loader

Josephine Skriver: Adım Adım Met Gala Makyajı

Favoriye Ekle
Josephine Skriver: Adım Adım Met Gala Makyajı

Yılın en hareketli, en eğlenceli ve yaratıcı etkinliklerinden biri olan Met Gala 2019’u geride bıraktık! Bu yılın teması olan “Camp” görünümleri, tüm tasarımcıların, makyaj ve saç artistlerinin yaratıcılığını tavan yaptı ve haliyle bize de inceleyecek muhteşem stiller düştü.

Met Gala her yıl olduğu gibi bu yıl da gündemi meşgul ediyor. Her yıl Amerika’daki Metropolitan Museum of Art’da düzenlenen bu gösterişli etkinlik, moda, sanat ve tabii ki de magazin camiasını bir araya getiriyor, günlerce konuşuluyor ve doğal olarak trendlere yön veriyor. Met Gala 2019’un birbirinden dikkat çeken görünümleri arasında bizim en beğendiklerimizden biri olan ünlü model ve Maybelline New York’un global marka yüzlerinden Josephine Skriver’ın etkinliğe hazırlanışını adım adım takip ettik ve şimdi seninle de paylaşıyoruz!

Met Gala Nedir?

Met Gala Nedir?

Josephine Skriver’ın muhteşem makyajında geçmeden hemen önce, “Met Gala Nedir?” sorusunu cevaplamak istedik. Met Gala, Amerika’nın New York kentinde, her yıl Anna Wintour’un küratörlüğünde düzenlenen bir yardım gecesi aslında. 1948’den beri düzenlenen bu gecelerin her yıl farklı bir teması oluyor ve ünlüler ve sanatçılar bu yardım kampanyasına katılmak için binlerce dolarlık biletleri satın alıyorlar. Hem ünlü tasarımcılar bu gecelerde özel tasarımlarını ünlüler vasıtasıyla sergilemiş oluyorlar, hem de milyonlarca dolar bağış toplanmış oluyor.

Met Gala’nın 2019 yılındaki teması ise “Camp: Notes on Fashion” dı. Bu tema nedir diye sorarsan, kısaca “Abartının da abartısı” diyebiliriz. Bu sene katılan davetlilerden, kişisel tarzlarının en abartılı, karikatürize edilmiş, en yaratıcı hallerinde katılmaları istenmiş. Sınırsız yaratıcılık, sınırsız renkler ve çizgiler kullanılan Met Gala teması hepimizi şaşırttı ve etkiledi. Şimdi, yeni meleklerden biri olan Josephine Skriver’ın bu harika geceye nasıl hazırlandığına göz atalım!

Josephine Skriver’ın 2019 Met Gala Makyajı

Josephine Skriver’ın 2019 Met Gala Makyajı

Josephine Skriver'ın "Get Me Ready For The Met Gala" videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsin.

Josephine’in Met Gala makyajını, Maybelline New York makyaj artisti Grace Lee yapmış. Ten makyajında porselen gibi bir etki elde etmek ve makyajın tüm gece kalıcı olmasını sağlamak için Maybelline New York Super Stay 24H Fondöten’i kullanıyor. Kapatıcı olarak da, göz altı morluklarını ve tüm diğer kusurları tamamen gizlemek için Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı kullanıyor. Her iki ten ürününü de fırçayla uygulayan Grace Lee, pürüzsüz ve doğal bir sonuç elde ediyor. Yüze biraz sıcaklık katmak ve boyutlandırmak için de City Bronzer’dan yardım alıyor.

Grace Lee, Josephine’in kaşlarını belirginleştirmek için Maybelline New York Tattoo Brow kaş pomadını kullanıyor. Kaşlara çok doğal ama aynı zamanda da belirgin bir etki veren bu kaş pomadının çok yakında Türkiye’de olacağını da çıtlatalım!

Göz makyajında oldukça renkli bir görünüm elde etmek için ilk olarak pembe ruju katlanma bölgesi ve üzerine baz olarak uyguluyor. Sonrasında da yine aynı tonlarda bir far paletiyle göz makyajının pembe tonlarını tamamlıyor. Kirpik diplerine ise mor bir göz kalemini eyeliner şeklinde uyguluyor. Göz makyajında bizim de yakın zamanda incelediğimiz "Blushadow" trendi harika görünüyor!

Josephine Skriver’ın 2019 Met Gala Makyajı 2

Editörün Önerisi: Grace Lee’nin uyguladığı bu pembe göz makyajını elde etmek için far paleti olarak Maybelline New York The Blushed Nudes paletini, kalem olarak da Tattoo Liner Jel Göz Kalemlerinden 942 Rich Berry rengini kullanabilirsin.

Allık olarak mürdüm tonlarını tercih eden Grace Lee, aydınlatıcı olarak da güçlü ışıltısıyla göz kamaştıran Maybelline New York Master Chrome Molten Rose Gold'u uyguluyor.

Gelelim kirpiklere: Grace Lee, Josephine’in Met Gala 2019 makyajında maskara olarak bizim de bayıldığımız Maybelline New York Snapscara maskarayı kullanıyor. Makyajın tonlarına uyum sağlaması için de koyu mürdüm tonlu Black Cherry rengini tercih ediyor. Kirpiklere anında uzunluk ve hacim etkisi veren bu maskara, özellikle böyle özel gün makyajları için de son derece kullanışlı. Ilık su ve pamukla hemen çıkan bu maskara, ne akma yapıyor ne de bulaşma.

Met Gala makyajının en dikkat çekici noktası ise gözlerden sonra dudaklar! Pembe ve kırmızının çarpıcı uyumunu vurgulamak için Grace Lee, Josephine SKriver’ın dudaklarına kırmızı bir mat ruj uyguluyor. Maybelline New York Color Sensational Made For All 842 Red For Me rengi, inanılmaz bir etki veriyor! Her cilt tonuna uyan bu kırmızı ruju bir an önce denemeni tavsiye ediyoruz! Made For All rujları tüm renklerini ve duruşlarıyla incelemek istersen, bu makalemize göz atabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön