loader

Kahverengi gözlülere ilham verecek 5 göz makyajı önerisi

Favoriye Ekle
Kahverengi gözlülere ilham verecek 5 göz makyajı önerisi

Makyajı kusurlarını kapamak için değil de, doğal güzelliğini vurgulamak için yapıyorsan doğru yoldasın! Makyaj yaparken, elmacık kemiklerimizi ön plana çıkarmak, dolgun dudaklarımızı ilgi odağı yapmak, göz rengimizi vurgulamak gibi amaçlarla yola çıkıyoruz! Sen de mi? Öyleyse, kahverengi bakışlarını vurgulamana yardımcı olacak bu 5 öneri sana geliyor!

1. Bronz tonlar

Yaz trendlerine de uygun olan bronz ışıltılı bir makyaj kahverengi gözlere çok yakışıyor! Yarattığın kontrastla tüm bakışları üzerine toplayacaksın!

2. Nokta detaylı eyeliner

Hem farklı, hem pratik bir seçim arıyorsan, bu nokta detaylı eyeliner stilini deneyebilirsin. Makyajın tonları göz renginle de harika bir uyum yakalayacak!

3. Nude tonlar kuyruklu eyeliner

Bu göz makyajı klasiği kahverengi gözlere o kadar yakışıyor ki!

4. Alt - üst eyeliner

Yenilikçi kızlarımız buraya! Farklılığı seviyor, grafik göz makyajları tam bana göre diyorsan, bu stili bir an önce deneyebilirsin.

5. Marjinal renkler

Kahverengi gözlerine farklı renk tonları da çok yakışacak! Neon bir turuncudan, limon sarısına aklına gelebilecek birçok tonu kahve gözlerinle kombinleyebilirsin. Unutma, açık tonlar kahverengi gözlerinin daha da ön plana çıkmasını sağlayacak. 

Seçimini yaptın mı? Önce hangi göz makyajını deneyeceksin?

Bonus: Mavi tonlar

Kahverengi ile en iyi kontrast yaratan renklerin başında mavi geliyor. Sen de mavi farını ister üst kirpik dibine, ister alt kirpiklerine sürebilirsin. Eğer göz makyajında farklılık seviyorsan mavi maskara ile değişik bir makyaj stili yakalayabilirsin. Duygu Özaslan'ın da çok sevdiği bu renk, kahverengi gözlere çok yakışıyor. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön