loader

Işıltılı Göz Makyajı için İhtiyacın Olan Tek Far

Favoriye Ekle

Işıltılı göz makyajları için ihtiyacın olan tek farı bulduk! Glitter farlarla göz makyajı nasıl yapılır anlatıyoruz.

Işıltılı göz makyajları, 80’lerden bu yana her zaman makyaj trendleri arasında popüler bir yere sahip. Gece makyajları, parti makyajları ve festival makyajları dendiğinde akla gelen ışıltılı, glitter farlar özellikle son zamanlarda renk ve doku anlamında da çok çeşitlendi. Bu yazımızda, YSL Beauty’nin Sequin Crush tekli farlarını inceledik!

YSL Beauty Sequin Crush Farlar

YSL Beauty Sequin Crush Farlar

Parlak, ışıl ışıl, canlı ve yoğun bitişli farlara hangimiz “Hayır” diyebiliriz? YSL Beauty’nin Sequin Crush farları, bugüne kadar gördüğümüz en parlak ve yoğun bitişe sahipler. Metalik bitişe sahip bu yoğun ışıltılı farlar, resmen bağımlılık yapacak cinsten.

Klasik göz makyajlarına biraz ara verip, ışıltılı, göz alıcı ve parlak göz makyajları yapmak istiyorsan, YSL Beauty Sequin Crush farları mutlaka denemelisin. Gözlere 3 boyutlu bir parlaklık veren bu farlar, alıştığımız ışıltılı far formüllerinden çok ötede. Sadece tek bir sürüşte bile tam rengini veren bu farlar, göz makyajına heyecan getirmek için biçilmiş kaftan.

YSL Beauty Sequin Crush Farların Yapıları

YSL Beauty Sequin Crush Farların Yapıları

YSL Beauty Sequin Crush farlar tamamen metalik bir bitişe sahipler. Genelde alışık olduğumuz metalik farları uygularken bazen far fırçasını ıslatmak, hatta yoğun etki almak için far bazı ile kullanmamız gerekebiliyor. Sequin Crush farlarda ise buna ihtiyaç yok, ister far fırçasıyla istersen parmağınla fara bir kere dokunup gözüne uyguladığında, tek seferde rengini veriyor.

YSL Beauty Sequin Crush farların yoğun ve canlı renklerinin yanı sıra en beğendiğimiz özellikleri çok kalıcı olmaları. Yani ne uygularken ne de gün içerisinde asla dökülme yapmıyorlar. İşin güzel tarafı ise gözün katlanma çizgisine de dolmuyorlar. Hem bu kadar yoğun formüllü olup hem de dökülme yapmayan, crease bölgesine dolmayan metalik farlar bulmak şans!

YSL Beauty Sequin Crush Farların Renkleri

YSL Beauty Sequin Crush Farların Renkleri

Sequin Crush farların tam 9 canlı metalik rengi var. Altın, gümüş, mavi ve nude tonlarına sahip bu farlar hem tek başına monokrom bir göz makyajı elde etmek için hem de bir arada daha renkli bir görünüm elde etmek için kullanılabilirler. Renkler o kadar zengin ki, bu farlarla nasıl bir göz makyajı yaparsan yap iddialı olacağı kesin.

YSL Beauty Sequin Crush Farlarla Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır?

Sequin Crush farlar bu kadar güzel renklere sahip olunca, seçim yapmak da zor olabiliyor. İşte birkaç öneri:

Tek farla ışıltılı göz makyajı:

Tek farla ışıltılı göz makyajı:

YSL Beauty Sequin Crush farların her bir rengi tek başına kullanmak için uygun. O günkü moduna ve stiline uygun bir rengi seçip tüm göz kapağına uygulayabilirsin. Katlanma bölgesinin üzerine geldiğinde far fırçasıyla dağıtabilirsin. Bizim bu ışıltılı farlarla en sevdiğimiz görüntü, yoğun bir eyeliner olarak uygulamak. Farı tüm göz kapağına uyguladıktan sonra, kesik uçlu bir far fırçası ile tıpkı bir eyeliner çeker gibi kuyruk çekebilir ve katlanma bölgesini de dağıtmadan keskin bir şekilde bırakabilirsin.

Renkli ve ışıltılı göz makyajı:

Renkli ve ışıltılı göz makyajı:

Eğer göz makyajında daha fazla renk ve iddia arıyorsan, o zaman Sequin Crush farların birkaç rengini birlikte kullanabilirsin. İster renkleri birbirleriyle karıştırarak yumuşak geçişler elde et, istersen de daha geometrik ve keskin çizgilerle uygula, her durumda tüm odağı gözlerinde toplayacağın kesin. Bunun için istediğin renkleri seçip, kesik uçlu bir far fırçasıyla renkli çizgiler çekebilirsin. Tamamen yaratıcılığına kalmış!


Editörün Önerisi: Bu kadar iddialı, çekici ve parlak farları kullanarak yaptığın göz makyajını tamamlamak için, en az farlar kadar iddialı bir maskaraya ihtiyacın var. YSL Beauty’nin Mascara Volume Effet Faux Cils maskarası, kirpiklere verdiği yoğun hacim ile resmen takma kirpik etkisi yaratıyor. Kirpiklerine vereceğin bu yoğun görünümle ışıltılı göz makyajını tamamlayabilirsin. Cildinde de, göz makyajına yakışır bir aydınlık etki elde etmek istersen, makyajına başlamadan önce cildini YSL Pure Shots Light Up Serum ile hazırlayabilirsin.


YSL Beauty Sequin Crush farlara Sephora ve Beymen mağazalarından ulaşabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler