loader

Kadife Etkisinde Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Kadife ten makyajı nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Özellikle kış aylarında kadife etkili ten makyajları en sevdiklerimizden. Mat bitişli ama aynı zamanda ikinci bir ten hissi yaratan, kusursuz, pürüzsüz ve her duruma dayanıklı bir ten makyajı yapmak aslında hiç de zor değil. Hem doğal hem de yüksek kapatıcılıkta, kadife etkili bir ten makyajı için bildiğimiz bütün makyaj tüyolarını şimdi anlatmaya geldik.

Editörün Notu: Kadife makyaj için bu ay boyunca Lancome.com.tr'de yapacağın tüm Teint Idole Ultra Wear Fondöten alışverişlerinde, mini fondöten fırçası ve 2 ml. Lancome Hypnose Drama maskara hediye. Bizce bu fırsat kaçmaz!

Matlaştırıcı makyaj bazı ile başla

Kadife Etkisinde Ten Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Ten makyajının tüm gün kalıcı olması için hem nemlendirme etkili hem de yağlanmayı kontrol altına alıp matlık veren bir makyaj bazı kullanmak önemli. Fondötenin doğal durmasını ve bütün gün kalıcı olmasını sağlamak için Lancôme’un Prep & Matte matlaştırıcı ve gözenek gizleyici makyaj bazı son derece kullanışlı. Özellikle T bölgesindeki parlamayı kontrol altına alan, fondötenin kalıcılığını artıran, gözenek görünümünü gizleyen ve aynı zamanda da cildi nemlendiren bu makyaj bazı, kusursuz bir zemin hazırlıyor.

Gözeneklerini gizle

Kadife Etkisinde Ten Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Kusursuz, pürüzsüz, kadife etkili ten makyajının önündeki en büyük engellerden biri de gözenek ve ince çizgi görünümü. Burun, burun kenarı, alın ve göz çevresindeki gözenekler ve ince çizgileri gizlemek için son derece pratik bir ürün var: Lancôme Blur & Go stick makyaj bazı. Tek hamlede tüm gözenekleri ve ince çizgileri hiç yokmuşlar gibi gizleyen bu makyaj bazı resmen sihirli! Matlaştırıcı bazın üzerine bir de bu stick bazı uyguladıktan sonra ciltte hiçbir kusur kalmıyor!

Kadife etkili fondöten

Lancome Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Gelelim fondöten adımına: Kadife etkili, yüksek kapatıcılıkta ama aynı zamanda da ciltte yokmuş gibi duran ve konforlu bir kullanım sağlayan bir fondöten tercih etmelisin. Bunun için sana önerimiz Lancôme Teint Idole Ultra Wear fondöten. 24 saate varan yüksek kapatıcılık etkisi ile cildi kusursuz gösteren bu fondötenin yapısı o kadar ince ve doğal ki, gün içinde ciltte hissedilmiyor bile. Kolayca uygulandığı ve ağırlık yapmadığı için Teint Idole Ultra Wear fondöten en sevdiklerimizden.

Kapatıcı olarak ise tercihimi Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcı. Bu kapatıcı göz altındaki morlukları o kadar iyi kapatıyor ki resmen varlıklarını unutturuyor. Ne çizgilere doluyor, ne rengi değişiyor ne de etkisi azalıyor. Gün boyu gözümüz arkada kalmadan, gönül rahatlığıyla kullanabiliyoruz.

Transparan pudra kullan

Kadife Etkisinde Ten Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kadife etkili pürüzsüz ten makyajı için olmazsa olmazlardan biri de ince yapılı bir transparan pudra ile sabitlemek. Özellikle T bölgesini ve göz altlarını sabitlediğinde ten makyajının etkisinin çok daha uzun sürdüğünü fark edeceksin.

Lancôme’un yeni Long Time No Shine transparan pudrası hem yağlanmayı önlüyor hem de cilde kadife gibi bir dokunuş yapıyor. Gün içinde kapatıcının ve fondötenin bir yere kıpırdamasına engel olduğu gibi yağlanmayı kontrol ediyor, parlamayı azaltıyor ve cildi kurutmuyor.

12 kata kadar hacimli kirpikler

Lancome Monsieur Big Maskara

Kadife etkili ten makyajını günlük makyajda en çok hacimli kirpiklerle yakıştırıyoruz. Göz makyajını hafif tutup, ağırlığı kirpiklere verdiğimizde çok doğal bir etki elde ediyoruz. Bunun için de tercihimiz, kirpiklere 12 kata kadar hacim veren Lancôme Monsieur Big maskara! İki göz arasındaki fark her şeyi anlatıyor değil mi?

Sabitle ve unut!

Kadife Etkisinde Ten Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Gelelim son adıma: Makyaj spreyi ile ten makyajını yüzüne sabitleyebilirsin. Makyaj spreyinin buradaki kritik görevi ise şu: makyajın yüzünde daha da doğal durmasını sağlamak. Makyajı 24 saate kadar sabitleyecek ve aynı zamanda da cildinin nemli kalmasını sağlacak Lancôme Fix It Forget It makyaj sabitleme spreyi, aynı zamanda ten makyajına daha doğal bir görünüm veriyor.


Doğru makyaj bazını kullanmanın, doğal bitişli ama etkili ten ürünleri kullanmanın, kadife ten makyajı için ne kadar çok şey değiştirdiğini görmüş oldun! Eğer sen de kış ayları için böyle bir ten makyajı yapmak istersen, bu adımları takip etmen yeterli.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler