loader

Kahverengi gözlerini vurgulamak için öğrenmen gereken 4 makyaj hilesi

Favoriye Ekle

Eğer gözlerin kahverengi veya siyahsa, baktığın her yere merak ve gizem saldığına eminiz. Koyu renk gözler için makyaj yapmak kolaydır çünkü buğulu kahveden parlak turuncuya hemen hemen her renk kahve gözlerine uyum sağlar! Kahverengi gözlerini makyajla ön plana çıkarabilmek içinse bilmen gereken birkaç makyaj hilesi daha var! Makyaj.com editörlerinin göz makyajı ipuçlarını öğrenmek için okumaya devam et...

Göz makyajına ışıltı ekle

Göz makyajına ışıltı ekle

Bakışlarını aydınlatmak ve gözlerinin daha açık renkte görünmesini sağlamak için ışıltılı krem farlardan yardım al! Bronz göz farları özellikle kahverengi göz rengi için ideal bir ton! Gözlerini ön plana çıkarmak ve gün boyu kalıcı etki yakalamak için en iyi krem farlardan olan Maybelline New York Color Tattoo On And On Bronze rengini kullanabilirsin. Kahve alt tonlu bronz far, kahve gözlerinin ışıltısını arttıracak. Göz kapaklarına bu farı uygula ve gözlerinin dış köşelerine doğru dağıt. Alt kirpik çizgini de unutma! Alt kirpiklerine de krem bronz farını uyguladıktan sonra far fırçasıyla hafifçe dağıtarak buğulu göz makyajı yap. Parlak kahve saçlarınla bu renk kusursuz uyum sağlar.

Kirpik liftingi etkili bir maskara kullan

maybelline falsies lash lift maskara

Kusursuz maskarayı ararken aklında tutman gereken şu ki, maskaraların farklı bir sürü etkileri olabilir. Kahve gözlerini ön plana çıkarmak için sen tercihini kirpiklerini ekstra kıvıracak ve hacim kazandıracak maskaraları tercih etmelisin. Kahve gözlerini adeta konuşturmak için Maybelline New York Falsies Lash Lifting Maskara'yı kullanabilirsin. Falsies Lash Lifting, kirpik liftingi etkisiyle gözlerini ortaya çıkarırken aynı zamanda uzun süre kalıcılık sağlar. Maskaran gün içinde akmaz ve kirpiklerin düşmez. 16 saat boyunca kirpiklerinde adeta lifting etkisi görmek için artık aradığın o maskarayı buldun!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kedi bakışlar

hyper easy

 Kahve gözleri ön plana çıkarmanın bir diğer yolu da kusursuz kuyruklu bir eyeliner uygulaması! Siyah likit eyelinerınla göz kapaklarının üzerine ince bir çizgi çek ve çizgiyi gözlerinin dış köşelerine doğru uzat. Gözlerinin dış köşelerine ulaştığında çizgiyi biraz daha yukarı doğru çekerek kuyruk kısmını oluştur. 

Eyeliner önerisi: En iyi ve en ince uçlu eyeliner önerisi isteyenler için Maybelline New York Hyper Easy eyelinerdan bahsedelim. Hyper Easy, bugüne kadar kullandığımız en kalıcı eyelinerların başında geliyor. Gözlerini konuşturmak, kahve gözlerini makyajının yıldızı yapmak için Maybelline eyeliner ile sen de tanışmalısın.

Göz pınarlarını aydınlat

extreme diamond glow

 Eğer kahve gözlere yakışan tek bir göz makyajı olsaydı bu kuşkusuz buğulu aydınlık bakışlar olurdu, Sosyal medya fenomenlerine veya makyaj videolarına dikkat ettiysen her zaman tercihlerini aydınlık bakışlardan yana kullanıyorlar. Aydınlık göz makyajı için ihtiyacın olan adım, göz pınarlarına aydınlatıcı uygulamak. Böylece kahverengi gözlerinle kontrast yaratarak gözlerini daha aydınlık ve büyük göstereceksin. Kalıcılığına en çok güvendiğimiz Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme Aydınlatıcılardan 200 numaralı Diamond Glow rengini kahve göz makyajın için sana öneririz. Metalik yansımalar içeren bu aydınlatıcı, göz pınarlarında kremsi ve ıslak bir hava yaratır.

Aydınlık ve buğulu göz makyajı için siyah göz kaleminle gözlerini çerçevele ve nazikçe dağıt! Birkaç kat siyah maskara uygulayarak görünümü tamamla!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler