loader

Kabuki Fırça Nedir? Ne İşe Yarar?

Favoriye Ekle

Kabuki fırça makyaj trendlerine son zamanlarda giriş yapsa da aslında kökeni oldukça eski. Japon tiyatro gösterileri için kullanılan kabuki fırça, en yoğun ten makyajını bile daha doğal gösterme özelliğine sahip. Sahne makyajları için kullanılan ve kalın fondötenleri bile kolaylık yayabilen bu fırçalar artık her yerde bulunabiliyor. Sen de pudra fırçası, fondöten fırçası gibi makyaj malzemeleri araştırıyorsan kabuki fırça çeşitlerini mutlaka incelemelisin. Şimdi kabuki fırçalara birlikte göz atalım!

Kabuki fırça nedir?

Kabuki fırça nedir?

Kabuki fırça, diğer makyaj fırçalarına göre kısa saplı ve yoğun kıllara sahip olan bir pudra fırçasıdır. İsmini Japon Kabuki dans-drama tiyatrosundan alan bu fırça en özenli ve ağır makyajları uygulamak için tercih ediliyor. Sahnelerde kullanılan yoğun ten makyajları için kullanılan kabuki fırça, kendine has tasarımı sayesinde makyaj malzemelerin yüze eşit bir şekilde yayılmasına yardımcı oluyor.

Kabuki fırçalar genellikle yuvarlak ve düz uca sahip olurlar. Kabuki fırçalar yoğun ve sık kıllara sahip oldukları için kalın ve yoğun fondötenlerde bile doğal sonuç yaratabiliyorlar. Kabuki fırçalar ile pudra uygulamak, fondöten yaymak ve allık sürmek çok daha kolay bir hale geliyor.

Kabuki fırça nasıl kullanılır?

kabuki fırça

Kabuki fırçaları kullanmak çok kolay. İlk bakışta kabuki fırçalar sana sert gelse de oldukça doğal bir sonuç çıkaracağına emin olmalısın. Kabuki fırçalar genellikle sentetik kıllardan üretiliyor. Geleneksel kabuki fırçalar keçi ve at kılı gibi doğal kıllardan üretilirken günümüzde sentetik kıllar daha kullanışlı bir hale gelmiştir.

Kabuki fırçalarla pudra uygulamak için ilk önce fırçanı pudraya birkaç kere batır. Sonra tampon hareketlerle yüzüne yay. Gördüğün gibi yüzünde yoğun bir pudra görünümü kalmaz, eşit şekilde pudra yüzüne yayılır.

Kabuki fırça fondöten uygulamak için yuvarlak hareketlerle başlamalısın. Yüzüne fondöteni uyguladıktan sonra fondöten fırçasıyla yuvarlak hareketlerle yay. Sonra tampon hareketlerle ürünün cildine sabitlenmesini sağla. Kısa, yuvarlak ve küt uca sahip olan kabuki fırçalar, ciltte iz bırakmıyor ve fondötenin yok gibi yayılmasına yardımcı oluyor.

Kabuki fırça özellikleri

Kabuki fırça özellikleri

Kabuki fırçanın en büyük özelliği yoğun kılları sayesinde az ürünle doğal bir görünüm sağlamaktır. Ürün kaybetmeden cildinde naturel bir bitiş sağlarsın. Kabuki fırçalar ilk olarak pudra sürmek için kullanılsa da günümüzde kabuki fondöten fırçası, kontür fırçası ve aydınlatıcı fırçası bulunabiliyor.

Kabuki fırçalar, kısa gövdeleri sayesinde tüm parmaklarla kavranıyor ve daha konforlu bir uygulama sağlıyor. Eğer sen de yeni bir pudra fırçası arayışındaysan kabuki pudra fırçası denemeni öneririz.

Kabuki fırça önerisi

Kabuki fırça önerisi

Kabuki fırçalar arasında en beğendiğimiz fırçayı seninle tanıştıralım! NYX Professional Makeup Pro Kabuki Brush No1, bugüne kadar denediğimiz en iyi makyaj fırçalarından biri. Sentetik kıllardan oluşan bu kabuki fırça, fondöten ve pudrayı kolay bir şekilde uygulamanı sağlıyor. Ürünü cildine eşit bir şekilde yayıyor ve iz bırakmıyor.

NYX kabuki fırçanın en sevdiğimiz özelliği ise ürün emmemesi oldu! Böylece fondöten ve pudralarımızı daha uzun süre kullanabiliyoruz. Birkaç fondöten damlasıyla tüm cildi doğal ve kusursuz göstermeyi başaran kabuki fırçayı sana da şiddetle öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler