loader

Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Işıltılı göz makyajı nasıl yapılır? Adım adım anlatıyoruz!

Işıltılı, aydınlık ve parlak göz makyajları son zamanların yükselen makyaj trendlerinden. Kabul edelim ki her ne kadar mat bitişli makyajlar bizi kendine çekse de, değişen makyaj trendleri sayesinde makyajımızda mutlaka bir ışıltı arıyoruz. Özellikle göz makyajında ışıltılı, metalik ve parlak renkler kullanmak bakışlara anında daha belirgin ve çekici bir etki veriyor. Durum böyle olunca, hemen makyaj trendlerinin peşine düştük, en doğal ve pratik ışıltılı göz makyajı nasıl yapılır araştırdık. İşte karşında ışıltılı göz makyajı yapımı!

Işıltılı göz makyajı nasıl yapılır?

Metalik krem farlar ile ışıltılı göz makyajı

Metalik krem farlar ile ışıltılı göz makyajı

Hem pratik hem de doğal bir ışıltılı göz makyajı için metalik bitişli krem farlardan yardım alabilirsin. Hem böylece çok fazla dağıtmak için uğraşmamış olacaksın, hem de krem formüller ışıltıyı daha yoğun verdikleri için kolay bir sonuç elde etmiş olacaksın.

Bizim ışıltılı göz makyajı yapacağımız zamanlarda elimiz hep Maybelline Color Tattoo krem farlardan metalik bronz renkli 35 On and On Bronze ve şeftali tonlarındaki 150 Socialite rengine gidiyor. Bu renkler tek başlarına ışıltılı göz makyajı için son derece pratikler. Kremsi formülleri sayesinde çok kolay sürülüyor ve dağıtılabiliyorlar, sabitlendikten sonra da 24 saate kadar kalıcılıklarını koruyorlar ve gün içerisinde çizgilere dolmuyorlar. Color Tattoo krem farları ışıltılı göz makyajında istersen tek başına kullanabilir, istersen de üzerine uygulayacağın toz farların etkisini artırmak için far bazı olarak da kullanabilirsin.

Uygulama: Color Tattoo krem farı parmağına al ve göz kapağına yatay hareketlerle uygula. Göz kapağının katlanma bölgesine geldiğinde yukarı doğru hafifçe dağıtabilirsin.

Kalem farlar ile ışıltılı göz makyajı

Kalem farlar ile ışıltılı göz makyajı

Kalem farlar, en az krem farlar kadar pratikler. Far fırçasına ihtiyaç duymadan, hemen şip-şak ışıltılı bir göz makyajı için metalik kalem farları kullanabilirsin. Özellikle göz makyajı konusunda biraz acemiysen ve far dağıtma işine yeteri kadar vakit ayıramıyorsan, kalem farları denemeni kesinlikle öneririz.

Maybelline Color Strike Kalem farları, sünger aplikatörü ve yoğun pigmentli formülü ile en sevdiğimiz göz farlarından. Eğer ışıltılı göz makyajı yapmak istiyor ama pratik bir ürün arıyorsan mu kalem farları mutlaka denemelisin. Color Strike şampanya tonlu 30 Spark, altın renkli 35 Flash ve bronz renkli 40 Rally renkleri ışıltılı göz makyajı için birebir. Tek sürüşte yoğun renk veriyorlar ve sünger aplikatörü ile far fırçasına ihtiyaç olmadan kolayca uygulanabiliyorlar.

Uygulama: Metalik bronz rengini sünger aplikatörü ile tüm göz kapağına uygulayabilirsin. Daha sonra yumuşak bir geçiş elde etmek için farın aplikatörü ile göz kapağının katlanma bölgesini hafifçe dağıtabilirsin.

Toz far paleti ile ışıltılı göz makyajı

Toz far paleti ile ışıltılı göz makyajı

Kusursuz ışıltılı bir göz makyajı için en büyük yardımcılarından biri de far paletleri. Hem mat hem metalik, hem de ışıltılı farları bir arada içeren far paletlerini kullanabilirsin. Böylece göz makyajında farklı metalik far tonlarını bir arada kullanabilir, dilersen mat farlarla daha doğal ve yumuşak bir etki de elde edebilirsin.

Biz ışıltılı ve dumanlı bir göz makyajı yapacağımız zamanlarda Maybelline Nudes of New York far paletini kullanıyoruz. 16 nude far renginden oluşan bu palette, ışıltılı, metalik ve mat farları bir arada bulabilirsin. Her biri birbiriyle uyumlu, yoğun pigmentli, kolay dağılan ve yumuşak yapılı bu farlar, her durumun kurtarıcısı.

Uygulama: Sıcak tonlarda ışıltılı göz makyajı için metalik bakır tonlu Believer rengini tüm göz kapağına uygulayabilir, göz kapağının katlanma bölgesine mat açık kahverengi Creator renini uygulayarak yumuşak bir geçiş elde edebilirsin. Göz pınarlarını aydınlatmak için metalik krem renkli Originator rengini kullanabilir, göz kapaklarının tam ortasında ışığın patlaması için altın renkli Founder rengini kullanabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Işıltılı göz makyajında son adım: Limitsiz uzunlukta kirpikler

Işıltılı göz makyajında son adım: Limitsiz uzunlukta kirpikler

Göz makyajında mümkün olan en doğal ve çekici ışıltıyı elde ettikten sonra, yapman gereken son bir şey kaldı: Limitsiz uzunlukta hacimli kirpikler! Kirpiklerine doğru maskarayı uygulayarak ışıltılı göz makyajının bir adım öne çıkmasını sağlayabilirsin.

Maybelline Sky High Maskara, gözleri ön plana çıkarmak için kullanmayı en sevdiğimiz maskaraların başında geliyor. Kirpiklere verdiği limitsiz uzunluk ve hacim etkisi, en kısa kirpikleri bile upuzun göstermeyi başarıyor. Kirpiklerine Sky High Maskara!yı uyguladıktan sonra, ışıltılı göz makyajının ne kadar mükemmel göründüğüne sen bile inanamayacaksın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler