırlıyor.

Gözenek görünümünü azaltan makyaj hazırlık spreyleri

Gözenek görünümünü azaltan makyaj hazırlık spreyleri

Gözenek görünümü hepimizin başındaki bir dert. Kusursuz, pürüzsüz bir ten makyajı için hem makyaj bazlarına hem de makyaj hazırlık spreylerine ihtiyaç duyuyoruz. Urban Decay’in Quick Fix Hydra-Charged Prep spreyi ise tam da bu görevi görüyor. Cildi rahatlatıp nemlendirirken aynı zamanda da gözenek görünümünün azalmasına ciddi anlamda yardımcı oluyor. Makyaja başlamadan önce cildi uyandıran, pürüzsüzleştiren ve nemlendiren bu makyaj hazırlık spreyi en sevdiklerimizden!

Makyaj sabitleme spreyleri

Makyaj sabitleme spreyleri

Makyaj sabitleme spreyleri ise makyajı tamamladıktan sonra kalıcılığını arttırmak için kullanılan spreyler. Bu spreyler olmasa ne yapardık hiç bilmiyoruz! O kadar çok işe yarıyor, öyle hayat kurtarıyor ki gerçekten yoklukları büyük eksiklik.

16 saate kadar kalıcı makyaj sabitleme spreyi

16 saate kadar kalıcı makyaj sabitleme spreyi

Bizim makyajımızda asla vazgeçemediğimiz makyaj sabitleme spreyi ise Urban Decay’in All Nighter’ı. Makyajı cilde sabitleyen, kalıcılığını 16 saate kadar arttıran ve gün boyu ilk yapıldığı andaki gibi kalmasını sağlayan bu All Nighter Sprey tam altın değerinde. Eğer sen de akmayan, bulaşmayan, ince çizgilere dolmayan, her türlü hava koşuluna dayanıklı bir makyaj istiyorsan, Urban Decay All Nighter spreyi mutlaka denemelisin.

Sıcaklığa dayanıklı makyaj sabitleme spreyi

Sıcaklığa dayanıklı makyaj sabitleme spreyi

Sıcak havalarda veya terlediğimizde makyajımız da yüzümüzden akar gider. İşte buna engel olmak için ısı kontrolüne sahip makyaj sabitleme spreyleri imdadımıza yetişiyor. Urban Decay’in Chill makyaj sabitleme spreyi de, sıcaklık kontrolü sağlayan içeriğiyle, hava ne kadar sıcak olursa olsun makyajın 12 saate kadar sabit kalmasını sağlıyor. Özellikle yaz ayları için tam bir kurtarıcı!

Yağlı ciltliler için makyaj sabitleme spreyi

Yağlı ciltliler için makyaj sabitleme spreyi

Yağlı ciltlilerin makyaj ile ilgili en büyük dertleri, gün içinde ciltlerinin yağlanması ve parlama yapması. Bunun için pudralı ürünlere ağırlık vermek her zaman iyi bir sonuç vermiyor, aksine kalın ve pudralı bir görünüme sebep olabiliyor. Bunun için yüzdeki yağlanmayı kontrol altına alan ve makyajın parlamasına uzun süre engel olan bir makyaj sabitleme spreyi tercih edebilirsin. Urban Decay’in De-Slick makyaj sabitleme spreyi, ciltteki yağ dengesini kontrol ederken, makyajın gün içinde bozulmasını, parlama yapmasını ve ince çizgilere dolmasını engelliyor.

Çevre etkilerden koruyan makyaj sabitleme spreyi

Çevre etkilerden koruyan makyaj sabitleme spreyi

Şehir hayatı son derece yorucu, özellikle hava kirliliği ve stresin cildimiz üzerindeki etkisi büyük. Durum böyle olunca makyajımız daha kolay bozuluyor ve oksitleniyor. İşte tüm bu çevresel etkilere karşı koyan, makyajın solmasını, bozulmasını, oksitlenmesini ve ince çizgilere dolmasını engelleyen bir makyaj spreyi çok işe yarıyor. Urban Decay’in All Nighter Pollution Protection makyaj sabitleme spreyi, makyaj sonrasında cilde uygulandığında bir bariyer oluşturarak tüm bu negatif etkilere karşı koyuyor. Eğer sen de özellikle makyajının oksitlenmesinden şikayetçiysen, bu spreyi mutlaka denemelisin!

Urban Decay'in her biri inanılmaz işe yarayan makyaj spreylerini urbandecay.com.tr'de ve Sephora mağazalarında bulabilirsin, B6 ve Quick Fix makyaj hazırlık spreylerini ise sadece Urban Decay online alışveriş sitesinde bulabileceğini unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler