loader

Islak görünümlü ten makyajını yağlı ciltliler nasıl uygulamalı?

Favoriye Ekle

Yağlı ciltler için ıslak ten makyajının sırlarını açıklıyoruz!

Bir süredir makyaj trendleri arasında ıslak makyajın altın çağını yaşıyoruz! Her yerde gördüğümüz parlak ve ıslak görünümlü ten makyajlarını hayranlıkla takip ediyoruz. Peki, cildi yağlı olanlar ıslak makyaj trendini nasıl uygulamalı? Yağlanan cildin parlaması, yağlı ciltlileri oldukça rahatsız eden bir durumdur. 'Yağdan parlayan cilt yerine ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm istiyorum' diyenler buraya!

Yağlı ciltler için makyaj bazı

Yağlı ciltler için makyaj bazı

Yağlı cilde sahip olanlar, kullandıkları ürünlere çok dikkat etmelilerdir. Öncelikle, yağlı bir cilde sahip olmak demek, geniş gözenekler demek. Kusursuz ve aydınlık bitişli bir ten makyajı yaptığında, gözeneklerin daha da belirgin hale gelebilir. Bunun için, makyaja başlamadan önce gözenek gizleyici bir makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Böylece geniş gözeneklerin gizlenecek ve cildin çok daha pürüzsüz görünecek. L'Oréal Paris Infaillible Matlaştırıcı Makyaj Bazı, yağlı ciltlerin çok severek kullanabileceği bir makyaj bazı. Bu bazı T bölgene ve yanaklarına tampon hareketlerle uyguladığında, cildinin çok daha kusursuz göründüğünü fark edeceksin.

Yağlı ciltler için ıslak ten makyajı

Yağlı ciltler için ıslak ten makyajı

Cildinin yağlı olmasının sebebi, cildinin nem dengesinin bozuk olmasından kaynaklanıyor. Cildin bu dengeyi sağlamak için sürekli olarak sebum üretiyor ve bu da cildinin yağlanmasına sebep oluyor. Cildinin nemli kalmasını sağlayarak, fazla yağlanmanın önüne geçebilirsin. Islak ten makyajında da, yağlı bir cilt görünümünden çok, su bazlı ten ürünleri kullanarak cildinin daha sağlıklı ve doğal görünmesini sağlayabilirsin.

L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici, su bazlı formülüyle cildini nemlendirirken, sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacak. Aydınlık ve nemli bitişiyle ıslak makyaj trendini bu renkli nemlendiriciyle elde edebilir, cildinin yağlı ve parlak değil, aksine sağlıklı ve nemli görünmesini sağlayabilirsin.

Likit aydınlatıcılar kullan

Likit aydınlatıcılar kullan

Islak ten makyajı için olmazsa olmaz makyaj malzemelerinden biri de likit aydınlatıcılar. Toz aydınlatıcılara göre daha nemli bitişe sahip likit nemlendiriciler, aynı zamanda cilde içten gelen bir ışıltı veriyorlar. L'Oréal Paris Glow Mon Amour likit aydınlatıcılar, ıslak ten makyajları için vazgeçemediklerimizden. Üstelik hindistan cevizi yağı içeren formülüyle çok kolay uygulanıyorlar ve cilde bakım da yapıyorlar.

Islak ten makyajı nasıl sabitlenir?

Islak ten makyajı nasıl sabitlenir?

Islak ten makyajının son adımında, makyajının tüm gün yüzünde sabit kalmasını sağlamak için makyaj sabitleme spreyi kullanabilirsin. L'Oréal Paris Infaillible Magic Setting Sprey, makyajını gün boyu sabitleyecek, aynı zamanda yağ kontrolü yaparak gün içinde yüzünün parlamasına engel olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler