loader

Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir? Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Son zamanların en popüler kalıcı kaş uygulamaları merceğimiz altında: Kalıcı kaş şekillendirme, kaş laminasyonu ve microblading hakkında merak ettiğin her şeyi bir araya getirdik!

Kaş laminasyonu, microblading ve kalıcı kaş makyajı bizim de en çok dikkatimizi çeken işlemlerden. Kaşlarda mükemmel görünümü ararken doğallıktan ödün vermemek için bu uygulamaları çok iyi araştırmalısın. Kaşlarına kalıcı şekillendirme yaptırmanın zararlarını ve faydalarını senin için araştırdık. Kalıcı kaş makyajı ile ilgili önerilerimizi merak ediyorsan okumaya devam et!

Kaş laminasyonu (kaş liftingi) nedir?

Kaş laminasyonu (kaş liftingi) nedir?

Kaş laminasyonu, bir diğer adıyla kaş liftingi, kaşların 6 ila 8 hafta arasında yukarı doğru taranmış gibi görünmesi, kaşların düşük görünmemesi amacıyla yapılan yarı kalıcı kaş makyaj uygulamasıdır. Kaş laminasyonu için önce kaşlar, özel bir şampuan ile yıkanarak makyaj kalıntılarından temizleniyor. Daha sonra özel yapıştırıcılar kullanılarak kaşların yukarı doğru hafif kalkık görünmesi sağlanıyor. Kaş laminasyonu için kullanılan yapıştırıcılar, kaşların 8 haftaya kadar sabit kalmasını sağlıyor. "Kaş ütüleme" olarak da bilinen bu uygulama özellikle sert, aşağı doğru kıvrık kaş telleri için öneriliyor.

- Kaş laminasyonunun yararları

Kaş laminasyonu, iki ay boyunca kaşların daha sabit görünmesini sağlıyor. Günlük kaş makyajı yapmak yerine iki ayda bir yaptıracağın kaş laminasyonu, yüzünde lifting etkisi yaratacaktır.

Bu işlemi yaptırmak istersen kaş laminasyonu yapan güzellik merkezlerini çok dikkatlice araştırmalı, alanında uzman estetisyenler ile birlikte çalışmalısın.

- Kaş laminasyonunun zararları

Kaş laminasyonu, kimyasal yapıştırıcılar ile uygulanan yarı kalıcı kaş makyajıdır. Kaş laminasyonunu yaptıranlar, kaşlarının sertleştiğini ve yapay bir görünüm aldığını söylüyorlar. Kaşlarında kusursuz bir güzelliğin yanı sıra doğal görünüme de önem veriyorsan kaş laminasyonu sana uygun olmayabilir.

Kaş laminasyonunun fiyatı, uygulama süresinin uzuluğuna ve kaşların yoğunluğuna göre değişiyor ve bize göre bu işlemin dezavantajlarından biri. Kaşlarına yarı kalıcı ve kimyasal bir işlem yaptırmak yerine bizim daha iyi bir önerimiz olacak!

Microblading nedir?

microblading nedir

"Microblading nedir?" sorusu ise en çok merak edilen konulardan biri. Microblading, diğer bilinen adıyla kaş kontürü, dövme yöntemi ile kaşlara yapılan kalıcı bir kaş makyajıdır. Eğer şekilsiz, ince ve boşluklu bir kaş görünümüne sahipsen, microblading kaşlar senin için kurtarıcı olabilir.

Microblading uygulaması ile ilk önce yüzün oranlarına uygun bir şekilde kaş çizimi yapıldıktan sonra, kıl tekniği ile kaşlara kalıcı dövme yapılır. Böylece kaş kontürü iyice belirginleşir ve dolgunlaşır.

- Microblading'in yararları

Microblading yaptıranlar, genellikle seyrek, ince ve boşlukları olan kaşlara sahiptirler. Sürekli kaş makyajı yapmaya gerek kalmadan, kalıcı kaş makyajı yaptırmak pratik olabilir. Özellikle yüzün oranları ölçülerek çizilen doğru kaş kontürü ve doğal microblading kıl tekniği ile şekillendirilen kaşlar son derece güzel görünebilir.

- Microblading'in zararları

Bize sorarsan, microblading uygulaması son derece riskli ve cesaret isteyen bir işlem. Öncelikle yapan kişinin işinde çok yetenekli olması ve doğal kaş kılı çizme konusunda başarılı olması gerekiyor.

Microblading'in en riskli kısmı ise, microblading iğnesi ile kaşlara dövme yapılıyor olması. Yani sonuçtan memnun kalmama ihtimalinde geri dönüşü son derece zor olabiliyor. Dövme yöntemi ile yapıldığı için acısı bir yana, her ne kadar 1 sene kadar kalıcı olduğu söylense bile birkaç ay içinde kaşlara uygulanan kalıcı kaş boyasının renginin solduğu da bir gerçek. Yani kısacası, microblading yaptıranlar kaş makyajına veda ettik diye düşünseler de, kısa bir süre sonra bu solgunluğu gizlemek için soluğu yine kaş kalemlerinin yanında almaları yüksek bir ihtimal. İşte bu dezavantajları yaşamaman için, sana kalıcı kaş uygulaması hakkında harika ve pratik bir önerimiz var!

Kalıcı kaş makyajı önerisi

Kaş kalemiyle kalıcı kaş makyajı

Kaş kalemiyle kalıcı kaş makyajı

Kaşlarına kalıcı bir işlem yaptırmaktan çekiniyorsan, ilk tercihin kalıcı etkili kaş kalemlerini kullanmak olabilir. İnce uçlu bir kaş kalemiyle kaşlarındaki boşlukları doldurabilir, daha belirgin bir görünüm elde edebilirsin.

Maybelline Brow Ultra Slim Kaş Kalemi, incecik ucu sayesinde tam bir kaş kılı inceliğinde çizgiler çekmeyi sağlıyor. Eğer kaşların seyrekse ve boşluklar varsa, bu ince uçlu kaş kalemiyle kaşlarını kolaylıkla doldurabilirsin. Kaş kaleminin arkasındaki kaş fırçası ile kaşlarını tarayarak çok daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.

Kaş maskarası ile kalıcı kaş makyajı

Kaş maskarası ile kalıcı kaş makyajı

Kaşlarını yukarı doğru sabitleyerek kalkık kaş görünümü ve kaş laminasyonu etkisini elde edebilirsin. Bunun için sadece kalıcı formüllü bir şeffaf kaş maskarasına ihtiyacın var. Maybelline Brow Fast Sculpt Şeffaf Kaş Maskarası, minik fiber fırçası ile çok kolay bir kullanıma sahip. Tüm kaşları kavrayarak kolayca taranmasını sağlıyor. Ayrıca jel formülü sabitlendikten sonra kaşların uzun süre sabit kalmasını sağlıyor.

Kaş pomadı ile kalıcı kaş makyajı

Kaş pomadı ile kalıcı kaş makyajı

Kaş pomadları da, kalıcı kaş makyajı için çok kullanışlı kaş ürünlerinden. Eğer ince ve seyrek kaşların varsa, kaş pomadlarıyla kolay bir şekilde kaşlarını doldurabilirsin. Maybelline Tattoo Brow Pomade, dövme etkisi ile 24 saate kadar kalıcı kaş görünümü elde etmeni sağlayacak. Suya ve transfere dayanıklı bir formüle sahip olduğu için, gün içerisinde bozulma derdi yaşamayacaksın. Üstelik bir tarafı kesik bir tarafı kıl olan fırçası ile çok kolay bir şekilde uygulayabilir, doğal bir bitiş verebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön