loader

Kalıcı Yaz Makyajında Hangi Ten Ürünlerini Kullanabilirsin?

Favoriye Ekle

Kalıcı yaz makyajı için kullanabileceğin en dayanıklı makyaj malzemelerini bir araya getirdik!

Yaz aylarında makyaj yaparken en çok dikkat ettiğimiz konuların başında kalıcılık meselesi geliyor. Makyajın daha kalıcı olması, sıcakta eriyip gitmemesi ve neme karşı dayanıklı olması bizim için çok önemli! Yaz makyajının kalıcılığı tamamen kullandığın makyaj malzemelerinin elinde! Her ne kadar saatlerini harcayarak dumanlı göz makyajı yapsan dahi, iyi bir far paleti kullanmadığında göz makyajının birkaç saat içinde aktığını görebilirsin.

Makyaj emeklerini boşa çıkarmayacak en kalıcı makyaj malzemelerini seninle paylaşıyoruz. Yaz sıcaklarına dayanıklı ve tabii ki de yaz makyajına yakışacak en iyi makyaj malzemeleri için yazının devamına bekleniyorsun.

Kalıcı makyaj bazı önerisi

Kalıcı makyaj bazı önerisi

Yaz aylarının olmazsa olmaz makyaj malzemesi bize göre makyaj bazı! Makyaj bazı kullanmak cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlarken aynı zamanda fondötenin de kalıcılığını arttıracak. Tek taşla iki kuş vurmak bu olsa gerek!

Kalıcılığına çok güvendiğimiz L'Oreal Paris Infaillible Super Grip Makyaj Bazı yaz makyajları için ideal. Ciltte çift taraflı bant etkisi yaratarak fondötenin cilde tutunmasını ve uzun saatler bozulmadan kalmasını sağlıyor. Bunu yaparken de cildin nefes almasına engel olmayan bu makyaj bazı, parlama kontrolü yapıyor, gözenek görünümünün azalmasını sağlıyor. Tam anlamıyla sihirli bir makyaj bazı!

Kalıcı fondöten önerisi

kalıcı fondöten önerisi

Yaz aylarında kullandığın fondötenin cilde nefes aldırması ve doğal bir bitiş sağlaması önemli! Hem ince yapılı, hem de yüksek kalıcılığa sahip olan bir fondöten bulmak zor olsa gerek... Makyaj.com editörleri yaza en uygun fondöteni belirledi: L'Oréal Paris Infaillible Fresh Wear Fondöten. Yenilenen formülüyle bulaşmaya dayanıklı, cilt koruyucu etkili, cilde nefes aldıran Loreal fondöten, ciltte pürüzsüz bir etki bırakıyor ve 24 saate kadar bu görünümün bozulmasına izin vermiyor.

Yaz aylarında kullandığımız fondötenin cildi güneşten korumasını ve mümkünse cilde bakım yapmasını da istiyoruz. Fresh Wear fondötenin içeriğindeki E vitamini, ciltte antioksidan etki yaratarak bakım sağlıyor, SPF 25 özelliği de cildi zararlı UVA ışınların koruyor. Cilde sağlıklı, doğal ve pürüzsüz bir bitiş sağlayan bu fondöteni her cilt tipi için öneriyoruz.

Editörün önerisi: Eğer yağlı bir cildin varsa L'Oréal Paris Infaillible Matte Cover fondöteni kullanabilirsin. Ciltte uzun süreli bir matlık sağlayan bu fondöten yüksek dereceli kapatıcılığa sahip. Yüze çok kolay uygulanıyor ve fondöten fırçasıyla kolay dağılıyor. Mat bitişine rağmen ciltte hafif bir etki bırakan Loreal mat fondöteni yaz aylarında kullanmayı çok seviyoruz.

Kalıcı kapatıcı önerisi

Kalıcı kapatıcı önerisi

Öyle bir kapatıcı düşün ki cildinde yoğun bir kapatıcılık etkisi yaratırken aynı zamanda çizgilerine dolmasın ve göz çevrende yapay bir görünüm oluşturmasın... Mümkünse de bu özelliğini gün boyu korusun! Bize göre kalıcılığı en yüksek kapatıcıların başında L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer geliyor. 24 saat boyunca süper yüksek kapatıcılık etkisi sunan Loreal concealer, ince ve kapatıcılığı yüksek formülü sayesinde ciltte dağıldıkça inceliyor ve gittikçe daha doğal görünmeye başlıyor. Uygulama sonrasında ciltte doğal, nemli ve pürüzsüz bir bitiş sağlıyor.

L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer'ı sadece göz çevresine değil, tüm yüze uygulayabilirsin. Büyük fırçası sayesinde tek darbede kapatıcılık etkisi görecek, kontür ve boyutlandırma makyajının tek uygulamada yapabileceksin. Loreal kapatıcını dağıtmak için nemli makyaj süngerinin ince ucunu veya concealer fırçasını tercih edebilirsin. Bu ürünün en güzel yanı ise sabitlemek için transparan pudraya ihtiyacın olmaması!

Kalıcı maskara önerisi

Kalıcı maskara önerisi

Yaz makyajında maskaranın akmasını istemezsin, değil mi? Suya dayanıklı ve bulaşma karşıtı bir maskara arıyorsan sana L'Oréal Paris Suya Dayanıklı Bambi Maskara'yı öneririz. Efsanevi Bambi maskaranın waterproof versyionu, yaz sıcaklarına, terlemeye ve neme oldukça dayanıklı!

Bambi maskaranın özelliği dış köşeye doğru kıvrılan, yoğun hacimli kirpikler yaratması, tıpkı Disney karakteri Bambi gibi! Kalıcı formülü sayesinde kirpiklerinde uzun süre kıvrık ve hacimli etkisini görebilir, gözlerinin daha büyük göründüğünü fark edebilirsin. Topaklanmaya karşı dayanıklı olan Loreal maskara, kirpiklerini simsiyah gösterecek ve gün boyu göz altına akmadan seni daha havalı göstermeyi başaracak. Yaz makyajında bir maskara olsun bana yeter diyenlerdensen, Bambi maskara tam sana göre!

Kalıcı aydınlatıcı önerisi

Kalıcı aydınlatıcı önerisi

Yaz aylarında fresh görünen makyajları tercih ediyoruz. Konu aydınlatıcıya gelince de sadece likit aydınlatıcılarla anlaştığımızı itiraf edelim. Likit aydınlatıcıların kalıcılığı daha yüksek ve yüzde daha hafif bir etki yaratıyorlar.

Yaz makyajında aydınlatıcı kullanmak istersen sana L'Oreal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı'yı tavsiye ederiz. Bronz, altın ve inci tonlarındaki likit aydınlatıcı, cildinde metalik yansımalar oluşturuyor ve yüzünü çok daha aydınlık gösteriyor. Yaz makyajının daha ışıltılı görünmesini istersen Loreal aydınlatıcı, fondötenlerin ve makyaj bazlarının içine de damlatabilirsin.

Kalıcı mat ruj önerisi

Kalıcı mat ruj önerisi

Yaz aylarında mat ruj sürmek mi? Evet! Yaz aylarında yumuşak bitişli mat rujları kullanmayı çok seviyoruz. Yaz sıcaklarına, yeme ve içmeye dayanıklı mat ruj arayışında olanlar için L'Oreal Paris Les Macarons Likit Mat Ruju öneriz. Yumuaşacık, kadifemsi bitişi sayesinde dudaklarda nemli bir görünüm yaratan Loreal mat ruj, renkleriyle de içimizi açıyor. 6 eşsiz makaron kokusuyla seni şımartacak mat ruj deneyimi arıyorsan canlı Loreal mat ruj renkleriyle en kısa sürede tanışmalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön