loader

Islak ten makyajı trendinin olmazsa olmazları

Favoriye Ekle

Islak ten makyajı en sevdiğimiz makyaj trendlerinden. Cildimizin daha aydınlık ve taze görünmesini sağlayan bu makyaj trendi sayesinde solgun görünümü kolayca gizleyebiliyoruz. Hatta aramızda kalsın ama daha taze ve dinamik bir görünüm bile kazandırdığını söyleyebiliriz! Peki, ıslak ten makyajı nasıl yapılır ve hangi makyaj malzemelerini kullanmak gerekir? Cevabı yazımızın devamında saklı!

Tazelik ve nem veren makyaj bazı

Tazelik ve nem veren makyaj bazı

Islak ten makyajının doğal ve taze görünmesi için makyaja başlamadan önce cildini iyi bir şekilde nemlendirmelisin. Bu sayede, ışıltının cildinin kendisinden geldiğini gösterebilirsin.

Cildine nem verecek, pürüzsüz görünmesini sağlayacak ve aynı zamanda taze bir ışıltı veren NYX Professional Makeup'ın Bare With Me Hydrating Jelly Primer makyaj bazını uygulayabilirsin. Jel formüllü yapısıyla ciltle hemen bütünleşen bu makyaj bazı, cildinin gün boyu nemli ve taptaze kalmasını sağlayacak.

Aydınlık ve doğal bitişli fondöten önerisi

nyx professional makeup born to glow fondöten

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Ten makyajının hem yokmuş gibi hem de doğal ve aydınlık durmasını istiyorsan, ışıltılı etkili ve ince yapıda bir fondöten kullanmalısın. Cildinde ağırlık yaratmayacak, aynı zamanda da aydınlık bitişli bir fondöten, ıslak ten makyajının anahtarı.

NYX Professional Makeup'ın Born To Glow fondöteni, aydınlık ten makyajı için kullanabileceğin en ideal ten ürünlerinden. Doğal ve ışıltılı bitişli bu fondöten, cildine içten gelen bir parlaklık verecek ve aynı zamanda da gün boyu yokmuş gibi duracak. Kolay dağılan ve yapısı çok hafif olan Born To Glow fondöteni üst üste uygularak istediğin yoğunlukta kapatıcılık da elde edebilirsin.

Likit aydınlatıcı

Likit aydınlatıcı

Ten makyajında elde ettiğin ıslak ve doğal etkiyi tamamlamak için likit aydınlatıcılardan yardım alabilirsin. Son zamanlarda ıslak bitişli likit aydınlatıcıların ne kadar moda olduğunu fark etmişsindir! İşte ıslak ten makyajının sırlarından biri de bu.

NYX Professional Makeup'ın Born To Glow likit aydınlatıcısı ıslak bir görünüm elde etmek için birebir. Islak bir bitişi olan ve güçlü etkisiyle ışıl ışıl bir görünüm veren bu aydınlatıcıyı yüzünün yüksek noktalarına uygulayabilirsin.

Işıltılı bronzer

Işıltılı bronzer

Islak ten makyajı için bir diğer önemli adım da bronzer seçimi. Işıltılı bir bitişi olan, yüzüne doğal bir sıcaklık veren bronzer ile yüzünü boyutlandırıp daha bronz görünebilirsin.

NYX Professional Makeup'ın California Beamin' bronzerı, içerisindeki hafif ışıltıları ve cilt tonuna uyan rengiyle yüzünü doğal bir şekilde ısıtmana yarıyor. Ayrıca bu bronzerın ışıltılı olması, ıslak ten makyajı etkisine de destek olacak. California Beamin' bronzerı hem yüzüne hem de vücuduna uygulayabilirsin.

Işıltılı allıklar

nyx professional makeup sweet cheeks allıklar

Islak ten makyajının en önemli noktalarından bir diğeri de yüzüne renk verirken, ışıltılı bitişte bir allık kullanman. Bu allık yüzüne ışıltı verirken, aynı zamanda da doğal bir görünüm elde edeceksin.

NYX Professional Makeup Sweet Cheeks allıklardan Totally Chill rengi, doğal yansıması olan bir gül kurusu tonu. Bu allıkla cildinde hem içten gelen bir ışıltı elde edeceksin hem de yanakların kendiliğinden kızarmış gibi görünecek.

Dudak dolgunlaştırıcı parlatıcılar

Dudak dolgunlaştırıcı parlatıcılar

Islak makyajında dudaklarının da çok daha dolgun ve parlak görünmelerini istersen, dudak dolgunlaştırma özelliği bulunan parlatıcıları deneyebilirsin.

NYX Professional Makeup'ın Filler Instinct Dudak Dolgunlaştırıcı parlatıcıları hem dudaklarını daha büyük hem de daha parlak gösterecek. Üstelik yapışkan bir his de bırakmıyorlar! Farklı ışıltılı renkleri de yaz makyajlarının vazgeçilmezi.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler