loader

"İyilenmek" Nedir? Kendini Nasıl Daha İyi Hissedebilirsin?

Favoriye Ekle

Kendimizi daha iyi hissetmek için neler yapabiliriz? “İyilenmek” nedir ve neler yapılabilir adım adım anlatıyoruz!

Uzun bir süredir zamanımızın çoğunu evde geçiriyoruz. Artık eskisi gibi sık sosyal ortamlara giremiyor, işimizi, okulumuzu ve sosyal hayatımızı online bir şekilde sürdürüyoruz. Peki, evde olduğumuz süreçte kendimizi nasıl daha iyi hissedebiliriz? “İyilenme Hareketi” adını verdiğimiz, kendimizi sevme, değer verme ve iyi hissetmeye yönlendirme anlayışıyla çok yol kat ettik! Dedik ki bunu seninle de paylaşmalıyız! İşte bizim evde kendimizi iyi hissetmek için attığımız adımlar!

Editörün Notu:İyilenme Hareketi” ile kendini iyi hissetmen için, yazımızın en sonunda senin için harika bir link hazırladık. %50’ye varan indirimlerle favorilerimizi keşfetmen için seni bekliyor!

Arkadaşlarla görüntülü sohbet

Arkadaşlarla görüntülü sohbet

Evde vakit geçirmek, sosyal ortamdan biraz olsun uzak kalmak demek. Bu süreçte özlediğimiz arkadaşlarımızla görüntülü sohbet partileri yaparak arayı kapatmayı alışkanlık haline getirdik! Her bir parti için de farklı makyaj konseptleri belirleyebilirsiniz. Böylece dışarı çıkarken yaptığın gibi hazırlanabilir, keyifle makyaj yapabilirsin! Çok eğleneceğine emin olabilirsin, hatta videolu görüşme makyajı önerilerimizle kusursuz bir görünüm elde edebilirsin!

Evde spor yapmak

Evde spor yapmak

Evde olmak demek, biraz da hareketsiz kalmak demek. Günlük koşturmaca sırasında epey hareket halindeyken, şimdi haliyle biraz sınırlanmış olmamız normal. Evde yapabileceğin kolay egzersizlerle daha enerjik olabilirsin. Tek yapman gereken Youtube’daki evde spor videolarına bir göz atmak.

Sağlıklı beslenmek

Sağlıklı beslenmek

Hareketsiz kalmak ve biraz da sıkılmak bir çoğumuzu yemeye itti. İtiraf ediyoruz, bu süreçte hepimiz kilo aldık! Ama bunun hiç önemi yok, yemek yemek bizi mutlu ediyorsa neden geri kalalım ki? Maksat iyi hissetmek! Dikkat etmek gerene en önemli nokta abur-cuburları abarttığını düşündüğünde yerine sağlıklı alternatifleri de eklemek olabilir.

Meditasyon yapmak

Meditasyon yapmak

İş ve okul hayatının getirdiği yorgunluk, ev işleri ve dışarı çıkamamak derken bunalmamız çok normal. Kafamızı meşgul eden şeylerden biraz olsun uzaklaşmak, anda kalmak ve rahatlamak için meditasyon yapmak da en iyi seçeneklerden biri. Alışkanlık edindiğinde sana iyi geldiğini ve kafa yorgunluğunun azalmaya başladığını göreceksin.

Hiçbir şey yapmamak

Hiçbir şey yapmamak

Hiçbir şey yapmamak da bir seçenek! Özellikle sana iyi geliyorsa, hiçbir şey yapmak zorunda değilsin. Hepimiz sosyal medyada görüyoruz, takip ettiğimiz kişiler sürekli bir aktivite buluyorlar, kendilerini geliştiriyorlar. Bunu yapmamak sana kendini kötü hissettirmesin, evde geçirdiğin zaman boyunca illa kendini geliştirmek, ekmek yapmak veya bir konuda uzmanlaşmak zorunda değilsin. Sana ne iyi geliyorsa onu yapmalısın, buna hiçbir şey yapmamak dahil!

Online alışveriş keyif

Online alışveriş keyif

Kabul edelim, bu dönemde online alışveriş yapmak bizim için vazgeçilmez bir hale geldi. Market alışverişinden bakım ihtiyaçlarına kadar her şeyi online alıyoruz. Bu sayede de tam bir indirim dedektifi haline geldik. Yakaladığımız tüm fırsatları da seninle @Makyajcom Instagram hesabımızdan paylaştığımızı hatırlatalım! 😊

Hobilere zaman ayırmak

Hobilere zaman ayırmak

Hepimizin evlerimizde olduğumuz bu süreçte, uzun zamandır vakit ayırmak istediğin şeylere de eğilebilirsin. Puzzle yapmak, kitap okumak, o hep başlamak istediğin diziyi bitirmek, Oscar alan filmleri izlemek, dans etmek, dikiş dikmek, resim yapmak… Aklına ne gelirse, sana iyi geleceğini düşünerek vakit ayırabilirsin.

Yemek yapmak

Yemek yapmak

Yemek yapmak tam bir terapi gibi! Eğer bu konuda kendini yeteneksiz görüyorsan, yemek pişirme hünerlerini geliştirmenin tam zamanı olabilir. Youtube’da yer alan yüzlerce kolay yemek tarifi arasından istediğini seç, zamanın nasıl geçtiğine ve kendini ne kadar iyi hissettiğini görünce çok şaşıracaksın.

Kişisel bakıma zaman ayırmak

Kişisel bakıma zaman ayırmak

Bu süreçte Makyaj.com ekibi olarak kendimizi cilt bakımına ve sıkıldıkça makyaj yapmaya verdiğimiz doğru! Günlük koşuşturma ve yorgunluk arasında vakit ayıramadığımız cilt bakım rutinimizi güncelledik ve bize inan, iyi bir cilt bakımı rutini oluşturunca insan kendini “iyilenmiş” hissediyor!

İyi hissetmek için makyaj yapmak

İyi hissetmek için makyaj yapmak

Gelelim kendimizi mükemmel hissetmemizi sağlayan, “İyilenme Hareketi”nin kaynağı olan evde makyaj yapma adımına! Hiçbir yere gitmeyecek bile olsak, evde makyaj yapmak bize kendimizi çok iyi hissettiriyor. Görüntülü toplantılar, arkadaşlarla sohbetler ve online dersler için geliştirdiğimiz bir çok makyaj tüyomuz var! Kullanmayı en sevdiğimiz makyaj malzemelerimizi de senin için aşağıdaki linkte topladık. Porselen gibi ama hafif bir ten makyajı için fondöten, belirgin kaşlar için kaş ürünleri, en kalıcı ve canlı rujlar, kolay eyelinerlar, allıklar, bronzlerlar, aydınlatıcılar… Aklına ne gelirse! Sen de kendini bu iyilenme akımına kaptırmak için zaman kaybetme!

İyilenme linki!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler