loader

Islak görünümlü makyaj tekniği: Strobing

Favoriye Ekle

Son dönemin en çok konuşulan makyaj tekniklerinden biri olan strobing, aslında yüzümüzün bazı noktalarını belirginleştirmek ve ıslak görünüm etkisi yaratmak demek. Hollywood ünlülerinden, podyumlara kadar hemen hemen her yerde artık strobingin izlerini ve etkilerini görebiliyoruz. Günlük makyajımızda da çok severek uyguladığımız ıslak makyaj yani "strobing tekniğini" nasıl deneyebileceğini ve en iyi ıslak gösteren aydınlatıcı önerilerimizi paylaşıyoruz.

Adım adım strobing tekniği

Işıltılı makyaj bazı kullan

Maybelline Face studio Prime Aydınlatıcı Makyaj Bazı

Strobing tekniğinin en can alıcı noktası, makyaja başlamadan önce cildini iyi bir şekilde nemlendirmen. Nemlenen cildin çok daha canlı görüneceği için ışıltı cildinin kendisinden kaynaklanıyormuş gibi olacak.

Bunun için hem cildini nemlendiren, hem de ışıltı veren bir makyaj bazı tercih edebilirsin. Maybelline New York'un Face Studio Prime Aydınlatıcı Makyaj Bazı'nı kullanabilirsin. Bu makyaj bazı cildini nemlendirirken, doğal bir parlaklık sağlayacak.

İkinci adım: Ten makyajı

İkinci adım: Ten makyajı

Strobing makyajında uygulamayı en sevdiğimiz makyaj tüyolarından biri de fondöten ile likit aydınlatıcıyı karıştırmak. Bunun için doğal ama güçlü etkisi olan bir likit aydınlatıcı kullanabilirsin. Fondöteninin içine 1-2 damla ekledikten sonra cildine uyguladığında çok doğal, içten gelen bir aydınlık etki elde edeceksin.

Editörün Önerisi: Hem tek başına hem de fondötenin içine karıştığında harika bir etki veren bir likit aydınlatıcı önerisi istersen, Maybelline New York'un Master Strobing Liquid aydınlatıcısını şiddetle öneririz! Hem dağıtması kolay, hem de etkisi son derece güçlü ve doğal.

Üçüncü adım: Yüksek bölgeleri aydınlatmak

Üçüncü adım: Yüksek bölgeleri aydınlatmak

Şimdi sıra strobing makyajının sırrına geldi! Yüzünün yüksek bölgelerinde dikkat çekici ama aynı zamanda da ıslak görünen bir aydınlık etki elde etmek için stick ve toz aydınlatıcılardan yardım alabilirsin. İlk önce stick aydınlatıcıyı, üzerine de toz aydınlatıcıyı uygulayarak aydınlatıcıların vereceği ışıltıyı maksimuma çıkarabilirsin. Bu tüyo aynı zamanda aydınlatıcının çok daha kalıcı olmasını sağlayacak.

Maybelline New York'un Master Strobing Stick aydınlatıcılarından 100 Light rengini yüzünün yüksek bölgelerine uygulayarak başla. Elmacık kemiklerinin üzeri, burun kemiği ve dudak üzerine uygulayabilirsin. Sonrasında da Maybelline New York Master Chrome toz aydınlatıcılardan Molten Rose Gold rengi ile ışıltının etkisini güçlendirebilirsin. Bu iki aydınlatıcı da içerisinde sim bulundurmadıkları için gerçekten çok doğal ama aynı zamanda da göz kamaştırıcı bir metalik etki veriyorlar.

Dördüncü adım: Işıltıyı bir adım öteye taşı

Maybelline Chrome Extreme Aydınlatıcılar

Yüzündeki ışıltıyı bir üst seviyeye taşımak için, likit veya krem aydınlatıcılar üzerine toz aydınlatıcı uygulayabilirsin. Böylece hem çok daha güçlü bir ışıltı elde edebilir, hem de aydınlatıcını sabitleyebilirsin.

Hem tek başına, hem de krem aydınlatıcı üzerine uygulandığında son derece güçlü bir yansıma veren Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılar favorilerimizden. Bu aydınlatıcıların metalik yansımaları, cilde çok doğal ama aynı zamanda da güçlü bir ışıltı veriyor. Toz yapıda olmasına rağmen sürer sürmez kolayca dağılıyor ve kremsi bir etkiye sahip oluyor. Renk önerimiz ise Maybelline Chrome Extreme 200 Diamond Glow rengi, tüm cilt tonlarına yakışacak, açık tonlu bir aydınlatıcı. Son adımda bu aydınlatıcıyı göz pınarlarına, burnunun uç noktasına ve dudak üzerine uygulamayı unutma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler