loader

Kamuflaj paleti nedir ve nasıl kullanılır?

Favoriye Ekle

Sivilce izleri, kızarıklıklar ve göz çevresindeki renk farklılıklarına veda etme vakti geldi! Eşitlenmiş bir cilt rengi için sahip olman gereken tek şey bir kamuflaj paleti.

Kamuflaj paleti nedir ve nasıl kullanılır diyorsan videomuzu mutlaka izlemelisin!

Hayallerimizi süsleyen eşitlenmiş bir cilt rengi için her cilt sorununa ayrı ayrı çözümü olan ve benim de en sevdiğim kamuflaj paleti: Maybelline New York Master Camo Kamuflaj Paleti

Paleti elinize aldığınızda göreceğiniz 3 ayrı işlevden bahsetmeden olmaz:

1- Correct (eşitleme): Cilt tonunu eşitle (kırmızılıkların görünümünü azaltmak için yeşil, cildi aydınlatmak için sarı renk).

2- Conceal (gizleme): Cilt kusurlarını ve göz altındaki morlukları gizle.

3- Highlight (aydınlatma): Cildi ve göz bölgesini aydınlat, yüz hatlarını ortaya çıkart.

Cilt rengini eşitle

Öncelikle palette bulunan somon rengi ile göz çevremdeki morlukları kapatarak makyajıma başlıyorum.Sonrasında palette bulunan yeşil renk ile sivilce izlerimi kapatıyorum.

Her iki adımda da parmaklarımla hafifçe uygulamam yeterli oluyor.

Editörün önerisi: Kamuflaj Paleti'ni kullanmadan önce cildinizi makyaja hazırlamayı unutmayın. Sonuçların istediğiniz gibi olması için cilt temizliğini kesinlikle atlamamalısınız. 

Kamuflaj paleti nedir ve nasıl kullanılır?_1

Kusursuzluğa kavuş

Renkli kapatıcılarla işim bittikten sonra fondöten uygulamasına geçebilirim. Bu adımda tercihim; kolay kullanımı ve muhteşem örtücülüğü ile Yves Saint Laurent Le Cushion Encre De Peau Fondöten.

Kendi aplikatörüyle uygulaması da çok kolay olan fondöteni tüm cildime eşit bir şekilde dağıtıyorum. Bu şekilde kusursuz bir görünüme ulaştım bile!

Fondöten seçimi konusunda henüz kararını veremediysen, Makyaj.com editörleri olarak fondöten önerilerimizi bulabileceğin yazımızı da mutlaka okumalısın.

Eğer sen de bu makyajdan ilham aldıysan, denedikten sonra #makyajselfiem etiketiyle bizimle paylaşmayı unutma! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler