loader

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kalır?

Favoriye Ekle

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en yaygın olanlarından biri de kalıcı eyeliner yöntemi. Kalıcı eyeliner yaptırmak isteyenlerin sayısı günden güne artarken biz de kalıcı eyelinerın nasıl yapıldığını ve ne kadar kaldığını seninle paylaşmak istedik.

Kalıcı eyeliner yöntemi aslında yeni değil, kalıcı makyajın çıktığı ilk günden beri kalıcı eyeliner da hayatımızda. Fakat eskiden yapılan kalıcı eyelinerlar etkisini daha hızlı kaybediyor ve gözlerde silik bir makyaj görünümü bırakıyordu. Kullanılan malzemelerin geliştirilmesi ile birlikte artık daha kaliteli kalıcı eyeliner uygulamaları yapılmaya başlandı. Sen de kalıcı göz makyajı yaptırmayı düşünüyorsan bu makalemizde kalıcı eyelinera dair merak ettiğin soruların cevaplarını bulabilirsin.

Kalıcı eyeliner nedir?

Kalıcı eyeliner nedir?

Kalıcı eyeliner uygulaması, üst kirpiklerin dibine yapılan ince eyeliner dövme işlemine verilen isim. Kalıcı eyeliner genellikle siyah renkli olarak yapılır, kişinin tercihine göre kuyruklu veya kuyruksuz eyeliner olarak düzenlenebilir.

Kalıcı eyeliner yönteminin amacı, kişinin günlük yaptığı eyelinerı kalıcı hale getirmek ve her gün ayna karşısında zaman kaybetmesini önlemek.

Kalıcı eyeliner nasıl yapılır?

Kalıcı eyeliner nasıl yapılır?

Kalıcı eyeliner makyajı mutlaka güzellik kliniklerinde, profesyonel bir ortamda yapılmalıdır. Uzmanlar tarafından yapılan bu uygulamada profesyonel kalıcı makyaj ürünleri kullanılır ve ürünler her müşteriden sonra steril edilir. Bu nedenle kalıcı eyeliner fiyatlarının yüksek olmasına şaşırmamak gerekir. (Tıpkı bir dövme işlemi gibi düşünebilirsin.)

Kalıcı eyeliner yaptırmak için ilk önce göz kapağına lokal anestezi etkili bir krem sürülüyor. Kirpik diplerin uyuştuktan sonra eyeliner uygulaması başlıyor. Tıpkı dövme gibi, eyeliner çizgisi göz kapağına işlenir. Bu aşamada eyelinerın nasıl görünmesini istiyorsan mutlaka uzmanlarla paylaşmalı ve talebine göre yönlendirmelisin. Gözlerini olduğundan daha büyük gösterecek eyeliner modellerini tercih etmeni öneririz. Abartılı eyeliner görünümleri yerine daha sade, minimal ve göz yapısına yakışacak kalıcı eyeliner tasarımını seçmelisin.

Kalıcı makyaj cihazı kullanılarak eyeliner uygulaması ortalama 60 dakika içinde tamamlanır. Kalıcı eyeliner yaptırdıktan sonra günlük hayatına devam edebilirsin. Minik bir sızlama ve yanma hissinin olması çok normal. Birkaç güne daha rahat hissedeceksin.

Evde kalıcı eyeliner mümkün mü?

Evde kalıcı eyeliner mümkün mü?

Kalıcı eyeliner fiyatlarını yüksek bulan veya kalıcı eyeliner riskine girmek istemeyenler çareyi evde eyeliner çekmekte buluyorlar. Evde kalıcı makyaj yapmak mümkün değil ama gün boyu kalıcı olan eyelinerları kullanarak 'günlük' kalıcı eyeliner yapabilirsin. Açıkçası, biz de senin gibi kalıcı makyaj yaptırmak yerine tercihini en iyi eyelinerlardan yana kullananlar arasındayız!

Eyeliner acemileri veya hızlı eyeliner çekmeyi öğrenmek isteyenleri buraya alalım! Maybelline New York Hyper Easy Likit Eyeliner, eyeliner çekerken hata yapma riskini en aza indiriyor, yumuşacık ucu sayesinde incecik çizgiler yaratıyor. Yenilikçi esnek ucu sayesinde kirpik diplerinde istediğin eyeliner görünümünü saniyeler içinde yaratabilirsin. Eyelinerı kirpik dibine yerleştir, dış köşeye doğru ilerle ve boşluksuz, kusursuz eyeliner görünümünün tadını çıkar. Evde eyeliner çekmenin en avantajlı kısımlarından biri de istediğin görünümleri yaratabilmek. Kalıcı eyelinerda sadece tek bir eyeliner tasarımı seçebilirken, Hyper Easy kullanarak her gün farklı eyeliner modelleri deneyebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kalıcı eyeliner ne kadar kalır?

Kalıcı eyeliner ne kadar kalır?

Kalıcı eyeliner gözlerde en fazla 2 yıla kadar kalıcılığını koruyabiliyor. Kalıcı eyeliner yaptırdıktan 1,5 sene sonra eyelinerde solma, aralarda boşluk gibi problemler görmeye başlayabilirsin. Eyeliner görünümü de 2 yıl içinde tamamen kaybolur. Eğer kalıcı eyeliner görünümünü uzatmak istersen yeniden bu işlemi yaptırarabilirsin.

Kalıcı eyeliner tekniği ömür boyu kalıcı olamaz. Çünkü bu uygulama derinin sadece 1-2 kat altına kadar inebiliyor. Vücudumuzdaki dövmelerin derinin 5-6 kat altına işlendiğini düşünürsek, kalıcı eyelinerın neden bu kadar çabuk silindiğini anlayabiliriz.

Evde zahmetsiz 24 saate kadar kalıcı eyeliner yapmak için sana Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner'i öneririz. Mat siyah eyeliner görünümlerini seviyorsan bu eyelinera bayılacaksın. Göz makyajından 24 saat boyunca akmayan eyeliner ile istediğin kadar iddialı ve dramatik görünümler yaratabilirsin. Evde eyeliner çekmenin en güzel yanı ise, eyeliner modelini beğenmezsen kolayca silebilir, yenisini çizebilirsin.

Kalıcı eyelinerın bakımı nasıl olmalı?

Kalıcı eyelinerın bakımı nasıl olmalı?

Kalıcı eyeliner yaptırdıktan sonra ilk 24 saat gözlerini suyla temas ettirmemelisin. Yapılan kalıcı makyaj işleminin daha uzun süre kusursuz görünmesini sağlamak için diğer makyaj malzemeleri ile birleştirmen önerilmiyor. Yani kalıcı eyelinerın üzerine göz kalemi, far gibi ürünler sürmek eyelinerın solmasına yol açabilir!

Kalıcı eyeliner yaptıranlar genellikle birkaç hafta sonra rötuş için kontrole gidiyorlar. Sen de kontrollerini aksatmadan gitmeli, rötüş bakımlarını yaptırmalısın. Aksi takdirde kalıcı eyelinerında erken dönemde solma, renk atması gibi problemler olabilir.

Daha zahmetsiz, pratik ve kolay bir şekilde eyeliner çekmek isteyenlere Maybelline New York Master Ink Mat Eyeliner'ı önerelim. İkonik eyeliner listesinde ilk sıralarda yer alan bu eyeliner, hızlı kuruduğu ve bulaşma yapmadığı için çok kolay sürülüyor. Yoğun mat bitişi ve 24 saat boyunca bozulmayan formülü sayesinde gözlerinde ideal eyeliner görünümü yaratmak bu eyeliner ile çok kolay olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler