loader

İpek Kirpiklerini Evde Nasıl Çıkarabilirsin?

Favoriye Ekle

Kusursuz kirpiklere sahip olmak herkesin hakkı. Sen de sosyal medyada gördüğün dramatik kirpiklere aldandın ve ipek kirpik yaptırdın. Dur, tahmin edelim... İpek kirpiklerin zamanla teker teker dökülmeye başladı ve kirpiklerin garip bir hal aldı, değil mi? İpek kirpikler her ne kadar ilk zamanlarda göz alıcı görünse de zaman içinde dökülmeye başlıyorlar. İpek kirpik dökülmesi bazen kirpiklerin ortasından, bazen de sonundan olduğu için eşit görünmeyebilir. Bu nedenle ipek kirpik yaptırdığında düzenli bakım yaptırarak ipek kirpiklerini yeniletmelisin. Ya da bizim gibi ipek kirpikten vazgeçip kendi kirpiklerin için doğru maskarayı bulmalısın. Maskara konusuna sonra geleceğiz ama şimdi seni ipek kirpiklerden kurtarmamız lazım. İpek kirpik evde nasıl çıkartılır? Evdeki malzemelerle ipek kirpiklerini çıkarmak için seni yazının devamına alalım.

Evde ipek kirpik çıkarma adımları

1- Buharın yumuşatıcı etkisini kullan

buhardan yararlan

İpek kirpiklerin, kendi kirpiklerinin üzerine kimyasal ipek kirpik yapıştırıcısı ile sabitlenir. Kendi kirpiklerine zarar vermeden takma kirpikleri çıkarmak için buharın yumuşatıcı özelliğinden yararlanmalısın. İpek kirpiklerini çıkarmadan önce sıcak bir duş al. Eğer duş alacak vaktin yoksa yüzünü sıcak suyun buharına tutarak da kirpiklerinin yumuşamasını sağlayabilirsin.

2- Yağ bazlı göz makyajı çıkarıcı kullan

yağ bazlı makyaj çıkarıcı kullan

İpek kirpiklerini zararsız çıkarmak için yağ bazlı makyaj çıkartıcı kullanmalısın. Makyaj çıkarma suyunu önce çalkala, daha sonra yoğun bir şekilde pamuğa dök. Makyaj temizleme pamuğunu gözünün üzerinde 30 saniye kadar tut ve hafifçe elini yana kaydırarak pamuğu gözünden kaldır. Eğer tek seferde ipek kirpiklerin çıkmadıysa bu işlemi bir kere daha tekrarla.

Editörün önerisi: Kesinlikle ipek kirpiklerini çekerek çıkarmaya çalışma. Yağ bazlı makyaj çıkarma suları, ipek kirpiklerin yumuşayarak çıkmasını sağlar. Bu aşamada sakın pamukla gözünü ovalama, sert bir şekilde pamuğu çekme. İpek kirpiklerini çıkarmak için makyaj temizleme mendillerini kullanmamalısın.

3- Kirpik kıvırıcıdan uzak dur

3- Kirpik kıvırıcıdan uzak dur

İpek kirpikleri çıkarttıktan sonra kirpiklerine biraz zaman ver ve onları dinlendir. İpek kirpikler, kirpiklerine ağırlık yaptığı için kendi kirpiklerinin kırılmasına ve güçsüzleşmesine yol açabilirler.

Biz ipek kirpik macerasından sonra kirpik kıvırıcımızı birkaç gün kullanmadık. Kirpik kıvırıcı, kirpikleri sıkıştırarak şekillendirdiği için kirpiklerin daha çok hasar görmesine yol açabilir, özellikle de böyle hassas bir dönemde kirpiklerine bunu yapmamalısın.

Editörün Önerisi: Eğer kirpiklerine bakım yapmak istersen, kirpik serumu uygulayabilirsin. Maybelline New York Lash Sensational Kirpik Serumu, formülündeki arjinin ve pro vitamin B5 ile kirpiklerinin kökten uca daha sağlıklı olmalarını sağlayacak. 4 hafta bu kirpik serumunu kullanarak daha hacimli ve yoğun kirpiklere sahip olabilirsin.


İpek kirpik yerine biz ne yaptık?

maybelline falsies lash lift maskara

İpek kirpik fiyatları ve kirpiklerimize olan zararlarını kendimiz deneyimledikten sonra bu serüvene bir son verdik. İpek kirpik taktırmak yerine biz doğru maskarayı seçerek kirpiklerimizde takma kirpik etkisi yakalayabiliyoruz. Bizim kısacık kirpiklerimizi bile hacimle yukarı kaldıran ve uzatan bu maskarayı seninle de tanıştırmak isteriz: Maybelline New York Falsies Lash Lift Maskara.

Maybelline New York Falsies Lash Lift Kirpik Kaldırma Etkili Siyah Maskara çift taraflı ve eğimli fırçası sayesinde kirpiklerimizi dipten uca kadar kavrayabiliyor. Böylece maskaranın etkisini kirpiklerimizin bütününde hissedebiliyoruz. 16 saate kalıcı hacim ve lifting etkisi olan bu maskarayı günlük makyajımızda tek kat, akşam makyajında ise iki kat sürüyoruz. Sen de ipek kirpiklere veda etmek ve kirpiklerinin kendi dolgunluğundan yararlanmak istiyorsan Falsies Lash Lift Maskara ile tanışmalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler