loader

Kalın ve Doğal Kaş Görünümü: 8 Adımda Mükemmel Kaşlar

Favoriye Ekle

Kaş okuluna hoş geldin! Mükemmel kaş makyjajı nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz!


Doğal makyaj trendi akımına doğal kaş modelleri de eklendi. Belirgin, kalın ve doğal kaş makyajı sayesinde oldukça enerjik, genç ve havalı bir görünüm elde edebiliyoruz. Eğer sen de bizim gibiysen, bu yazımızda doğal kaş makyajı nasıl yapılır kolayca öğrenebilirsin

. Doğal kaş modellerinin nasıl yapıldığını merak ediyorsan aşağıdaki adımları takip ederek doğal ve kalın kaş modelini elde edebilirsin. Yüz şekline göre kaş modelleri doğru yüz hatlarını yakalamanı sağlayacak.

1. Kalın kaş nasıl yapılır?

Birinci adım: Kalın kaş nasıl yapılır?

Kalın kaş modelleri uzun bir süredir gündemimizde. Tabii öyle kalemle keskin bir şekilde çizgilmiş kaşlar değil ama doğal, belirgin ve kalın görünen kaşlar çok daha modern bir görünüm veriyor.

Doğal ve kalın kaşlara sahip olmak için kaşlarını doğal bir şekilde doldurmayı ve çerçevelemeyi öğrenmelisin. Bunun en pratik yolu, ilk önce kaşlarını aşağı doğru tarayıp üst şeklini vermek, daha sonra da tam tersi şekilde yukarı doğru tarayıp alttaki kavisi vermek. Kaşın ana hattını oluşturduktan sonra kaşlarının arasındaki boşlukları da son adımda doldurabilirsin.

Kalın ve doğal kaş görünümü için bizim favori kaş ürünümüz NYX Professional Makeup Fill & Fluff Kaş Kalemi. Kesik va damla şeklindeki ucu ile en ince kaşları bile çok doğal bir şekilde belirginleştiren bu asansörlü kaş kalemi, son derece yumuşak bir yapıya sahip. Çok kolay bir şekilde uygulanıyor ve rengini hemen veriyor. Arkasındaki kaşık formlu kaş fırçası ise daha doğal bir bitiş elde etmek için birebir.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

 

2. Kaş tasarlama

İkinci adım: Kaş tasarlama

Kaşlarını şekillendirirken yüz hatlarına uygun olmasına da özen göstermelisin. Oval yüz şekline sahipsen kavisli kaşlar yüzünü daha uzun göstereceği için küt kaş modellerini tercih edebilirsin. Üçgen yüzlüler ise uzun ve yumuşak kavisli kaş modellerini kullanmalılar. Bu kaş modeli yüzünün daha küçük görünmesine yardımcı olacak. Eğer kare yüz hattına sahipsen yuvarlak kaş modelleriyle yüz şeklini yumuşatabilirsin. Kaş boyama teknikleri zor görünse de birkaç kere denedikten sonra alışacaksın.

Doğal kaş modelleri için yalnızca doğal kaşından uzakta çok belirgin olan tüyleri al. Unutma, kaşların son derece doğal durmalı.

3. Kaş nasıl taranır?

Üçüncü adım: Kaş nasıl taranır?

Kaşlarının gün boyu dağınık ve kalın görünmesi için kaşlarını yukarı doğru taraman çok önemli. Yukarı doğru taranan kaşlar fresh ve modern bir stil yakalamanı sağlayacak.

Kaşlarının sabit kalması için şeffaf kaş maskarası kullanabilirsin. NYX Professional Makeup Brow Glue Şeffaf Kaş Maskarası, 16 saate kadar kaşlarının sabitlenmesini ve bozulmadan kalmasını sağlayacak. Şeffaf bitişi ve inovatif aplikatörü sayesinde kaşlara çok kolay bir şekilde uygulanabiliyor. Gün içerisinde kaşların yerinden kıpırdamasına engel olurken dökülme yapmıyor, yapışkan bir his bırakmıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

4. Kaşlarının aralarındaki boşlukları doldur

Dördüncü adım: Kaşlarının aralarındaki boşlukları doldur

Doğal kaşların yeterince kalın değilse kaşlarını belirginleştirmek için kaş kaleminden yardım almalısın. Belirgin kaşlar için kaş ürünlerini yanından ayırmamalısın. Şekillendirilmiş, muntazam bir kaş, göz çevrendeki yaşlanma belirtilerini maskeleyecektir. Kaş kalemi yardımıyla kaşlarını doldurmayı unutma.

Editörün önerisi: Eğer kaşlarını belirginleştirmek için makyaj çantanda mutlaka olması gereken makyaj ürünlerini merak edersen, buraya tıklayarak bilgi edinebilirsin.

Kaşlarının arasındaki boşlukları NYX Professional Makeup Micro Brow Pencil Kaş Kalemi ile doldur ve kalemin arkasında kaş fırçasıyla nazikçe dağıt. Doğal bir görünüm hedeflediğimiz için kaş kalemini çok fazla kullanmamalısın. Kaş kalemini uyguladıktan sonra kaşlarında renk farkının belli olmaması için kaş kaleminin rengine çok dikkat etmelisin. Kaş renginle aynı olan kaş kalemleriyle doğal bir sonuç yakalayacaksın. Micro Brow Pencil kaş kaleminin incecik ucuyla gerçek kaş kılı formunu çok kolay bir şekilde yakalayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

5. Kaşlarını yukarı doğru tara

Beşinci Adım: Kaşlarını yukarı doğru tara

Eğer yüzünde hep bir yorgun ifade olduğunu düşünüyorsan sebebi belki de kaşlarındır. Düşük kaşlara sahip olanlar genelde solgun ve yorgun görünür. Bunun önüne geçmek için kaşlarını yukarı doğru taramalı ve sabitlemelisin. Kaşlarını yukarı doğru taradığında anında enerjik bir havaya büründüğünü farkedeceksin. 

Gün içinde kaşlarının sürekli düşmesinden şikayetçiysen, NYX Professional Makeup Thick It Stick It Kaş Maskarası'nı denemeni öneririz. Uzun kaşlar aşağı doğru düşme eğilimi gösterirler. Doğal ve kalın kaşlara ulaşmak için kaşlarını bu renkli kaş maskarası ile tarayarak gün boyu sabit kalmalarını sağlayabilirsin. 16 saate kadar kalıcı, bitkisel fiberler içeren formülü ile kaşların gün boyu belirgin ve sabit kalacak.

6. Alınmamış doğal kaş

Altıncı Adım: Alınmamış doğal kaş

En sevilen doğal kaş görünümlerinin başında alınmamış doğal kaşlar geliyor. Kalın ve dağınık görünen kaş modellerini seviyorsan ilk iş olarak cımbızına veda etmelisin. Kaşlarını almayı bıraktıktan üç hafta sonra kaşların doğal haline geri dönecek. Bir ay sonra ise hayalindeki dağınık kaşlara ulaşabileceksin. Eğer kaşlarının arasında ufak boşluklar kalırsa, NYX Professional Makeup Lift & Snatch Kaş Kalemi'ni kullanabilirsin. Tıpkı bir eyelinera benzeyen bu ince uçlu likit kaş kalemi, kaş kıllarını birebir taklit etme özelliğine sahip. Bu sayede kaşlarını en doğal şekilde doldurabilirsin.

7. Kaş belirginleştirme

Yedinci adım: Kaş belirginleştirme

Kaşlarının olduğundan dolgun görünmesini istiyorsan sana harika bir kaş ürünü önerimiz var. Maybelline New York Tattoo Brow Gel Tint kaşlarında uzun süreli dolgun ve belirgin bir kaş görünümü yaratıyor. Ürünü kaşlarına uyguladıktan sonra 20 dakika beklediğinde bir gün, 2 saat beklettiğinde ise 3 güne kadar devam eden bir kalıcılık yakalayabiliyorsun.Ürün kuruduktan sonra iç kısımdan sona doğru yavaşça ürünü kaldır ve kalın kaşlarına merhaba de.

8. Kaş sabitleme

Kaş sabitleme

Kaşlarını kalınlaştırdın, daha doğal görünmelerini sağladın. Şimdi sıra kaşlarını sabitlemekte. Kaşlarının yukarı doğru sabitlemek için yukarıda da önerdiğimiz NYX Professional Makeup Brow Glue Kaş Sabitleyicisi'ni kullanabilirsin. Kaşlarının dolgun görünmesine yardımcı olacak bu renkli maskara, gün boyu kaşlarını sabit tutarak sana daha dinamik bir hava katacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/