0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

İş başa düştü: Porselen makyaj yapmak için gereken malzemeler

Favoriye Ekle

Makyaj trendleri arasında en sevdiğimiz, cildimizin kusursuz, pürüzsüz ve mükemmel görnmesini sağlayan porselen makyajın tüm tüyoları bu yazımızda!

Porselen gibi görünen cilt hepimizin hayali. Ancak konu porselen makyaj yapımına geldiğinde kadınlar genellikle bir adım geri duruyor, çekiniyor. Eğer porselen ten makyajı uygulaması sana da karmaşık geliyorsa fikrini değiştirmek için buradayız. Hazır ol, porselen makyaj hakkında merak ettiğin tüm soruları yanıtlıyoruz!

Porselen makyaj nedir?

Porselen makyaj genellikle sanatçıların konser, kırmızı halı gibi etkinliklerde tercih ettiği, porselen bebek gibi bir cilt hedefleyen yoğun bir ten makyajı. Tüm kusurların gizlendiği, gözenek görünümünün yok edildiği, pürüzsüz bir cilt elde etmek için porselen makyajı tercih etmelisin.

Porselen makyaj öncesi ve sonrası fotoğraflarına baktığımızda hayretlere düşüyor ve bu makyajın nasıl yapıldığını merak ediyorsan, doğru yerdesin!

Porselen makyaj malzemeleri neler?

İş başa düştü: Porselen makyaj yapmak için gereken malzemeler_1

Şimdi geldik en önemli noktaya: Porselen makyaj için hangi makyaj malzemelerine ihtiyacın var? Hiç gözün korkmasın, öyle uzun bir liste değil. Gözenek görünümünü gizleyecek ve fondöteninin kalıcılığını artarak bir makyaj bazı, cildinde ağırlık yaratmadan tüm kusurları gizleyecek yüksek kapatıcılıkta bir fondöten, sivilce izleri, göz altı morlukları gibi kusurları gizleyecek bir kapatıcı, ten makyajını sabitlemek için transparan bir pudra ve son adımda makyajının kalıcılığını artıracak bir makyaj sabitleme spreyi. İşte bu kadar!

Porselen makyaj nasıl yapılır?

1. Makyaj bazı

Porselen makyaj nasıl yapılır?

Porselen makyajın ilk ve en önemli adımı, ciltteki kusurları gizleyen bir makyaj bazı uygulama adımı. Özellikle gözenek gizleyen bir makyaj bazı ile cildinin porselen gibi görünmesini sağlayabilirsin.

Gözenek Gizleyici Baz Önerisi: Maybelline New York Face Studio Prime Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı

2. Yüksek Kapatıcı Fondöten

Yüksek Kapatıcı Fondöten

Gelelim porselen makyajda fondöten seçimine. Cildindeki tüm kusurları gizleyecek, cildinde ağırlık yaratmayacak, yüksek kapatıcılıkta bir fondöten kullanmalısın. Cilt rengini eşitleyecek, sivilcelerini, lekelerini ve tüm izleri gizleyecek bu fondöten sayesinde cildin kusursuz görünecek.

Yüksek Kapatıcılıkta Fondöten Önerisi: Maybelline New York Super Stay Fondöten

3. Kapatıcı

İş başa düştü: Porselen makyaj yapmak için gereken malzemeler_2

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Porselen makyajda kapatıcıya da büyük görev düşüyor. Göz altı morlukları, sivilce izleri ve kızarıklıkları maksimumda gizlemek için, yüksek örtücülükte bir kapatıcı kullanmalısın. Kapatıcının daha doğal görünmesi için nemli makyaj süngeri ile uygulayabilirsin.

Kapatıcı Önerisi: Maybelline New York Slay with Super Stay Kapatıcı

4. Transparan Pudra ile sabitle

İş başa düştü: Porselen makyaj yapmak için gereken malzemeler_3

Porselen makyajda kullanman gereken, olmazsa olmazlardan bir diğeri de transparan pudralar. Likit ürünleri, özellikle de göz altı kapatıcısını sabitlemek için çok işe yarayan transparan pudralar aynı zamanda gün içinde cildinin yağlanıp parlamasına da engel olacak. Transparan pudralar renksiz oldukları için ten ürünlerinin rengini değiştirmeyecek, yapıları da çok ince olduğu için kadife gibi bir his verecek.

Transparan Pudra Önerisi: Maybelline New York Fit Me! Transparan Pudra

5. Makyaj sabitleme spreyi ile kalıcılığı artır

İş başa düştü: Porselen makyaj yapmak için gereken malzemeler_4

Tüm gün kalıcı, mat ve taze görünen bir porselen makyaj için makyaj sabitleme spreylerinden yardım almalısın. Bu spreyleri makyajın son adımında uyguladığında fondöteninin tüm gün boyunca ilk uyguladığın andaki gibi kalmasını ve cildinin gün içinde parlamadan mat kalmasını sağlayabilirsin.

Makyaj Sabitleme Spreyi Önerisi: Maybelline New York Lasting Fix Sprey

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler