0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

İple Kaş Alma Rehberi

Favoriye Ekle

İple evde kaş almak her kadının sahip olmak istediği yeteneklerden biri. Aslında iple kaş almak için yetenek demek doğru olmaz. İple kaş alma videoları sayesinde sen de evde kendi kaşını alabilirsin. Biz de evde iple kaş almayı ilk öğrendiğimizde zorlanıyorduk, artık bu işin ustası olduk diyebiliriz, şimdi de bu işi öğrenme sırası sana geldi. İple kaş alma aletine ihtiyacın olmadan evde kaş almak istiyorsan doğru yerdesin. Klasik dikiş iplerinden birini (kolay kopmayanlardan olursa daha pratik olur) yanına al ve ayna karşısına geç. Aşağıdaki kaş alma adımlarını dikkatlice okuduktan sonra iple kaş almayı denemeye başla. Birkaç ay içinde sen de kaş alma ustası olacaksın!

İple kaş nasıl alınır?

1. Adım: İpini ayarla

iple tüy nasıl olur

İple kaş aldırmak yerine artık kendi kaşlarını evde şekillendirebileceksin. İple kaş almak için önce ince ama sağlam bir ip al. İpini ortalama 4 karış yani 80 cm uzunluğunda kes. İpi tıpkı bir makas gibi kullanmak için önce ikiye katla. Daha sonra ipin iki ucunu yanlara doğru çekerek 8 şeklini ver. Böylece ipin ortası makas görünümünü alacak. Bizim deneyimlerimize göre iple kaş alma yöntemlerinden en etkili olanı bu!

2. Adım: İpi parmağına dola

2. Adım: İpi parmağına dola

Bize hep sorduğun 'iple kaş alma nasıl yapılır?' sorusu için bu kısmı çok iyi okumalısın. 8 şeklini verdiğin ipin iki ucuna baş ve işaret parmağını geçir. Parmaklarını açıp kapattığında ipin ortasının döndüğünü göreceksin. Heh işte tam bu kısım çok önemli! Kaşını almaya başlamadan önce birkaç kere parmaklarını oynatarak ipi nasıl kontrol ettiğini öğren.

3.Adım: Kaşlarını iple al

3.Adım: Kaşlarını iple al

Kaşlarının önce yoğun olan bölgelerini iple almaya başlamalısın. Genellikle biz kaş üzerinden başlıyoruz. İple kaş almak için 8 şeklini verdiğin ipin kesişme noktasını tüylerinin üzerine getir. Parmaklarınla açma kapama işlemi yaparak kaşlarını al. Kaşının dağınık olan bölgelerini iple aldıktan sonra detay kısımları da iple alabilirsin.

İple kaş kaldırma nasıl yapılır?

İple kaş kaldırma nasıl yapılır?

İple kaş alma uygulamasını tamamladıktan sonra kaşlarının altına (özellikle kavisinin tam altına) aydınlatıcı sürmelisin. Maybelline New York Chrome Extreme Metalik aydınlatıcını kaşlarının altına yelpaze fırçası ile uygula. Fırçanın üzerinde kalanları hafifçe kaş üzerine de sürebilirsin. Böylece kaşların ön plana çıkacak ve daha aydınlık görüneceksin.

İple kaş kalmak kaşları kalınlaştırır mı?

İple kaş kalmak kaşları kalınlaştırır mı?

İple kaş almak tüyleri kalınlaştırır mı? İple kaş almak kaşları sertleştirir mi? Bize en çok sorduğun soruyu yanıtlıyoruz. Hayır! İple kaş almanın kaş köklerine herhangi bir zararı yoktur. İple kaş aldıktan sonra kaşların kalınlaşmaz veya sertleşmez.

İple kaş almak, ağdayla kaş alma yöntemi ile kıyaslandığında daha hızlı kaşların çıkmasına neden olur. Ağda, tüyleri kökten aldığı için tekrar yeni tüyün uzaması zaman alır. İple kaş almak, kaşı sadece deri üzerinden almasını sağlar. Bu nedenle kaş daha hızlı uzayacaktır.

Kaş iple mi cımbızla mı alınmalı?

Kaş iple mi cımbızla mı alınmalı?

Evde kaş almak biz hem cımbızı hem de ipi öneriyoruz. İple kaş alırken kaşının üst ve alt kısmında dağınık olan kaşlarını toparlayabilirsin. İple kaş almak daha hızlı ve acısızdır. Her bir hamlede birden fazla tüy alabilirsin.

Cımbızla biz kaşların detay kısımlarını alıyoruz. Kaşların altında doğal bir görüntü bırakmak için birkaç tüyü cımbızla alıyor, geri kalanı bırakıyoruz. Düz kaş yapmak, kavisli kaş almak gibi profesyonel dokunuş isteyen durumlarda devreye cımbız giriyor. Cımbızla kaş alırken, tüylerinin kırılmaması için her zaman ters yöne doğru çekmelisin.

Kaş şekillendirme nasıl yapılır?

Kaş şekillendirme nasıl yapılır?

Evde kaş aldıktan sonra kaş makyajını da yapmalısın. İple kaş nasıl alınır öğrendin. Sıra geldi kaşını şekillendirmeye... Kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurmak için en iyi kaş kalemini kullanmalısın. Önce kaş kaleminin arkasındaki tarak yardımıyla kaşlarını yukarı doğru tara ve boşlukları belirle. Bizim de favorilerimizden olan Maybelline New York Brow Ultra kaş kaleminin incecik ucundan yardım alarak kaşlarını dipten uca doldur. Kaşlarını doldururken sadece boşluk olan yerlere kaş kalemi uygulamalısın. Kaşlarının tamamında bütünlük sağlamak için L'Oréal Paris Skinny Definer kaş kalemiyle kaşlarını baştan sona hafifçe renklendir. Böylece kaşların evde iple kaş aldıktan sonra kusursuz görünecektir. Kaşlarını son olarak yukarı doğru tekrar tara. İşte bu kadar, evde iple kaş nasıl alınır artık biliyorsun!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler