loader

İş dünyası dosyası: Görüşmeye giderken nasıl görünmeli?

Favoriye Ekle
İş dünyası dosyası: Görüşmeye giderken nasıl görünmeli?

İlk izlenimin önemi malum. Bir de bu ilk izlenim, iş görüşmeleri kapsamındaysa önemi katlanarak artıyor. Görüşmenin verimli geçmesi için bizden yardım almak ister misin? Hazırlanmanın sandığından çok daha kolay olduğunu göreceksin!

Minimal makyaj

Mükemmel bir ten: Verimli bir görüşmenin anahtar kelimesi: zarafet! Ten makyajının zarafet ve asalet üzerindeki büyük rolünü düşünerek, tenini mümkün olduğunca sade ve kusursuz tutmalısın. Bunun için öncelikle, ten rengini eşitlemek ve ağır bir görünümden kaçınma amacıyla CC kremi tenine uygula. Eğer problemli bir cilde sahipsen, öncesinde fondöten tercih edebilirsin.

Yumuşak bakışlar: Gözler ve bakışlar, görüşmelerin en kilit noktasıdır. Sert bakışlardan kaçınmak ve aynı zamanda bakışlarını vurgulamak için, kirpiklerine 2 kat False Lash Wings maskara uygula. Üst kirpik diplerinin iç kısmına siyah bir kalem uygulamak bakışlarını ağırlaştırmadan yoğunlaştıracaktır.

Makul dudaklar: Dudaklarında da bu doğal etkiyi sürdürmelisin. Nude tonlarda bir ruj veya hafif renkler tercih ederek makul görünümünü tamamla.

Nude manikür: İş görüşmelerine giderken elbette cupcake tırnaklardan uzak durmalısın. Görüşmeler için nude bir manikür, dikkati tırnaklarında değil de, konuştuklarında toplamaya yardımcı olacağı için ideal.

İşte hazırsın! İşi almak için gereken motivasyonunu yanına almayı sakın unutma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön