loader

Kalıcı Oje Nedir? Nasıl Uygulanır?

Favoriye Ekle

Kalıcı oje uygulaması hakkında bilmen gereken her şeyi senin için araştırdık.

Duş alımı, denize veya havuza girmek gibi etmenler, ojelerimizin kalıcılığını ne yazık ki etkiliyor. Özellikle de tırnakların uç kısımlarından fire veren ojeler, oldukça çirkin bir görüntüye neden oluyor. Bu durumdan bunalan ve devamlı ojelerini yenilemek durumunda kalan biz kadınlar içinse kalıcı ojeler tam bir hayat kurtarıcı oluyor. Kalıcı oje dosyasını açtığımız bu makalede, “kalıcı oje nedir?”, “tırnaklara kalıcı oje nasıl yapılır?” ve “kalıcı oje nasıl çıkar?” gibi bilgileri seninle paylaşıyor olacağız.

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje, sıradan ojelere kıyasla çok daha uzun süre tırnaklarda kalabilen, su ile temasında hemen çıkmayan ojelerdir. Son zamanlarda biz kadınların sıklıkla tercih ettiği bu ojeler, yapılarının ve uygulama tekniklerinin farklılığı ile biliniyorlar. Kuaförlerde oldukça trend olan bu kalıcı oje uygulaması, artık evlerde de kolaylıkla uygulanabiliyor.

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje uygulaması için ihtiyacın olan birkaç ürün söz konusu. Bunlar;

  • Oje bazı,
  • UV/LED lamba
  • Dilediğin renkte bir kalıcı oje,
  • Top coat

Şimdi sana izlemen gereken adımları anlatalım.

1. Törpüleme Adımıyla Başla

Kalıcı oje uygulaması yapmadan evvel tırnaklarının törpülemeni öneriyoruz. Kare, oval, ya da badem tırnak şekillerinden en sevdiğini, tırnaklarına uygulayarak şekillendirme adımını tamamlayabilirsin. Ayrıca 3 taraflı tırnak törpüsüyle, tırnaklarının üst yüzeyini de törpüleyip parlatmayı unutma. Bu aşama, tırnaklarının oje uygulamasında çok daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

2. Oje Bazı Uygula

Bu aşama özellikle de kalıcı oje öncesi son derece önemli. Tırnaklarının ojeyi daha iyi tutmasına yardımcı olan bu adım, aynı zamanda kalıcı ojenin ekstra pürüzsüz görünmesini de sağlayacaktır.

Editörün önerisi: Ojenin kalıcılığını artırırken, tırnaklarına bakım yapan bir baz önerisi almak ister miydin? Cevabını duyar gibiyiz. O halde seni Maybelline Super Stay Güçlendirici Tırnak ve Oje Bazı ile tanıştıralım. Bizim hem baz hem de tırnak güçlendiricisi olarak sıklıkla tercih ettiğimiz bu oje bazı, tırnaklarımızın çok daha bakımlı görünmesini sağlıyor. Ayrıca yumuşak yapılı tırnakların sertleşmesine de yardımcı ürün, tırnak kırılmalarının önüne geçiyor. Kalıcı ojeler ve güçlü tırnaklar için tercih ettiğimiz bu ürüne senin de bayılacağından eminiz.

3. UV/LED Lamba ile Sabitle

Kalıcı ojeni, sürmeden evvel baz uygulamasını yaptıktan sonra tırnaklarını UV ışığı altında 30 saniye kadar tutman gerekiyor. Bu işlem, bazın sabitlenmesini sağlarken ojenin kalıcılığını artırıyor. Bu gibi ışıkları tırnak bakım ürünleri ile manikür/pedikür seti satışı sağlayan yerlerden temin edebilirsin

4. Kalıcı Ojeni Uygula

Ve geldik en güzel noktaya. Artık kalıcı ojeni sürmek için hazırsın. Dilediğin renkte seçeceğin ojeyi, tırnaklarına uygula. İstersen nail art yap. Seçim senin!

Editörün önerisi: Maybelline Super Stay 7 Gün Kalıcı Ojelerini denedin mi? Biz bu ojelerin renklerine ve dokularına gerçekten hayranız! Işıltılı tonların yanı sıra, düz ve nude renkleriyle de adeta baş döndüren bu kalıcı ojeler, 7 gün kalıcı etkiye sahipler. Su ile temas halinde kolayca çıkmayan, birbirinden çarpıcı ve trend renkleriyle de gönlümüzü fetheden bu ojeleri şiddetle denemeni tavsiye ediyoruz! Üstelik diğer ojelere nazaran, yapısı kolay bozulmuyor ve çok daha uzun süre kullanılabiliyor. Bizce bir şans vermeye değer.

5. Top Coat ile Sabitle

Bu ifadeyi duymamış ve de “top coat nedir?” diye merak etmiş olabilirsin. Hemen açıklayalım: Top coat, ojenin hızlı kurumasını sağlayan mükemmel bir buluş! Sen de bizim gibi ojenin kurumasını beklerken yıllarca beklemiş hissine kapılıyorsan, bu adımı es geçmemelisin.

Editörün önerisi: Maybelline oje sürümünün ardından, Maybelline Super Stay Dry Top Coat’ı mutlaka denemelisin. Ojenin saniyeler içerisinde kurumasına yardımcı olan bu ürünü, biz tırnak bakımımızdan hiç eksik etmiyoruz. Ojelerimizin kalıcılığını artırırken, parlak bir görünüme de kavuşturan bu top coat, bakımlı tırnaklarımızın en büyük sırrını oluşturuyor. Artık bu sırrı da seninle paylaştığımıza göre hemen ürünü temin edebileceğin yerlere bir göz at! 😊

Maybelline SuperStay Ojelerin Özellikleri Nelerdir?

Maybelline SuperStay Ojelerin Özellikleri Nelerdir?

Maybelline kalıcı ojelerden bahsetmişken, bu harika ojeleri diğerlerinden ayıran ender özelliklerine de değinelim istiyoruz. Bu ojeler;

  • 7 güne kadar kalıcılık sağlıyor
  • Tek katta kusursuz bir renk sunuyor
  • Tırnakta fırça izi asla bırakmıyor
  • Geniş fırçası ile kolay uygulama sağlıyor
  • Jel tırnak parlaklığı sunuyor
  • İçeriğindeki bilyeler sayesinde formülleri hemen bozulmuyor ve uzun süre kullanılabiliyor

E daha ne olsun? Bir ojeden beklenilebilecek bütün performanslar, Maybelline Super Stay ojelerinde mevcut. Ee, bu oje serisi bizim kalbimizi neden bu kadar çeldi sanıyorsun? 😉

Kalıcı Oje Nasıl Çıkar?

kalıcı oje nasıl çıkar?

Ve son olarak gelelim en merak edilen soruya. Tüm uğraşlarımızı verdiğimiz bu ojeleri tırnağımızdan nasıl temizleyeceğiz dersin? Hiç endişelenme. Çünkü bu da son derece kolay bir işlem. Kalıcı oje çıkarma adımı için ihtiyacın olan şey güçlü bir tırnak temizleme solüsyonu. Kozmetik mağazalarından kolaylıkla temin edebileceğin bu solüsyonlar ile kalıcı ojeni tırnaklarından temizleyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/