loader

Kahve gözlülerin mutlaka öğrenmesi gereken 4 göz makyajı hilesi

Favoriye Ekle

Kahverengi gözlüler makyaj yaparken çok şanslılar çünkü göz makyajında birçok farklı teknik deneyebilirler! Renkli gözlülerin çok cesaret edemediği renkleri sen kolaylıkla taşıyabilirsin. Şimdi sana kahve gözlülere en çok yakışan göz makyajı stillerini ve makyaj hilelerini açıklayacağız. Eminiz, sen de kahverengi göze sahip olduğun için çok mutlu olacaksın!

Göz pınarını aydınlat

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (4 Ağu 2016, 03:33 PDT)

Gözlerinin daha aydınlık ve büyük görünmesi için göz pınarına sedef tonlarında far sürmelisin. Böylece kahverengi gözlerinle kontrast yaratıp gözlerini olduğudan daha iri göstereceksin. Bu makyaj hilesini özellikle koyu renkli ve dumanlı göz makyajı yaptığın günlerde mutlaka denemelisin. 

Farklı renkler dene

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (9 Ağu 2016, 04:32 PDT)

Kahverengi gözlülerin en büyük avantajı her tondaki göz makyajını rahatlıkla deneyebiliyor olmalaları. Mavi göze sahip olanlar mavi fardan kaçınıyorlar ama sende mavi far çok güzel duracaktır. Mavi, mor veya kızıl tonlardaki farları tek renk olarak bütün göz kapağıına uygula ve karıştırma fırçası ile iyice dağıt.

Editörün önerisi: Renkli far sürdüğün zamanlarda maskaranı tek kat uygulayarak farını ön plana çıkarabilirsin.

Vurgulu eyeliner

Maybelline New York (@maybelline) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (11 Ağu 2016, 01:32 PDT)

Kahve gözlüler eyeliner çizgilerini biraz kalınlaştırıp, kuyruklarını uzatabilirler. Bu görünüm ile kahverengi gözlerini daha ön plana çıkarıp istediğin vurgulu bakışları elde edebilirsin. Kalın eyeliner çektiğin günlerde kaşlarını mutlaka doldurup sabitlemelisin. Unutma, göz makyajında daha etkili görünmek için kaşlarının de kusursuz görünmesi gerekiyor.

Hacimli kirpikler

Hacimli ve vurgulu kirpikler herkese yakışır ama kahve gözlüler için olmazsa olmazdır! Sen de ister günlük makyajında ister gece makyajında iki kat maskara uygulayarak kirpkilerini gürleştirnelisin. Maskaranı zigzag hareketlerle sürerek kirpkilerinin aralarına da maskaranın ulaşmasını sağla. Daha sonra ikinci katı aynı şekilde sür.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler