loader

Kandırıldın!: Sık yapılan 6 allık uygulama hatası

Favoriye Ekle

Allık olmadan bir makyaj tamamlanmış sayılmaz! Doğru uygulandığında allıklar cildine sağlıklı bir renk verirler ve yorgun cilt görünümünü anında canlandırırlar. Ancak hepimiz farkında olmadan, allık uygularken bazı hatalar yapıyoruz. Bakalım bu hatalar nelermiş?

1.Fazla simli allık

Kandırıldın!: Sık yapılan 6 allık uygulama hatası_1

Sedefli ve simli allıkları uygulaması cildine ışıltı katması için ideal ancak fazla uyguladığında aşırı parlak bir görünüm oluşabilir. Hatta cilt tonunun daha gri ya da daha altın tonunda görünmesine neden olabilir. Bu nedenle simli allıkları elmacık kemiklerine yumuşak bir makyaj fırçasıyla, hafifçe uygulamanı öneririz.

 

2.Çok açık veya çok koyu tonda allık

Kandırıldın!: Sık yapılan 6 allık uygulama hatası_2

Allığının mutlaka ten rengine uygun tonda olması gerekir. Açık ten rengine aşırı uygulanmış bir bronz allık ya da koyu ten rengine aşırı uygulanmış açık renkte allık kesinlikle hoş görünmez.

3.Yeterince dağıtmamak

Kandırıldın!: Sık yapılan 6 allık uygulama hatası_3

Allığını fırçayla uygularken yeterince dağıtmazsan yüzünde çizgilenmelere neden olabilir. O nedenle allığını birkaç darbe uygulayarak sürmen daha doğru olur.

 

4.Gri veya koyu kahve tonlardan uzak dur

Kandırıldın!: Sık yapılan 6 allık uygulama hatası_4

Koyu kahve ve gri alt tona sahip allıklar yüzünün kirli görünmesine neden olabilir. Bu yüzden pembe, bakır ve şeftali tonlarından başka tonlar kullanmamalısın.

5.Mavi ve mor tonları

Kandırıldın!: Sık yapılan 6 allık uygulama hatası_5

Mavi ve mor alt tona sahip allıklar da tenine sanki morarmış gibi bir hava verir ki bu bizim hiç istediğimiz bir görünüm değil!

6.Fazla renk

Kandırıldın!: Sık yapılan 6 allık uygulama hatası_6

Yüzün solgun göründüğü için çok fazla allık uyguladıysan, şimdi de boya küpüne düşmüş gibi görünebilirsin! Bu nedenle allık fırçanı allığa batırdıktan sonra birkaç kez üzerine üfleyip fazla tozu üzerinden alman gerekir. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/