loader

Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir? Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle
Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir? Nasıl Yapılır?

Son zamanların en popüler kalıcı kaş uygulamaları merceğimiz altında: Kalıcı kaş şekillendirme, kaş laminasyonu ve microblading hakkında merak ettiğin her şeyi bir araya getirdik!

Kaş laminasyonu, microblading ve kalıcı kaş makyajı bizim de en çok dikkatimizi çeken işlemlerden. Kaşlarda mükemmel görünümü ararken doğallıktan ödün vermemek için bu uygulamaları çok iyi araştırmalısın. Kaşlarına kalıcı şekillendirme yaptırmanın zararlarını ve faydalarını senin için araştırdık. Kalıcı kaş makyajı ile ilgili önerilerimizi merak ediyorsan okumaya devam et!

Kaş laminasyonu (kaş liftingi) nedir?

kalıcı kaş makyajı

Kaş laminasyonu, bir diğer adıyla kaş liftingi, kaşların 6 ila 8 hafta arasında yukarı doğru taranmış gibi görünmesi, kaşların düşük görünmemesi amacıyla yapılan yarı kalıcı kaş makyaj uygulamasıdır.

Kaş laminasyonu için önce kaşlar, özel bir şampuan ile yıkanarak makyaj kalıntılarından temizleniyor. Daha sonra özel yapıştırıcılar kullanılarak kaşların yukarı doğru hafif kalkık görünmesi sağlanıyor. Kaş laminasyonu için kullanılan yapıştırıcılar, kaşların 8 haftaya kadar sabit kalmasını sağlıyor. "Kaş ütüleme" olarak da bilinen bu uygulama özellikle sert, aşağı doğru kıvrık kaş telleri için öneriliyor.

- Kaş laminasyonunun yararları

Kaş laminasyonu, iki ay boyunca kaşların daha sabit görünmesini sağlıyor. Günlük kaş makyajı yapmak yerine iki ayda bir yaptıracağın kaş laminasyonu, yüzünde lifting etkisi yaratacaktır.

Bu işlemi yaptırmak istersen kaş laminasyonu yapan güzellik merkezlerini çok dikkatlice araştırmalı, alanında uzman estetisyenler ile birlikte çalışmalısın.

- Kaş laminasyonunun zararları

Kaş laminasyonu, kimyasal yapıştırıcılar ile uygulanan yarı kalıcı kaş makyajıdır. Kaş laminasyonunu yaptıranlar, kaşlarının sertleştiğini ve yapay bir görünüm aldığını söylüyorlar. Kaşlarında kusursuz bir güzelliğin yanı sıra doğal görünüme de önem veriyorsan kaş laminasyonu sana uygun olmayabilir.

Kaş laminasyonunun fiyatı, uygulama süresinin uzuluğuna ve kaşların yoğunluğuna göre değişiyor ve bize göre bu işlemin dezavantajlarından biri. Kaşlarına yarı kalıcı ve kimyasal bir işlem yaptırmak yerine bizim daha iyi bir önerimiz olacak!

Microblading nedir?

microblading nedir

"Microblading nedir?" sorusu ise en çok merak edilen konulardan biri. Microblading, diğer bilinen adıyla kaş kontürü, dövme yöntemi ile kaşlara yapılan kalıcı bir kaş makyajıdır. Eğer şekilsiz, ince ve boşluklu bir kaş görünümüne sahipsen, microblading kaşlar senin için kurtarıcı olabilir.

Microblading uygulaması ile ilk önce yüzün oranlarına uygun bir şekilde kaş çizimi yapıldıktan sonra, kıl tekniği ile kaşlara kalıcı dövme yapılır. Böylece kaş kontürü iyice belirginleşir ve dolgunlaşır.

- Microblading'in yararları

Microblading yaptıranlar, genellikle seyrek, ince ve boşlukları olan kaşlara sahiptirler. Sürekli kaş makyajı yapmaya gerek kalmadan, kalıcı kaş makyajı yaptırmak pratik olabilir. Özellikle yüzün oranları ölçülerek çizilen doğru kaş kontürü ve doğal microblading kıl tekniği ile şekillendirilen kaşlar son derece güzel görünebilir.

- Microblading'in zararları

Bize sorarsan, microblading uygulaması son derece riskli ve cesaret isteyen bir işlem. Öncelikle yapan kişinin işinde çok yetenekli olması ve doğal kaş kılı çizme konusunda başarılı olması gerekiyor.

Microblading'in en riskli kısmı ise, microblading iğnesi ile kaşlara dövme yapılıyor olması. Yani sonuçtan memnun kalmama ihtimalinde geri dönüşü son derece zor olabiliyor. Dövme yöntemi ile yapıldığı için acısı bir yana, her ne kadar 1 sene kadar kalıcı olduğu söylense bile birkaç ay içinde kaşlara uygulanan kalıcı kaş boyasının renginin solduğu da bir gerçek. Yani kısacası, microblading yaptıranlar kaş makyajına veda ettik diye düşünseler de, kısa bir süre sonra bu solgunluğu gizlemek için soluğu yine kaş kalemlerinin yanında almaları yüksek bir ihtimal. İşte bu dezavantajları yaşamaman için, sana kalıcı kaş uygulaması hakkında harika ve pratik bir önerimiz var!

Kalıcı kaş makyajı önerisi

Unbelieva BrowEvde kalıcı kaş makyajı yapmak isteyenleri buraya alalım. Dışarıdaki kalıcı kaş boyama, kaş laminasyonu ve microblading uygulamalarının fiyatının yanından bile geçemeyecek kadar ekonomik ve çok pratik bir önerimiz olacak: L'Oréal Paris Unbelieva Brow Uzun Süreli Kalıcı Kaş Jeli.

Unbelieva Brow kaş jeliyle 3 güne kadar kaşlarında "Kalıcı kaş makyajı" etkisini görebilirsin. Bu kaş jelinin, diğer jellerden farkı çok daha uzun sürede etkili bir kalıcı kaş şekillendirme etkisi sağlamasıdır. Kaşlarında neredeyse kaş laminasyonu kadar etkili, fakat oldukça doğal ve yumuşak görünüm yaratmak için Unbelieva Brow kaş jelini kullanmalısın.

Unbelieva Brow nasıl kullanılır?: Kaş jeliyle önce kaşlarının aralarındaki boşlukları doldur. Daha sonra açılı kaş fırçası ile kaşlarının çerçevesini oluştur. Son olarak kaş tarağı ile kaşlarını tarayarak fazla ürünü al ve kaşlarına doğal bir görünüm kazandır. Unbelieva Brow ile 3 güne kadar kalıcı kaş makyajının tadını çıkar! Bu kalıcı kaş boyası hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön