loader

Jel oje tırnaklara zarar vermeden nasıl çıkarılır?

Favoriye Ekle

Son yıllarda trend olan uzun süre çııkmayan jel ojeler ve kalıcı ojeler herkesin radarında! Güzellik salonlarında gördüğümüz ve uzun süre tırnağımızda kalan bu ojeler oldukça pratik ve kullanışlı oluyor. Peki, bu jel yani kalıcı ojeleri evde nasıl çıkaracağız? Rengini beğendiğimizde veya sıkıldığımızda güzellik salonuna gitmeden, "evde kalıcı oje nasıl çıkar?" sorusunun cevabını ve tırnak bakımını sırlarını açıklıyoruz. 

Kalıcı oje evde nasıl çıkar?

kalıcı oje evde nasıl çıkar?

İhtiyacın olan malzemeler:

  • Pamuk
  • Aluminyum folyo
  • Aseton
  • Törpü

Jel ve kalıcı ojeler her ne kadar kusursuz görünseler de çıkarması biraz zordur. Jel ojeler, normal ojelere göre tırnaktan daha zor çıkarlar. Sadece aseton ve pamuk, kalıcı ojeleri çıkarmaya yeterli olmadığı için, işte sana evde kalıcı oje çıkarmanın adımlarını tek tek anlatıyoruz!

1. Adım: Tırnaklarının üstünü törpüle

tırnaklarını üstten törpüle

Jel veya kalıcı ojenin formülü, normal ojelerden daha farklı olduğu ve uygulanırken daha farklı işlemlerden geçtiği için, işe direkt asetonla başlamak işe yaramayacaktır. Bu yüzden elindeki törpüyle tırnaklarının üstündeki ojeyi hafifçe törpülemelisin. Bunu yaparken dikkatli ol ve nazikçe törpüle, aksi halde tırnaklarına zarar verebilirsin.

2. Adım: Aseton ile beklet

kalıcı oje nasıl çıkarılır

Bu aşamada 10 parmağın için de ayrı pamuklara ihtiyacın olacak. Pamukları tırnaklarına sığacak şekilde koparabilir veya kesebilirsin. Daha sonra bu pamuklara aseton döküp tırnaklarının üzerine yerleştir ve önceden her bir parmağın için hazırladığın alüminyum folyoları üzerine sar. Bu şekilde asetonlu pamukları tırnaklarında 25-30 dakika kadar bekletebilirsin.

3. Adım: Tekrar törpüle

kalıcı oje evde nasıl çıkar

30 dakika sonunda tırnaklarındaki pamukları çıkardığında, kalıcı ojelerinin yer yer kabardığını ve döküldüğünü göreceksin. Tamamen çıkmamış olsalar da, bu aşamada tekrar tırnaklarını üstten nazikçe törpüleyerek kalıcı ojelerinin çıkmasını sağlayabilirsin.

4. Tırnaklarını ve tırnak etlerini nemlendir

kalıcı oje nasıl çıkarılır

Törpüledikten ve uzun süre asetonda beklettikten sonra, tırnaklarına ve tırnak etlerini beslemek ve nemlendirmek için mutlaka bir el kremi uygulamalısın. Argan yağı, hindistan cevizi yağı ve gliserin içeren bir el kremini tırnaklarının üzerine ve tırnak etlerine uygulayıp bekletebilirsin.

Şimdi sıra geldi oje sürmeye: Oje sürmenin 7 kolay yolunu öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön