loader

İş dünyası: 5 dakikada ofis makyajı

Favoriye Ekle
İş dünyası: 5 dakikada ofis makyajı

İş hayatı, günlük yaşamımızın neredeyse tümünü oluşturuyor. Sabah kalkar kalmaz hızlıca ve en iyi sonucu alacak şekilde hazırlanmamızı da gerekli kılıyor. Bu videomuzda, en etkili ürünlerle en çabuk nasıl hazırlanacağını öğrenebileceksin. Haydi başlayalım!

Sıra sende

Anlatımı uzun gibi gözükse de, çabukluğu ve etkisiyle kurtarıcı olma özelliği taşıyan bu makyajı uygulamak için adımlarımızı izle!

Birinci adım:

İlk olarak, teninde kusursuz ve aydınlık bir görünüm elde etmek için, Yves Saint Laurent'nın kemikleşmiş kapatıcısı Touche Eclat'yı kullan. Bu kalem formundaki mucizevi ürünü göz altlarına, göz pınarlarının yukarı kısmına, kızarıklıkların oluştuğu ağız çevrene ve gülme çizgilerinin üst kısımlarına uygulayarak fırçayla dağıt. Son rötuşları parmaklarınla yap. Cildinde yalnızca ihtiyaç duyduğun bölgelere, yassı ve yumuşak bir fırçayla az miktarda Touche Eclat fondöten uygula.

İkinci adım:

Gözlerde doğal ama bir o kadar da etkileyici bir görünüm için, "Hollywood eyelinerı" denen yöntemi uygula. Nam-ı diğer, gizli eyeliner. Yves Saint Laurent'ın siyah göz kalemini, üst kirpik diplerinin iç kısımlarına çek. Gözlerinin dış tarafa yakın kısımlarına uygulama yap. Bunu yaparken işaret parmağınla göz kapağını hafifçe kaldırabilirsin. Daha sonra, pembe altın, kahve ve bizon renklerinin hakim olduğu YSL far paletinden pembe altın tonunu, göz kapaklarına baz olarak uygula. Kirpik diplerinden başlayarak, göz kapaklarının dış kısımlarına doğru, C şekli oluşturacak şekilde bizon rengi farla gölgelendirme yap. Bu sayede bakışların derinleşecektir.

Üçüncü adım:

Bakışlarına vurgu yapmak ve gözlerini daha büyük göstermek için, Yves Saint Laurent'ın Volume Effet Faux Cils maskarasını, fırçayı kirpik diplerine oturtup zigzag şekliyle hareket ettirerek uygula.

Dördüncü adım:

Yanaklarda doğal ve canlı bir görünüm elde etmek için, turuncu tonlarındaki Yves Saint Laurent allığı yassı bir fırçayla, yanaklarının tepe noktalarına uygula.

İpucu: Aynı allığı kaş kemiklerine de ufak ve yassı bir fırçayla uygulamak, makyajında bütünlük sağlamana yardımcı olur.

Beşinci adım:

Dudaklarda da doğal ve çekici bir etki yaratmak için, Yves Saint Laurent'ın somon rengi lip glossunu seç. Bu ürün, uzun süre kalıcılığıyla mesai saatleri içinde kurtarıcın olacak.

Altıncı adım:

Son olarak ince yapılı YSL pudrayı, parlamaya yatkın bölgelere uygula. T bölgene uygulama yapman yeterli olacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön