loader

Kalın ve Doğal Kaş Görünümü: 8 Adımda Mükemmel Kaşlar

Favoriye Ekle
Kalın ve Doğal Kaş Görünümü: 8 Adımda Mükemmel Kaşlar

Uzun zamandır herkes kaşlarını kalınlaştırıp belirginleştirmeye çalışırken, bazılarımız ise kaşlarını yalnızca en doğal halleri ile sergilemeyi tercih etti. Son yıllarda popüler olan doğal ve kalın kaş modası bizi de etkisi altına almış durumda. Doğal makyaj trendi akımına doğal kaş modelleri de eklendi. Dağınık kaşlar ve kaş makyaj hileleri sayesinde oldukça enerjik, genç ve havalı bir görünüm yakalıyoruz. Eğer sen de onlardan biriysen doğal kaşlarına 8 adımda mükemmellik kazandırmaya hazır ol. Doğal kaş modellerinin nasıl elde edildiğini merak ediyorsan aşağıdaki adımları takip ederek doğal ve kalın kaş modelini elde edebilirsin. Yüz şekline göre kaş modelleri doğru yüz hatlarını yakalamanı sağlayacak.

Birinci adım: Kalın kaş nasıl yapılır?

Birinci adım: Kalın kaş nasıl yapılır?

Doğal kaş dağınık kaş demek değil. Maskara fırçasına benzeyen bir kaş fırçası ile kaşlarını yukarı doğru tara. Böylece kaşlarının fazla kısmını daha rahat göreceksin. Doğal kaşlara ulaşmak için fazla uzun duran kaşlarını kes. Kaşlarını keserken ucu küt olan küçük makasları kullanmalısın. Küçük makaslarla kaşlarını daha risksiz kesebilirsin. 

Editörün önerisi: Dağınık kaş modellerini seviyorsan kaşlarının sadece sondaki kısımlarını kısaltabilir, baş kısımlarındaki kaşlarını uzun bırakabilirsin. 

 İkinci adım: Kaş tasarlama

İkinci adım: Kaş tasarlama

Kaşlarını şekillendirirken yüz hatlarına uygun olmasına da özen göstermelisin. Oval yüz şekline sahipsen kavisli kaşlar yüzünü daha uzun göstereceği için küt kaş modellerini tercih edebilirsin. Üçgen yüzlüler ise uzun ve yumuşak kavisli kaş modellerini kullanmalılar. Bu kaş modeli yüzünün daha küçük görünmesine yardımcı olacak. Eğer kare yüz hattına sahipsen yuvarlak kaş modelleriyle yüz şeklini yumuşatabilirsin. Kaş boyama teknikleri zor görünse de birkaç kere denedikten sonra alışacaksın.

Doğal kaş modelleri için yalnızca doğal kaşından uzakta çok belirgin olan tüyleri al. Unutma, kaşların son derece doğal durmalı.

Üçüncü adım: Kaş nasıl taranır?

Üçüncü adım: Kaş nasıl taranır?

Kaşlarının gün boyu dağınık ve kalın görünmesi için kaşlarını yukarı doğru taraman çok önemli. Yukarı doğru taranan kaşlar fresh ve modern bir stil yakalamanı sağlayacak.

Kaşlarının sabit kalması için kaş maskarası kullanabilirsin. L'Oréal Paris Brow Artist Plump & Set Serum'un özel tasarlanan fiber fırçasıyla kaşlarını dipten uca tarayabilirsin. Plump & Set Serum'u dilersen tek başına kaşlarında fresh bir görünüm yakalamak için veya kaş makyajından sonra makyajını sabitlemek için kullanabilirsin. L'Oréal şeffaf kaş maskarası kaşlarında doğal ve kalın görünümler yaratmak için ideal!

Dördüncü adım: Kaşlarının aralarındaki boşlukları doldur

Dördüncü adım: Kaşlarının aralarındaki boşlukları doldur

Doğal kaşların yeterince kalın değilse kaşlarını belirginleştirmek için kaş kaleminden yardım almalısın. Belirgin kaşlar için kaş ürünlerini yanından ayırmamalısın. Şekillendirilmiş, muntazam bir kaş, göz çevrendeki yaşlanma belirtilerini maskeleyecektir. Kaş kalemi yardımıyla kaşlarını doldurmayı unutma.

Editörün önerisi: Eğer kaşlarını belirginleştirmek için makyaj çantanda mutlaka olması gereken makyaj ürünlerini merka edersen, buraya tıklayarak bilgi edinebilirsin.

Kaşlarının arasındaki boşlukları Maybelline New York Brow Precise Micro Pencil kaş kalemi ile doldur ve kalemin arkasında kaş fırçasıyla nazikçe dağıt. Doğal bir görünüm hedeflediğimiz için kaş kalemini çok fazla kullanmamalısın. Kaş kalemini uyguladıktan sonra kaşlarında renk farkının belli olmaması için kaş kaleminin rengine çok dikkat etmelisin. Kaş renginle aynı olan kaş kalemleriyle doğal bir sonuç yakalayacaksın. 

Beşinci Adım: Kaşlarını yukarı doğru tara

Beşinci Adım: Kaşlarını yukarı doğru tara

Eğer yüzünde hep bir yorgun ifade olduğunu düşünüyorsan sebebi belki de kaşlarındır. Düşük kaşlara sahip olanlar genelde solgun ve yorgun görünür. Bunun önüne geçmek için kaşlarını yukarı doğru taramalı ve sabitlemelisin. Kaşlarını yukarı doğru taradığında anında enerjik bir havaya büründüğünü farkedeceksin. 

Gün içinde kaşlarının sürekli düşmesinden şikayetçiysen kaşlarını kısaltmanı öneriyoruz. Uzun kaşlar aşağı doğru düşme eğilimi gösterirler. Doğal ve kalın kaşlara ulaşmak için kaşlarının fazla uzun kısımlarını kısalttıktan sonra kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurmayı unutmamalısın. Evde kaş alma sırlarını öğrendikten sonra bu bu uygulamayı pratik bir şekilde yapabilirsin.

Altıncı Adım: Alınmamış doğal kaş

Altıncı Adım: Alınmamış doğal kaş

En sevilen doğal kaş görünümlerinin başında alınmamış doğal kaşlar geliyor. Kalın ve dağınık görünen kaş modellerini seviyorsan ilk iş olarak cımbızına veda etmelisin. Kaşlarını almayı bıraktıktan üç hafta sonra kaşların doğal haline geri dönecek. Bir ay sonra ise hayalindeki dağınık kaşlara ulaşabileceksin. 

Editörün önerisi: Eğer kaşların çok dağınık uzuyorsa daha temiz bir görüntü için kaşının uzağında çıkan ve seni rahatsız eden tüyleri temizleyebilirsin. 

Yedinci adım: Kaş belirginleştirme

Yedinci adım: Kaş belirginleştirme

Kaşlarının olduğundan dolgun görünmesini istiyorsan sana harika bir kaş ürünü önerimiz var. Maybelline New York Brow Tattoo Gel Tint kaşlarında uzun süreli dolgun ve belirgin bir kaş görünümü yaratıyor. Ürünü kaşlarına uyguladıktan sonra 20 dakika beklediğinde bir gün, 2 saat beklettiğinde ise 3 güne kadar devam eden bir kalıcılık yakalayabiliyorsun.Ürün kuruduktan sonra iç kısımdan sona doğru yavaşça ürünü kaldır ve kalın kaşlarına merhaba de.

Bonus: Sadece kalın kaşlı kızların anlayabileceği bu 5 duruma ise mutlaka bir göz at deriz!

Sekizinci adım: Kaş sabitleme

Kaş sabitleme

Kaşlarını kalınlaştırdın, daha doğal görünmelerini sağladın. Şimdi sıra kaşlarını sabitlemekte. Kaşlarının yukarı doğru sabitlemek için L'Oréal Paris Brow Artist Plump&Set Serum'u kullanabilirsin. Kaşlarının dolgun görünmesine yardımcı olacak bu renkli maskara, gün boyu kaşlarını sabit tutarak sana daha dinamik bir hava katacak. Plump & Set kaşlarının aralarındaki boşlukları doğal bir şekilde doldurur, kaşlarının gün boyu taranmış gibi görünmesini sağlar ve kaşları yukarı doğru sabitler. Kalın kaş modasını kaşlarına yansıtmak için L'Oréal kaş maskarasına ihtiyacın olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön