loader

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Kalıcı makyaj uygulamaları son zamanlarda çok dikkatimizi çekmeye başladı! Kalıcı eyeliner, kalıcı fondöten ve kalıcı dudak renklendirme gibi işlemler çok pratik ve etkili görünüyor. Peki kalıcı makyaj nasıl yapılır? İtiraf edelim, biz de kalıcı makyajın nasıl yapıldığını ve hangi ürünlerin kullanıldığını çok merak ediyorduk. Kalıcı makyaj konusunu detaylıca araştırdık ve sonuçlarını seninle paylaşıyoruz. Eğer sen de kalıcı makyaj yaptıranların yorumlarını merak ediyorsan makyaj.com editörlerin deneyimlerinden ve önerilerinden yararlanabilirsin.

Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaj yani "mikro-pigment" derinin hemen altına tek kullanımlık iğnelerle uygulanan renklendirme işlemidir. Kalıcı makyajda doğal renklerin kullanılmasına özen gösterilir. Kalıcı makyajda mineralli renklendirme ürünleri kullanılarak işlemin daha naturel görünmesi amaçlanır.

Kalıcı makyaj tıpkı dövme uygulaması gibi kalıcı sonuçlar ortaya çıkarır. Kalıcı makyaj sildirmek de oldukça zor! Bu yüzden biz kalıcılığına güvendiğimiz makyaj malzemeleriyle gün içinde kalıcılık sağlayan görünümleri daha pratik buluyoruz. Kalıcı makyajın en az 12 saat cildinde kusursuz görünmesi bizim için yeterli. Seçtiğimiz en iyi makyaj malzemeleriyle bu görünümü 16 saate kadar çıkardığımız bile oldu!

Sen de kalıcı görünen makyaj yapmak ve dışarıda makyaj tazelemek zorunda kalmak istemiyorsan makyajında su geçirmez makyaj malzemeleri gibi güvendiğin ürünleri kullanmalısın. Peki, kalıcı makyaj nasıl yapılır, hangi ürünler kullanılır? Makalenin devamında bulabilirsin.

Kalıcı fondöten

kalıcı fondöten

Kalıcı fondöten uygulaması için kişinin cilt tonuna yakın kalıcı serum uygulamaları yapılır. Deri altına uygulanan bu renklendirici, kişinin cildindeki kusurları gizler ve yüze parlaklık kazandırır. Ortalama 40 dakika süren 3 seansta kalıcı fondöten işlemi tamamlanır. Kalıcı fondötenin etkisi genellikle 1 sene sonra kendiliğinden kaybolur.

Bize göre kalıcılığına güvendiğin makyaj malzemeleriyle kusursuz ten görünümü yaratmak daha kolay. Kalıcı ten makyajı için performansına güvendiğin fondöten, kapatıcı ve makyaj bazı gibi ten ürünlerini kullanmalısın. Ten makyajının cildine adeta çift taraflı bantla yapıştırılmış gibi kalmasını istiyorsan L'Oréal Paris Infaillible Super Grip makyaj bazını kullanmanı tavsiye ederiz. Yüzde doğal bir mat görünüm sağlayan bu makyaj bazı, gözeneklerini gizliyor ve aşırı parlamayı kontrol altına alıyor. Makyaj bazından sonra 30 saate kadar kalıcı olan Maybelline New York Super Stay Active Wear fondöteni uygulayabilirsin. Bulaşmaya karşı dayanıklı olan Maybelline Fondöteni özel günlerde veya uzun saatler makyajını tazeleme şansı bulamadığın zamanlarda gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin.

Makyajının kusursuz görünmesi için kapatıcı adımını atlamamalısın. NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Contour Concealer, yüzündeki tüm kusurları, lekeleri ve izleri kusursuz bir şekilde gizler ve dayanıklı yapısıyla gün boyu cildinde sabit kalır. NYX kapatıcını kullanarak sivilcelerini, göz altındaki koyu halkaları ve güneş lekelerini dengeli bir şekilde kapatabilirsin.

Kalıcı göz makyajı nasıl yapılır?

Kalıcı göz makyajı nasıl yapılır?

Kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner uygulamaları çok popüler! Merak etme, kalıcı eyeliner işlemi düşündüğün kadar acılı değil. Göz kapağına bölgesel anestezi uygulanarak işlemin acısız olması sağlanıyor. Göz kapağının altına gönderilen renklendirici sayesinde eyeliner çizgisi yaratılır ve kişinin gözlerinin daha büyük görünmesi sağlanır. Kalıcı eyeliner ve dipliner uygulaması 2 yıl boyunca kalıcılık sağlar.

Peki ya evde kalıcı göz makyajı yapmak mümkün mü? Gün boyu kalıcı olan göz makyajı için ihtiyacın olan ilk ürün krem formdaki göz farları. Krem göz farlarının kalıcılığı daha uzun süre devam ettiği için seni yarı yolda bırakmazlar. Maybelline New York Color Tattoo 24H Göz Farı 35 On And On Bronze rengini göz kapağının tamamına uygula. Parmağınla krem farı uygulamak çok daha kolay! Bronz far, göz makyajına doğal bir ışıltı kazandırır ve ıslak bitişiyle modern bir görünüm sağlar. Göz makyajını ortaya çıkarmak ve gözlerini daha büyük göstermek için iki kat maskara sürmelisin. Lancome Lash Idole Maskara, anında hacim ve lifting etkisi kazandırır. Gün boyu kalıcı, hafif formülü ve topaklanma karşıtı özelliği sayesinde göz makyajına kalıcı ve kusursuz bir bitiş verir.

Editörün önerisi: Makyajının tamamlayıcısı olan kaşlarını es geçmemelisin. Maybelline New York Tattoo Brow 36h Kaş Kalemi kaşlarının aralarındaki boşluklara uygula. Yumuşacık uygulama imkanı sağlayan bu kaş kalemi, kaşları kırmıyor ve 36 saate kadar kalıcılık sağlıyor. Kaş makyajını tamamladıktan sonra kaşlarını yukarı doğru tarayarak sabitlemelisin.

Kalıcı allık mümkün mü?

Yüzünü renklendir & aydınlat

Evet, kalıcı allık işlemi yapılıyor. Kalıcı allık yaptırırken mutlaka naturel renkleri seçmeli ve ürünün doğal yayıldığından emin olmalısın. Yapay duran allık görünümleri seni mutsuz edebilir. Kalıcı allık yöntemi, çoklu iğnelerle deri altının renklendirilmesiyle tek seansta tamamlanır.

Bize göre likit ve kremsi makyaj ürünlerinin kalıcılığı her zaman daha fazla oluyor. Bu yüzden gün boyu kalıcı olan allık ve aydınlatıcı seçiminde tercihimizi bu ürünlerden yana kullanıyoruz. Renkli ve fresh görünmek istediğimiz günlerde NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Soft Cheek Likit Allık tercih ediyoruz. Bu serideki fuşya allık Showgirl rengi, özellikle esmer ve buğday tenlilere çok yakışacak! Likit allığını parmaklarınla dağıtarak daha doğal görünmesini sağlamalısın.

Makyajına daha aydınlık ve taze bir görünüm kazandırmak istediğinde Yves Saint Laurent Touche Eclat Shimmer Stick aydınlatıcıyı uygulamalısın. Yüzünün yüksek yerlerine stick aydınlatıcını uygula ve parmaklarınla tampon hareketlerle dağıt. YSL aydınlatıcı, hafif, kremsi dokusuyla ve kolay kullanılan stick formuyla homojen aydınlık bir bitiş sağlıyor.

Editörün önerisi: Makyajını garanti altına almak isteyenler Lancome Fix It Forget It makyaj sabitleyicisini kullanabilirler. 24 saate kadar hem ten hem de göz makyajı renklerini korumanı sağlayan bu sabitleyici, kalıcı makyajın en önemli ipuçlarından biri!

Kalıcı dudak renklendirme

Kalıcı parlak dudaklar mümkün mü?

Kalıcı dudak makyajında genellikle nude ve kahve alt tonlu renkler tercih edilir. Seçilen renkler tıpkı dövme başlığına benzeyen ince uçlu iğnelerle deri altına gönderilir. Uygulama sonrası dudaklarda kızarıklık ve şişlik olması normal. Kalıcı dudak kontürü ile dudaklarını daha dolgun gösterebilir ve dudak hattını ortaya çıkarabilirsin.

Eğer kalıcı dudak renklendirme yaptırmak yerine Loreal kalıcı ruj gibi kalıcılığına güvendiğin ürünleri kullanmak istersen makyajcom editörlerinin önerilerine kulak vermelisin. Uzun süre kalıcı olan parlak ruj arıyorsan NYX Professional Makeup Shine Loud rujlarını denemelisin. 16 saate kadar kalıcı NYX rujlarla 3 farklı görünüm yaratmak mümkün. İki farklı ucu ile üç farklı kullanım sağlayan Shine Loud ruju ister sadece gloss, ister sadece ruj tarafını veya istersen de ikisini birden kullanarak parlak ve renkli dudaklara sahip olabilirsin. Kararını ver, kalıcı makyajını tamamla!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler