loader

Kalın kaşlı kadınların karşılaştığı 5 durum

Favoriye Ekle

Kalın kaşlı kadınlar bu 5 durumu çok iyi biliyor!

Kalın kaşların varsa öncelikle şunu belirtelim, çok şanslısın! Yüzün çerçevesini oluşturan kaşlar, ne kadar doğal ve kalın görünürlerse o kadar iddialı duruyorlar. Son yıllarda kalın kaş modası oldukça popüler! Hem sokak modasında, hem de moda haftalarında ikonik isimlerde kalın kaş modellerini sık sık görüyoruz.

Her kadının hayalinde kalın, yay gibi kaşlara sahip olmak vardır; eğer sen de bu kadınlardan biriysen artık söylenmeyi bırakmalısın! Dedik ya çok şanslısın :)

Sadece kalın kaşlı kadınların yaşadığı 5 ortak durumu araştırdık, bulduk. Bakalım sen hangilerini yaşıyorsun?

1. Kaşlarını şekillendirmek dikkat ister.

Kalın kaşlı kadınların karşılaştığı 5 durum_3

Kalın kaşların varsa doğal görünümün ne kadar önemli olduğunu farketmişsindir. Doğal şekillendirilmiş kaşlar, makyajın temelini oluşturuyor. Kalın kaşlara sahipsen ve kaşlarının daha belirgin olmalarını sağlamak için kaş kalemi kullanabilirsin. Fakat bunu yaparken dikkatli olmalısın, zaten kalın olan kaşlarını yoğun bir şekilde doldurursan, doğallıktan hızla uzaklaşabilirsin.

Kalın kaşlı kadınlar, kaşlarını doldururken en doğal bitişli kaş kalemlerini tercih etmeliler. Kaşlarının arasındaki boşuklara, ince uçlu bir kaş kalemi ile doğal kaş kıllarını taklit ederek ince çizgiler atabilirsin. Böylece kaşlarını daha fazla yoğunlaştırmadan, doğal bir şekilde belirginleştirebilirsin.

Kaş kalemi önerisi: Kaşlarının arasındaki boşlukları doğal bir şekilde doldurmak için Maybelline Brow Ultra Slim kaş kalemini kullanabilirsin. İncecik ucuyla bu kaş kalemi, doğal, belirgin ve kalın kaş makyajı için çok kullanışlı.

 

2. Cımbız en yakın arkadaşlarıdır.

Kalın kaşlı kadınların karşılaştığı 5 durum_4

Kalın kaşlara sahip olanlar çok şanslılar çünkü kaşlarını almayıp, oldukları gibi bırakabilirler. İple ve ağdayla kaş almak gibi acı verici işlemlere gerek kalmadan, sadece cımbızla birkaç tel alıp doğal ve belirgin kaş şekillerine sahip olabilirler.

Kalın kaş alma modelleri için ince kaşlarını kalınlaştırabilirsin. Öncelikle kaş kalemiyle kaşlarının çerçevesini belirle daha sonra içini doldur. Kaşlarını doldururken doğal bir sonuç almak istiyorsan mutlaka kaş rengine uygun kaş kalemi kullanmalısın. Son olarak kaşlarını yukarı doğru tarayarak daha doğal görünmesini sağlayabilirsin. Kaşlarının aralarında boşluk varsa bunları da kaş kalemiyle doldurmayı unutmamalısın. Kaşlarını kalınlaştırdıktan sonra hangi göz makyajını yaparsan yap kusursuz görüneceğine emin olabilirsin. Doğru kaş şekillendirme teknikleri için bu yazımızı okuyabilirsin.


3. Düşük kaştan nefret ederler

Kalın kaşlı kadınların karşılaştığı 5 durum_5

Kalın kaşlıların bir başka derdi ise düşük kaşlardır. Kaşlar uzadıktan sonra haliyle aşağı doğru düşmeye başlarlar. Bu düşük göz ve yorgun görünüme neden olabilir. Bu nedenle eğer kalın kaşların varsa kaş jeli ve kaş maskarası ile yukarı doğru sabitleyebilirsin. Bunun için Maybelline Brow Drama kaş maskarasını kullanabilirsin. Kaşlarını tüm gün boyu sabitleyecek ve aşağı düşmelerine engel olacak.

4. Göz makyajları her zaman ön plandadır.

Kalın kaşlı kadınların karşılaştığı 5 durum_1

Kaşlar, yüze ifadesini veren en önemli noktalardan biridir. Yüzüne uygun kaş şekline sahip olduğunda odak noktası gözlerin olacak ve bakışların çok daha ifadeli bir hal alacak. Bunun için yüzüne uygun, doğru orantılı kaşlara sahip olmalısın.

Kalın kaşlılar ise bu bölgeye daha fazla dikkat çektikleri için, yüzlerine bakıldığında en çok dikkat çeken yer gözleridir. Bu yüzden de yaptıkları göz makyajı her zaman normalden daha fazla dikkat çeker.

Eğer kaşların kalınsa ve göz makyajının daha da belirgin olmasını istiyorsan, kaşlarının altına açık tonda ışıltılı farlar uygulayarak kaşlarının daha kalkık görünmesini sağlayabilirsin. Böylece kaş ve gözlerin arasındaki mesafeyi artırabilir, daha enerjik bir görüme sahip olabilirsin. Bunun için, Maybelline Color Tattoo krem farlardan 210 Front Runner rengini kullanabilirsin.

5. Kaşlarıyla barışmaları zaman alabilir.

Kalın kaşlı kadınların karşılaştığı 5 durum_2

Kalın kaşlara sahip olmayı her ne kadar şans olarak görsek de, bazen bu durum özgüvensizliğe sebep olabiliyor. Halbuki kalın ve belirgin bir kaş şekli, hiç kaşa sahip olmamaktan kat kat daha iyi. Eğer aynaya baktığında kalın kaşların gözünü rahatsız ediyorsa, cımbızla hafif bir şekil verebilirsin. Örneğin kaşlarının ortası birbirine çok yakın ve birleşikse, buradaki kaşlarını alabilir, kaşlarının üzerini iple alarak daha doğal görünmelerini sağlayabilirsin.

Kaşlarının kusursuz görünmesi için en iyi kuaförü bulamadıysan en iyi kaş kalemini deneyebilirsin. Yumuşacık ucu, geniş renk skalası ve gün boyu kalıcı yapısıyla favori kaş ürünümüz L'Oréal Paris Skinny Definer kaş kalemlerini uygularken en çok sıkıntı yaşadığımız durumlardan biri kalın kalem uçlarıydı. Detaylı uygulamaya fırsat vermeyen kalın uçlar, doğal kaş görünümünün en büyük düşmanlarından biri. L'Oréal Paris Skinny Definer kaş kalemi ile tanıştığımızda ilk dikkatimizi çeken özelliği incecik ucu oldu. Hassas uygulama fırsatı sunan incecik ve yumuşak ucu sayesinde kaşlarımızın en ufak köşesini bile en doğal şekilde doldurabiliyoruz. Kaş kaleminin arkasındaki fırça sayesinde gün içinde düşen kaşlarımızı anında tarayıp kusursuz gösterebiliyoruz. Biz L'Oréal Paris Skinny Definer kaş kalemleriyle tanıştığımızdan beri çantamızdan ayırmıyoruz. Eğer sen de bizim gibi kalın kaşları seviyorsan bu kalemi mutlaka denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler