üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Kahverengi gözlüler için 5 far önerisi

Favoriye Ekle
Kahverengi gözlüler için 5 far önerisi

Sen de renkli gözlü olmadığın için dert yananlardan mısın? Cevabın evetse, hatırlatmak isteriz ki, kahverengi gözlülerin kullanabileceği renkler çok daha fazla! Gözlerini hangi renklerle öne çıkaracağını öğrenmek istersen, listemize göz atabilirsin.

1. Mavi tonları

Mavi tonlarıyla yapacağın dumanlı makyaj, kahverengiyle mükemmel bir kontrast yaratacağı için yüzüne beklenmedik bir güzellik katacaktır. Doğal tonlar ve mavi rengini bir arada kullanarak dumanlı bir göz makyajı yapmak için sana önerimiz L'Oréal Paris La Petite Palette far paletlerinden Stylist rengi. Bu paletteki kahve ve mavi tonları birbiriyle çok uyumlu. Şeftali rengi bir allık ile tamamladığında sonuca şaşıracaksın!

2. Bakır tonları

Bakır ve şeftali tonlardaki farlar, kahverengi gözlerle uyum içindedir. Günlük hayatında dumanlı makyaj yapmak istediğinde bu tonları rahatlıkla tercih edebilirsin. Özellikle kontrast yaratıp, kahverengi gözlerinin daha belirgin görünmesini istersen bakır tonlarına göz makyajında mutlaka yer vermelisin. Palet olarak önerimiz ise L'Oréal Paris Cherry My Chery far paleti. Hem şık hem de günlük görünümüyle son derece işlevsel!

3. Yeşil tonları

Yeşil tonları kahverengine kontrast olduğu için göz rengini daha canlı gösterir. Bu da daha vurgulu bakışlar demek! Zümrüt yeşili ve kahverengi tonlarıyla yapacağın dumanlı bir göz makyajı, kahverengi gözlerini olduğundan daha açık gösterecek. Palet önerimiz ise L'Oréal Paris La Petite Palette far paletlerinden Feminist!

Editörün Önerisi: Koyu yeşil dumanlı göz makyajını nasıl yapacağını düşünüyorsan, makalemize göz atmayı unutma!

4. Altın tonları

Altın tonları, kahverengi gözlerine çok yakışacak ve tamamen ortaya çıkaracak! Kahverengiyle uyumlu bir renk olan altın farı göz kapaklarına baz olarak uygulayıp, koyu kahverengi farı da gözlerinin dış kısımlarına uygulayarak gözlerine derinlik verebilirsin. L'Oréal Paris'in yılbaşı koleksiyonundaki Glitter farlarından Stardust in Paris, güçlü ışıltısıyla kahverengi gözlere çok yakışan farlardan biri.

5. Füme tonları

Ve listemizin demirbaşı, tabii ki füme ve tonları! Füme farla yapacağın dumanlı makyaj, tüm dikkati gözlerine çekecektir. Alt kirpik diplerinin iç kısımlarına da beyaz kalem çekersen, gözlerin füme farla birlikte çok daha iri görünür. Fümenin en güzel tonlarını bir arada bulabileceğin far paleti ise L'Oréal Paris La Petite Palette Fetishist!

Editörün Önerisi: Aydınlatıcı beyaz kalemleri makyajında kullanmanın 8 farklı yolunu merak ediyor musun? Yazımıza göz at!

6. Mor tonları

Eğer göz makyajında biraz daha parlak renklere yer vermek istersen, kahverengi gözlere çok yakışan mor ve soğuk pembe tonlarından yardım alabilirsin. Özellikle mor, kahverengi gözlerini çok daha açık renkte göstereceği için, parti ve gece makyajlarında tercihin olmalı. Far paleti önerimiz de tabii ki en güzel mor ve pembe tonlarını içeren L'Oréal Paris Berry Much Love far paleti.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön