loader

Işıldayan tırnaklar: Ultra parlak manikürün sırları

Favoriye Ekle

Hemen hemen hepimiz manikürlerimizden aynı sonucu bekliyoruz; uzun süre parlaklığını koruyan tırnaklar! Doğal bir manikürü de tercih etsen, canlı renklere de yönelsen, manikürünün parlak bir şekilde sonuçlanması için bilmen gereken birkaç şey var...

Çıplak tırnaklar için...

Manikürünü minimal tutmayı sevenlerin yalnızca iki şeye ihtiyacı var: iyi bir tırnak bakım rutini ve ultra parlaklık veren bir top-coat!

Tırnaklarını törpüleyerek ve üstlerini düzleştirerek başla. Bu adım, pürüzsüz bir baz ve düzgün bir şekil oluşturman için önemli. Tırnaklarını aynı yöne törpüle ve hepsinin eşit olmasına dikkat et. Eğer tırnaklarında sivri köşeler yoksa, törpülemeyi doğru yaptın demektir. Daha sonra top-coatunu tırnaklarına uygula.

Oje veya nail-artla...

Renkli manikürünü parlak bir şekilde sonuçlandırmak için, akılda tutman gereken birkaç şey daha var. Her şeyden önce, baz kat uygulamasını atlamamalısın. Baz kat yalnızca tırnaklarının lekelenmesini önlemiyor, aynı zamanda besliyor ve sağlıklı görünümüne yardımcı oluyor. İster inan ister inanma ama hasarlı tırnaklar parladığında hasarları daha çok belirginleşiyor.

Ardından, parlak bir sonucun yakışacağı renklere yönel, örneğin; koyu kırmızı, mavi, yeşil veya klasik siyah. Top-coat uygulamasına geçmeden önce iki kat oje uygulayıp, doğru kapama sağladığından emin ol.

Son olarak, manikürünü parlak bir top-coatla tamamla. Manikürünün parlaklığını korumak için, iki günde bir top-coat uygulayabilirsin.

İşte bu kadar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön